Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehettem volna amikor...

Mit tehettem volna amikor megtámadott a nagytestű kutya?

Figyelt kérdés
Fóton bementem egy autóbontóba a vasút közelében. Megkérdeztem egy embert, hogy merre van aki segíteni tudna nekem és útba igazított. Elindultam a kocsik között a jelzett irányba és a bal oldalról hirtelen felpattant egy böhöm nagy dög kutya és egyből futott felém, vicsorgott és néha ugatott egyet. Nem volt megkötve és nyitva volt az autóbontó. Megálltam, hogy ne hergeljem fel még jobban és egyből arra gondoltam, hogy nem szabad elfutnom, de hergelnem sem szabad. Nem néztem a szemébe, de hátat sem fordítottam. Nem állt meg, pedig arra számítottam és egy szemvillanás alatt két méteren belül volt, még csak nem is lassított. Még soha nem láttam ilyet kutyától, csak azoktól, amelyeket direkt hergeltek, vagy ketrecben tartottak. Szeretem a kutyákat, gyerekkorom óta mindig volt kutyám és nem vagyok az a fajta, tudjátok, akit minden kutya megugat. Az utolsó pillanatban elkapta egy fickó. A kutya nem volt megkötve és bezárva sem, nem arról van szó, hogy elszakította a láncot, vagy kiszökött volna. Látszott a helyen, hogy ott szokott tanyázni, de se ketrec, sem lánc nem volt és mondom, nyitva volt a bontó, munkaidőben mentem. lefotóztam a helyet és a kutyát, majd mintha mi sem történt volna, rátértem az alkatrészre, amit kerestem. Mit tehettem volna, hogy megálljon a kutya, egy hajszálon múlott hogy rám ugrott.

2016. szept. 30. 18:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Biztos megijesztettem mikor éppen aludt.
2016. szept. 30. 18:42
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi mást nem tehettél volna azon kívül, hogy szólsz a bontó tulajának/alkalmazottjának, legközelebb zárja el a kutyát ha vevő jön.


Amúgy miért fotózgattál?

2016. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Engem arra tanított gyerekkoromban egy idős parasztbácsi, hogy vegyek fel fenyegető testtartást és mély, erélyes hangon mondjam azt: mössz haza! Eddig még bevált.

Egyébként nyugodtan fel lehetne jelenteni az ilyen céget, mert ha nyitva van a telep, az őrkutya helye a kennelben van.

2016. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
.... szóval megugatott egy kutya, egy "nagytestű" kutya... LOL
2016. szept. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Simán szembe álltál vele?


Talán még az is jobb ha oldalra állsz akkor kevésbé vagy fenyegető.


Bár őszintén szólva egy terület védő kutyánál mindegy mit csinálsz. Rákérdeztél,hogy miért volt elengedve ha agresszív?



Amúgy ha táska vagy bármilyen eszköz van nálad azt a fejed felé emeled ha nincs akkor lábujj hegy és kezek magasan. Lényeg minél nagyobbnak látszódj, a szemkontaktust tényleg kerülni kell.

2016. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha tényleg támadni akar, akkor annak hiába emelgeted a kezed, meg állsz oldalt.


Ordítasz egy jó nagyot, hogy hallják az ott dolgozók és észbe kapjanak és ha neked megy, teljes erőből mellkason vagy fejen rúgod.

2016. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi a kezemben, csak a kocsikulcs. Amikor jött, ösztönösen kissé oldalt fordultam, nem láttam semmi megoldást, már éppen a rúgásra készültem, amikor elkapta egy fickó. Valaki kérdezte, miért fényképeztem. Akkor hirtelen arra gondoltam hogy bejelentem valahol vagy csak simán feljelentem, de nem lett belőle semmi. Lehet simán elfelejtették megkötni, emberi hiba, előfordulhat. Persze más lenne a helyzet, ha megsérülök. Akkor kihívom a rendőröket és hívok egy-két tévé csatornát és pert akasztok a nyakukba. Még a nav-nál is felnyomtam volna őket, hátha találnak valamit.
2016. okt. 1. 12:01
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Ja... a helyedben Strasbourg-ig meg sem állnék.
2016. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!