Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám séta közben ugat a...

A kutyám séta közben ugat a kerítés mögötti kutyákra hogyan tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
A kutyám keverék állítólag staff de a szülei sem hasonlítanak a staff-ra. De nem ez a lényeg mert nekem nem attól kutya a kutya mert fajtiszta. Szóval kölyök még 5 hónapos. Hogyan tudnám az ugatásról leszoktatni? Sajnos kutyasuliba anyagiak miatt nem tudom vinni meg a közelben nincs is. Más kutyákkal nem tudom hogy viselkedik még fiatalabb korába találkozott kutyákkal és játszottak is most viszont én nem merem oda vinni a többiekhez mert félek mit csinálna na meg nincsenek is kutyás ismerőseim :/ Szóval segítsetek létszi

2016. szept. 29. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mindegy ilyen alkalomnál rászólsz hogy Nem! és rántasz egy picit a pórázon. Illetve megpróbálhatod jutalom falattal elterelni a figyelmét. Én így csináltam a kutyimnál és bevált. Sok sikert! :)
2016. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2016. szept. 29. 09:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szüksége lenne rá, hogy más kutyákkal játsszon! Főleg egy staffi keveréknek, elengedhetetlen a megfelelő szocializáció. Még kölyök, nyugodtan vidd oda más kutyákhoz ismerkedni, játszani (persze, ha a másik kutya gazdájával megbeszéled, és jól szocializált a kutyája). Ha ezt elmulasztod, egyre rosszabb lesz a helyzet, és később veszélyessé válhat más kutyákra nézve a kutyád. Illetve önmagára is, ha nem tanul meg normálisan kommunikálni kutyákkal.

Tehát keressetek kutyás társaságot, más kutyasétáltatókat, és bátran engedd normális kutyákkal játszani.

Amikor a kerítés mögötti kutyákra ugat vissza, azt tiltsd. Pórázrántás, rászólás, ha kell, határozottan is! Ha rád figyel és nem ugat, akkor jutalom, dicséret.

2016. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a választ:)
2016. szept. 29. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

A kutyád pedig pont attól kutya, hogy fajtiszta és nem macska-kutya hibrid.

Fajtiszta = kutya, ló, csirke, stb.

FajTAtiszta = vizsla, mudi, stafford, stb. Általános iskolai tananyag.


A staffnak különösen, de minden kutyának szüksége van szocializációra! Ezt nem lehet elhanyagolni, csak emellett lesz jól nevelt és élhető egy kutya.

Az ugatásról, őrjöngésről pedig tiltsd le, szólj rá és hozz be az életébe pórázfegyelmet.

Ha nem tudod letiltani, nem tudsz pórázfegyelmet bevezetni, akkor bizony kell a kutyasuli!

2016. szept. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a választ. Azt kifelejtettem hogy egyébként 4 hónapos.
2016. szept. 29. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!