Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinál, csináltok a...

Mit csinál, csináltok a lakásban tartott stafford kutyátok (kal)?

Figyelt kérdés
Hogyan viselkedik? mik az igényei? (mozgás, nevelés) Hogyan viszonyul idegenekhez?
2010. ápr. 24. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt staffordom,nagyon nagy a mozgásigénye,és csak olyan embernek ajánlatos tartani,aki elég határozott egy ilyen kutyához,lakásban legyen külön kutyakosara,ágyba ne engedd be semmiképp,és kiskorában hozzá kell már szoktatni,hogy ne rágja szépt a bútorokat,meg ne rágjon szét mindent,mert nagy pusztítást képes végezni a házban. Nagyon sokat kell vele sétrálni,játszani,ha van rá lehetőség nem árt kutyasuliba vinni!
2010. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mozgásigénye nagy, és nagyon társas lény. Hihetetlenül utál egyedül lenni, ami szinte minden kutyára igaz, de a staffordokra főleg. Szereti a férfias játékokat.
2010. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát nem tom,de én ilyen fajtát tuti nem lakásban tartnék,

az utcánkba van egy foszer,akinek németjuhásza van, és ö a lakásban tartja,,nekem is németjuhászom van, én meg kint az udvaron,,be sem jöhet a házba,csodálkozik hogy én kint tartom,,amikor megemlitettem ezt neki hogy kint kéne tartani,meg foglalkozás,mozgatni a kutyát,,nézett rám,mintha nem magyarul beszélnék,nem is foglalkozok vele,mert nem az én kutyám,


ezeknek a kutyáknak nem bent a lakásban kellene lenniük hanem kint ,,és rengeteg mozgásra,foglalkozásra van szükségük,

én azt mondom nem benti kutyák!!,max a yorki meg az ilyenek,

de azok meg plázacicáknak valok,


ez a véleményem,

2010. ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hat nagyonbunko velemenyed van, meg kell hagyni es hulyesegeket irsz.

Nekunk a szomszedainknak van ilyen kutyajuk, de lehet, hogy pitbull. Sajnos nem vagyok benne biztos, hogy meg tdom oket kulonboztetni. Habar szerintem a belso tulajdonsagaik nagyon hasonloak lehetnek.

Lakasban laknak, de naponta tobbszor, tobb oran keresztul kint vannak a kutyaval es a gyerekeikkel. Azt megfigyeltem, hgoy nagyon kotodik a gazdaihoz, ha csak ket meterrel is odebbmennek, a kutya azonnal pattan es fel meterre toluk megint letelepedik, de sosem megy el sokkal messzebbre. Minden tiszteletem az ovek, mert nagyon jolnevelt kutyus, latszolag mindent megert, amit mondanak neki, engedelmeskedik a keresnek. Lehet, hogy kutyaiskolaba jartak vele, de az is lehet, hogy csak nagyon tapasztalt emberek kutyanevelesben. Az ilyen kutyaknak ugyanis ez KELL.

Ahogy a kutyat ismerem, ugy erzem, hogy sokkal jobb neki a lakasban lakni annal, minthogy kinti kutya legyen, aki be sem mehet a hazba. Ez a kutya allandoan a gazdai sarkaban van, meg is orulne, ha nem lehetne veluk!

Viszont aki lakasban tart egy ilyen energikus kutyat, az csak ugy vallalja be, ha kepes orak hosszat a szabadban lenni es nem csak uldogelni es cigizni a baratokkal, hanem aktivan jatszani, futkarozni, stb.

En azt mondom, hogy a legtobb kutya jol erzi magat a lakasban, ha eleget van mozgatva. A problema csak az,

hogy egyes kutyaknak rettento sok mozgasra van szuksege ahhoz, hogy a lakasban is jol erezze magat. Vannak viszont olyan kutyak, akik annyira kotodnek a "falkajukhoz", hogy nem lehet kitenni oket egy udvarra, ahol nem lehet a falkatagokkal, mert beleorul szegeny.

Nekem yorkim van es nem vagyok plazacica :) Ha meg a kutyam miatt annak neznek, akkor egeszsegukre az ilyen ostoba embereknek.

2010. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok.

Ha azon gondolkozol, hogy lakasban tarts ilyen kutyat, arra keszulj fel, hogy csak akkor lesz boldog, ha a fel napodat a szabadban toltitek, aktiv mozgassal egybekotve. Mivel nagyon temperamentumos, okos kutyarol van szo ezert a neveles nem kedv kerdese, hanem kotelezo, mert ha nincs megnevelve, akkor veszelyes is lehet. Nagyon energikus es makacs is, ugyhogy eros kez kell hozza, es azt kutyaiskolaban tanitjak meg, hogyan kell a kutyakkal kommunikalni. Egy eros kezben tehat mintakutya, egy hozza nem ertonel viszont neveletlen es akar veszelyes lesz.

Nekem nagyon tetszik a kutya, ha nagytestut akarnek, akkor ilyet valasztanek, vagy esetleg boxert. De a szivemet mar a yorki birtokolja :)

2010. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tegnap 21:45 ös vagyok,


tegnap 22.17 esnek üzenném,hogy ha m

r valaki ilyen kutyát tart mint az amstaf,és amit én irtam, választ a foszerrol aki a lakásban tartja a németjuhászát,


sztem meg te irsz hülyeséget,meg az se normális aki ilyen kutyát(kutyakat) tart lakásban,,

akkor ezzel az erövel tarthatnál elefántot is lakásban,,

gondolom jo illat lehet abban a lakásban,,


idiota

biztos ezek a fajtákat arra tenyésztették ki hogy bent legyenek a lakásban,

ne röhögtess már!!!

2010. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem amtaffom van, és ő tényleg megőrülne, ha nem lehetne mellettünk!!

Ne keverjük már össze a németjuhászt meg a staffikat könyörgöm!!!!

Két teljesen más típusú kutya! Eleve a staffiknak befagyna a kicsi feneke télen!

A kérdésre válaszolva nagyon szeretnek házban/lakásban lenni, ha jó sokat tudnak kint mozogni! Ha eleget fut vagy úszik, akkor a házban csak elfekszik a gazdi lábánál, a lényeg, h hozzáérjen!! és nem csinál bajt!


Gond csak a farkával lehet, mert ha pont olyan magasságban vannak dolgok, akkor azt leverheti könnyen!!

2010. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13:42 es vagyok,

16:11 nek,

am nem tom de sztem télen is lehet kint tartani ilyen kutyákat,mondok példát is,a biztonság kedvéért

a szomszédságunkban egy boxer és egy magyar vizsla van,am kint tartják öket,azok sem mehetnek be a lakásba,,ma kérdeztem meg öket,

TÉLEN IS KINT VANNAK!!!


én is szeretem a kutyákat ,de sztem azert nem kell megőrűlni hogy most bent legyen házban is az a kutya!

azert kutya hogy kint legyen,és örizze a portát,akkor is a gazda közelében van ha kint az udvaron van nem????

2010. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!