Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A doki mit fog szólni szerinte...

A doki mit fog szólni szerintetek?

Figyelt kérdés

Nos a kutyám bélgyulladásra hajlamos. Gyógytápot írt fel a doki.

Royal canin gasto intestinal-t. Elvből ki nem állhatom a royalt,mert ebből is 2 kg 7500 ft.. ami éppen hogy egy hónapig elég.Illetve tele van kukoricával,szójával.


De mondom jó hát ha ez kell ez kell. 14 éves a kutyám.

Tavasszal volt egy bélgyuszija akkor írta fel a doki a tápot.

2 hónapig kapta. Meghízott tőle,felpuffadt folyamatosan és olyan büdöseket fingot,hogy ablakot kellett nyitni és nem csak pár naponta 1-2-őt. Naponta többször!


Úgy gondoltam ez a táp neki nem felel meg! hiszen puffadt tőle.


Elkezdtem neki adni az N&D bárányos gabonamentes tápját 1,5 hét alatt álltunk át. Minden gond nélkül.

Pár nap alatt le ment a puffadás és amit felszedett 2 hónap alatt azt le is adta. Illetve a pukik is megszűntek. KB május óta kapja az N&D-t.


Most pár napja lazább a széklete, csirkemell,rizs diéta, kamillát itatok vele,mert az jó gyomor panaszokra. Illetve probiotikumként kefirt kap. De még mindig laza a széklete.


Kedve jó,eszik,iszik rendesen,csak lazább a széklete.


Hétfőn elviszem dokihoz ha csak nem jön rendbe. De megkapom majd,hogy gyógytáppal kellett volna etetnem és hogy persze megy a hasa.

De én nem akarom azzal a vacakkal etetni!!

Mikor voltunk oltás miatt dokinál akkor mondtam,hogy hízik a royaltól, erre a válasz ez előfordul kevesebbet adjak neki és többet mozogjak vele.

Nagyon keveset kapot,nem vagyok a túl etetés híve,de ez tényleg k..a kevés volt amit kapott. Mégis hízott.


Aztán váltottunk.


Szerintetek is le fog cseszni a doki?


Jövőhéten tervezek venni nagyon jó kutyáknak való probiotikumot amit állandóan lehet adni neki. Táp mellett gondoltam adni neki. Hátha nem lesz hasmas.


2016. szept. 30. 20:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és nyilván ha rossz kedve lenne és lenne más panasz nem ide írkálnék hanem elvittem volna már.


Nyerset ne írjátok, etettem úgy akkor megette és 1,5 évig semmi baja nem volt. De abba maradt. Tavasszal ismét akartam nyersezni vele,de nem volt hajlandó megenni.Csak teljesen megfőzve. Okát nem tudom :(

2016. szept. 30. 20:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha lecsesz válts dokit. Most gondolj bele, ha neked lenne valami emésztési panaszod és a dokid felírna valami olyan hiperegészséges étrendet ami az emberek 80%nak nagyon jó, de neked ugyan megszünteti az adott panaszodat, de okoz mást akkor mit csinálnál? keresnél más alternatívát. Szerintem jól tetted, hogy nem a royalt adtad neki, mert láthatóan a te kutyádnak nem a legjobb választás... Ha a doki nem érti meg ott kell hagyni.
2016. szept. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az orvosok legtöbbje olyan baromságokat tud összehordani a kutyák táplálását illetően, hogy inkább nem mennék bele.

Magasról tojd le a dokit. Ha hőbörög, tedd helyre, hogy márpedig az a táp sz.r.


A gyógytápoknál, ha neten rendeled, sokszor fel sem tüntetik, mit tartalmaznak (Trovet, ehemm...), ugyanakkor horror áruk van. Ez a Royal Canin, amit írtál, elég szemétnek tűnik.


Az én kutyámnak is gyógytápot írtak fel vesebetegségre, de olyan r.hadt kemény volt és nagyszemű, hogy törnöm kellett neki, de egy idő után így se ette meg. Aztán elkezdtem neki főzőcskézni és 19 évet élt a kutya. 12 évesen diagnosztizálták vesebetegséggel. 1 évig kapott tápot. No comment. :)


Amúgy ha bélgyulladásra hajlamos, akkor én hipoallergén tápot adnék neki és nem etetnék mellette mindenféle nasit, max. szárított húst. Szerintem a Brit care nagyon jó táp (a bárányosat már jó ideje etetem), illetve a Happy dog Supreme sorozata is (én Irlandot etettem).

2016. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Orvoslátogatók az állatorvosokat is felkeresik és nemcsak gyógyszereket, de tápokat is reklámoznak, amikből aztán az állatorvosnak is csurran-cseppen valami valamilyen módon. Az állatorvos nem a te főnököd és felettesed, tehát nem cseszhet le. Te fizeted őt, tehát te vagy az ő főnöke. Ha meg nem jött be az ajánlása, akkor pláne. Amikor a mi kutyáink ilyen korban voltak, akkor bizony már semmiféle tápot nem bírtak vagy nem kedveltek. Maradt a házikoszt és amúgy is, a kutya azt szereti a legjobban, amit a gazdája is eszik.
2016. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első:

Igen ott kéne hagyni,csak ők vannak hozzánk a legközelebb gyalog 15 perc illetve nem időpontra kell menni hanem rendelés van.

Mellesleg mentették már meg a kutyámat,még éjszaka közepén is hívhattam volna ha itthon vmi nem stimmel a kutyával akkor kritikus volt az állapota. Nagyon sok kutyás barátom jár hozzájuk mindenki meg van velük elégedve,sok kutya és cica köszönheti az életét nekik! Kedvesek,lehet részletre is fizetni nem hajtanak el. Csak ez a tápos macera a gond.


2.

Brit care már túl nagy szemű,alig van foga, és az N&D is hipoallergén amivel etetek :)


[link]


itt az összetétel,nekem a táp piacon ez visz magason mindent és mivel tudom kimérve venni,plusz van kedvezményem az üzletben így egész jó áron tudom venni :)

2016. szept. 30. 20:32
 6/7 A kérdező kommentje:
*az kimaradt,hogy brit care-rel már etettem és nagy és kemény volt, az N&D sem kisszemű,de kisebb és könnyebben elrágja :)
2016. szept. 30. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, én amikor a kutyám már nehezen nyelt és a száraz tápot már nem tudta enni (daganat volt a torkán), 1 órával a vacsi előtt beáztattam forró vízbe és mielőtt odaadtam neki, összetörtem és úgy simán megette. Nem is azt, mondtam, hogy most egyből hagyd ott, mert vannak normális dokik, akik megértik, csak ha esetleg ezen problémázna.
2016. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!