Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannt lehet alkalmazni...

Dobermannt lehet alkalmazni vadászkutyának?

Figyelt kérdés
Mert olvastam egy-két oldalon hogy van bennük egy kevés vadászösztön és mivel eléggé nagy a mozgásigényük és gyorsan is futnak . Tudom hogy személyvédelemre tenyésztették de azért kiváncsi vagyok.

2016. okt. 2. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
nem
2016. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

A "vadászösztön" minden kutyában benne kell legyen .Nem azt jelenti, hogy a kutya vadászik, hanem azt, hogy ami mozog, el kell kapni.

A vadászkutyák nagy részét sem úgy használják vadászatra, hogy ráengedik a vadra, aztán fogja meg és vigye a gazdához. A dobermann pedig teljesen más célból lett kitenyésztve.

2016. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
A vadászatnak az a módja, ahol a kutyát ráengedik a vadra, a legtöbb országban tiltva van. Egy dobi amúgy sem lenne elég gyors ehhez. De emellett rengeteg módja van a különböző vadászkutya fajták felhasználásának. Lőtt vad apportírozása, sebzett vad utánkeresése stb. Ezek némelyikében a doberman is megállná a helyét, még ha nagyobb meló is kiképezni, mint egy erre tenyésztett vadászkutyát.
2016. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okés
2016. okt. 2. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:
3-asnak teljes mértékben igaza van! Ő rá hallgass!
2016. okt. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!