Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF és gabona mentes etetést...

BARF és gabona mentes etetést alkalmazó gazdikat kérdeznék?

Figyelt kérdés

A BARF etetési módnál a baktériumoktól, vírusoktól nem féltek? Vagy házi nevelésű a takarmány-állat?

Nekem az állatorvosom még a gyakorlati ideje alatt volt vágóhídon és ő mondta, hogy szalmonellára szűrnek (ha, szűrnek és nem csak papír van róla), de semmi másra nem és olyan nincs, hogy ne szakadjon a bél a vágósoron és 'kenődjön' a tartalom, ezért ő a nyers húst kerülni javasolta.

A fagasztásra meg csak annyit mondott, hogy ha a virológia vizsgájára készült, de nem volt ideje megcsinálni valamit, akkor bedobta a husit a fagyóba és két-három hónap múlva ugyanúgy nézegethette benne a vírusokat, mint fagyasztás előtt.

Az én logikám szerint igaza van, mert:

- oké, a kutya húsevő és nyersen ette a húst, de a mai világ már nem ugyanaz a világ (méreganyagok, vegyszerek, stb.), mint amikor a kutyák még tényleg falkában vadásztak

- a gabonára szintén ok, hogy a kutya húsevő, de ha a zsákmányállatot anno szőröstül-bőröstül felfalta, akkor a zsákmány gyomrában található gabonát is megette, ergo a táplálékának része volt.


Nem kekeckedek, félre ne értsetek, de nem értem és kíváncsi vagyok és tényleg érdekel.

Köszi szépen a válaszokat!


2016. szept. 30. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Pl. a szalmonella vagy ha a béltartalom nem káros a kutyákra nézve. Más az emésztőrendszerük, mint a miénk, embereké. Amitől mi meghalnánk ételmérgezésben, attól neki semmi baja nem lesz.

A méreganyagok, vegyszerek már veszélyesek természetesen, de ezeket a mai világban nem nagyon lehet elkerülni sajnos. Nekünk sem, nem csak a kutyáknak.

A zsákmányállatok jellemzően nem gabonát, hanem inkább növényeket ettek (már úgy értem, legeltek) vagy lehetnek mindenevők, ill. rovarevők is.

Arányaiban annyi gabonát, vagy zöldséget nyugodtan ehetnek a kutyák, amennyi egy zsákmányállatban volt a teljes állathoz képest. Itt is inkább az olyan "olcsó" tápokkal van a probléma, ami főleg gabonából, meg hulladékokból áll (csőr, köröm, toll, hamu és hasonlók vannak ezekben, hús pedig szinte semmi).

2016. szept. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szalmonellát is úgy említette a doki, hogy egyre gyakoribb az az emberi szalmonella megbetegedés, ami pl nem romlott tojástól van, hanem a nyers kajával etetett kutya adta át. Ezt kihagytam, bocsánat. De köszi a választ! Ment a zöld pacsi. :)
2016. szept. 30. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem kell puszilkodni a kutyával, akár nyerset eszik, akár nem, de nyersessel pláne, meg nyilván kezet kell mosni, miután az ember hússal dolgozik (de ez ugyanúgy igaz a napi főzésre is), és meg van oldva a szalmonella-kérdás :) Ha ez reális veszély lenne, minden nyerses gazda összeszedte volna már egyszer-kétszer, a gyerekesek tutira ki lennének akadva, és hadjáratot indítottak volna a nyers kaja ellen a neten. Ezzel szemben csak egy-két ellenvélemény van, az is jellemzően olyantól, aki nem próbálta, csak jobban tudja.


A fagyasztás szerintem se befolyásol semmit, nem is értem ezt az elméletet, de ha valaki jobban alszik tőle, fagyasztgasson csak. Mondjuk a férgek ellen lehet, hogy jó, de ha az ember nem etet vaddal, akkor az se probléma.


