Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen húst adjak érzékeny...

Milyen húst adjak érzékeny gyomrú kutyámnak 2 étkezés között, akár jutifalatnak is, ami nem zsíros és hízna is tőle?

Figyelt kérdés
Csirke szívre vagy zúzára gondoltam, bár az elméletileg belsőségnek számít, és nem tudom nem-e hajtaná meg. Semmilyen zsíros húst, vagy tepertőt nem adhatok neki mert megy a hasa tőle.

2016. szept. 29. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél sertés combot vagy valamit és szárítsd ki :)
2016. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, ne adj ilyen tanácsokat, a sertést csak és kizárólag alaposan átfőzve kaphatják a kutyák, a csak szárítás nem jó, az Aujeszky vírus miatt.


Kérdező: zúzától nem hiszem, hogy fog hízni, a szívtől már inkább, egyébként pedig egyik sem számít belsőségnek. Mindkettő izomszövet, ezért húsként etetjük. Belsőségnek általában a mirigyes jellegű, ill. valamit kiválasztó szervek számítanak, plusz az agy.

Én szoktam adni szívet szárítva jutiként, remekül motivál, nem szokott hasmenés lenni tőle.

2016. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért akarod két étkezés között még hússal etetni? Jutifalatnak oké, de az mit takar, hogy "akár jutifalatnak is"?

Amúgy a marhaszív még kevésbé zsíros, mint a csirke, legalábbis hentesnél, mert ugye annak a zsíros részeit levágják, csak az izom marad.

2016. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sikerült már pár kilót rápakolnom, de még elférne rajta 2-3 kg, viszont ha emelek az adagon (2x etetem) akkor lágy lesz a széklete.

Jutifalatnak is annyit takar, hogy kutyasuliba is jó legyen illetve otthoni tréning alkalmával is adhassam neki, Plusz ha nem akarok gyakorolni akkor meg csak szimplán oda adjam neki, és ne virsli, párizsi meg hasonlók legyen.

2016. szept. 29. 11:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém nyersen kapja a vadnyesekékeket, hatalmas csontokat. 14 éves, teljesen egészséges vizsla. És nem szoktam neki megfőzni.
2016. szept. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: ha a vaddisznót is nyersen adod, az életével játszol. De te tudod. Elvégre a vaddisznót senki nem ellenőrzi Aujeszky betegségre, a házi sertéssel ellentétben, és a legtöbb megbetegedést vadászkutyáknál írják le.
2016. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha tudnád, hogy mi van a tápban...
2016. szept. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!