Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dióevéstől lehet baja?

Dióevéstől lehet baja?

Figyelt kérdés

Ma kimentünk a telekre, és kb. 10 db diót, HÉJASTÓL megevett a kutya. Nagypapám látta, de nem gondolta, hogy baja lehet, aztán én már csak az utolsó kettőnél kapcsoltam, utána bezártuk a házba.

Kicsit fáradt most, bár mindig fáradt a séta után.

9 éves, 15 kg kutya.


2016. okt. 2. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg héjastól nyelte le. Szerencsés esetben kiokádja. Ha lejjebb megy a belekbe, akkor bélelzáródás következhet be.
2016. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, héjastól, nagypapám elmondása szerint rágcsálta őket és meg is ette. Hát.. nagyon hiányzott ez, mikor most gyógyult fel egy bélgyulladásból :(
2016. okt. 2. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk sok diófa van az udvarban, a kutyáim évek óta eszik rendszeresen, héjastul és semmi bajuk nem származott még ebből. Ez persze nem azt jelenti hogy más kutyánál sem okoz problémát, de szerintem nyugodj meg, nem lesz semmi baja.
2016. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkét kutyám évek óta ropogtatja a diót élvezettel, soha semmi bajuk nincs tőle.
2016. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Eltelt majd' egy fél nap, és semmi baja látszólag, csak séta után volt bágyadt, és egyből beparáztam. Evett már azóta (persze csak óvatosan, meg amúgy is reggel kapja a napi adagját), pisilt sokat, meg iszik. Játékos, stb, normális. Széklete nem volt, bár mivel reggel 2x ajándékozott, nem várnám, hogy legyen még :) Csontot nem adtam ma neki, biztos ami biztos alapon. (nyersen vagyunk, úgyhogy csak marha aprólékot kapott egy kis csirkeszívvel).
2016. okt. 2. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!