Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkavonalú németjuhásszal,...

Munkavonalú németjuhásszal, dobermannal, vagy rottweilerrel lehet jobban őrzővédőzni? Hogyan lehet úgy kiképezni a kutyát, hogy ne zsákmányösztönből fogja a kart, hanem azért, mert le akarja küzdeni az ellenséget?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Ezt otthon egyedül nem tudom hogy megtudnád neki tanítani.

Szerintem vidd el egy kutyaiskolába, ott is foglalkoznak ezzel. Rendesek, szakemberek és szerintem szívesen segítenek majd.:)

2010. ápr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy németjuhászom,aki ledobta a kart amikor a csibész kibújt belőle!Elvileg el kellett volna futnia a karral (zsákmánnyal) de helyette nagy megrökönyödésemre eleresztette a csibészkart és vissza ugrott pusztakarra és innentől kezdve már nem a zsákmány érdekelte hanem az akit megfogott!
2010. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

És mi lett a csibészelővel? Nagyon megtépte a kutyád?


A kérdéshez érdemben nem tudok hozzászólni, de nézd meg ezt az öv-s dobit kérdező, különösen a végét. Zseniális munka! :)

http://www.youtube.com/watch?v=zwJgnBQiJho


És ezek a németjucik se semmik...

http://www.youtube.com/watch?v=EC7ln917oiU&feature=related


A rotiról pedig ez a véleményem. :D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=OPQqy3s9lnI&feature=related

2010. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ráfogott de szerencsére azonnal eresztett parancsra!Többet nem fogattam le a kutyámat mert nagyon megijedtem!Olyan pillanatokon belül zajlott le az egész... de szerencsére a kiképző tapasztalatának és hozzáértésének köszönhetően nem történt nagy baj!Amúgy soha nem támadott vagy morgott senkire de ha a csibész parancsot adtam neki azonnal ugrott!
2010. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

sztem lehet,ha ugy vannak tanitva!!

nekem is munkavonalu németjuhászom van,és a suliba engedelmességire,és örzö-védöre járok vele,agility(lehet rosszul irtam le) arra nem járok, és elég jol haladok vele, készülünk engedelmességi vizsgára,és az oktato szerint jol csinálja a kutya az örzö-védözést ,

jol fog,nem rágcsálja a csibészkart,noha eleinte nagyon rágta,,de sokat gyakoroltam vele, rongyal és jo 4 het után amikor azt más jol fogta,,utána csibészkarral,és most már ugy rángatja hogy alig tudja elengedni,,jo tudom ez is hiba lehet,de legalább el tudtam érni vele hogy ne rágjon

2010. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nagyon durva vidiket linkeltél be :O, A dobermann és a németjuhász nagyon kemény volt! :) Én személy szerint Dobermann-t használnék őrvő védőzésre,egy kicsit erősebb a harapása mint a németjuhásznak.
2010. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az általad említett fajtákkal minddel lehet öv-ni. A technikájuk más csak.

Jó iskolában a segéd a megfelelő korban a kutya tanításánál

irányítani tudja, hogy a zsákmányolási hajlam, vagy a védőösztön működjön a kutyánál.Az általad említett fajtákban, ha jó idegrendszerű kutyák, mindben benne van, hogy amikor valós helyzet alakul ki, tanítás nélkül is tudják, ki az "ellenség", és mi a teendő abban a helyzetben.

2010. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ja csak ne zavarjon senkit hogy a 2-es videoban nem németjuhászok vannak,hanem BELGA-JUHÁSZ ok,,

kis különbség!!!!!

2010. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, rossz videot linkeltem be, nem ezt akartam. Most vettem csak észre, hogy szóltál. Sorry.
2010. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 15:01 nek


semmi gond,,de linkeld már be légyszi hogy melyik videora gondoltál,

elötted válaszolo vagyok,

köcce

2010. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!