A gabonamentes étrend meg azért lett divat, amiért embereknél a gluténmentes, illetve amiért kutyáknál sem javasolják a csirkével etetést: egyre gyakoribb az intolerancia/allergia, mindenki parázik, de ha nem kap olyat a kutya, amire esélyes, hogy allergiás, akkor nyilván nem is lesz belőle probléma.


A zsákmányállatok gyomrához viszont azt azért hozzátenném, hogy a gabona vadon abszolút nem ilyen gyönyörű nagy dundi kalászokban terem, mint a mi nemesített darabjaink, hanem nagyon kis részét teszi ki a növénynek, amit az állat elfogyaszt, és azt is csak éréskor eszik, szóval nem zabálnak egész évben kétpofára búzát a szarvasok meg a nyulak :)

A hús méreganyagairól és vegyszereiről meg igazad van, néhány kutya pl. nem is a csirkére allergiás, csak a túl sok növesztőhormonnal meg miegymással nevelt csirkére (a Brit tápban lévőt pl. több állítólag csirkeallergiás kutya meg tudja enni, elég jó forrásuk lehet, meg a tanyasit is, bár arra meg ugye nincs pénze az átlagembernek), de egyrészt mi is azt esszük, mégis eléldegélünk vele elég sokáig, másrészt akárhonnan nézed, a tápokban sokkal több adalékanyag van, mint a natúr húsban, tehát még mindig a BARF a kevésbé rossz.

2016. szept. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Amikor a kutyák még falkában vadásztak, akkor a mai fajták még nem is léteztek. Sőt, egy mai farkas meg egy németjuhász szükségleteit és emésztőrendszerét sem lehet összehasonlítani. De a kutyák valószínűleg régen is ettek füvet, rágtak fát, meg mindent, amit csak találtak, így felesleges a gabonát olyan alapon megvonni tőlük, hogy az ősidőkben húsevők voltak. Ennek kb. annyi alapja meg értelme van, mint a paleonak az embereknél. Kitaláció az egész.

És valóban, a vágóhídi hús nem ugyanaz, mint amit a zsákmányból szerez. Nem adom nyersen a kutyának még a csirkehúst sem egy ideje, a disznóhúst pedig szigorúan tilos, mert halálos lehet számukra. Pedig anno bizonyára vadászták a vaddisznókat is a falkával.

Szerintem azt senki nem vállalja be, hogy annyi tyúkot, marhát és egyebet tartson, és vágjon le, amiből a kutyá(ka)t etetni tudja.

Ez ugyanolyan üzlet, mint a humán diéták, mert a nyersetetést preferálóknak tonnaszám adják el az étrendkiegészítőket.

2016. szept. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó,de bizony hogy ugyan olyan az emésztőrendszerük mint a farkasoknak.


Ha annyira gyenge lenne a gyomruk akkor a fél kutya állomány nem élne,mert amiket az utcáról össze szednek,megesznek,megnyalnak a kóbor ebekről ne beszéljünk akik romlott kaját esznek és nincs semmi bajuk!


Nekünk a fiatalabbik nem egyszer evett össze az utcán penészes kenyeret vagy vmi kaja maradékot. Sosem volt semmi baja.


Kutyák gyomorsava nagyon erős!

2016. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a kutya nem farkas, a farkas nem kutya. el lehet ezt felejteni, egy kutyát azért etessenek barf, prey alapján mert jó neki, ne azzal az indokkal, hogy olyan mint egy farkas... egy farkas NEM barfozik ;-)

a kutyák emésztőrendszere változott. konkrétan azért, mert az ember körül SZEMETET evett. szóval, ha evolúciós alapokon etetünk, kapjon a kutya maradék szart ;-)

nagyon jó dolog a barf és társai de nem kell túldimenzionálni. írták már előttem, olyan mint a paleo, az is nagyon jó, de az ősember NEM ez alapján táplálkozott......

2016. okt. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk én nem szoktam az ideológiai részével foglalkozni, azért etetek így, mert jó :)
2016. okt. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
akumi, na ez már tény :-) a többi nem.
2016. okt. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!