Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelési ötlet valaki help plss?

Nevelési ötlet valaki help plss?

Figyelt kérdés
2éves labradorom van. 1.5éve nevelem és az ég világon semmit nem tanult meg csinálhatok bármit. Pl: elviszem sétálni ugy siet h kitépi a kezem teljes erőmmel állok ellen h ne huzzon el, akkor megállok, ha kap is 1-2pofont tesz rá magasról amint elindulunk újra teljes lendület. Nem hallgat semmire és senkire ha valami nem úgy van ahogy ő azt akarja pl más dolgom van s nemmek vele sétálni addig ugat amíg el nem megyek. És ezt képes 10+órán keresztül megállás nélkül is csinálni. Már minden szomszéd tiszta ideg ahogy énis és teljesen jogosan de egyyszerűen mindent megpróbáltam. Elvittem már kutyaiskolába is 3 óra után azt mondták ink visszaadják a pénzt csak vigyem el innen..

2016. okt. 3. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Minden bam sétáltatni kell így is úgy is...természetes hogy ugat hisz unatkozik. Na most a többiről itt írhatnék napokig még ha meg is értenéd nem tudnád megcsinálni. Olvass könyveket a nevelésről nézz videót pl a cezar milan jó én nagyon sokat tanultam és máig használom a tehnikáit sikerrel.
2016. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd normális kutyaiskolába.
2016. okt. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos ez azt jelenti, hogy nem vagy számára falkavezer és alatta helyezkedsz el a rangsorban.

Valószínű a kutya iskolában NEM azért mondtak, hogy visszaadják a pénzt mert a kutyád nevelhetetlen, hanem mert nem tudsz falkavezerkent fole kerekedni és így nevelni sem tudod önállóan. Elvileg ezt is meg kellett volna tanítani a gazdinak a kutyasuliban és nem eltanacsolni.

A veres nem használ és meg sem érzi. A sok mozgás elengedhetetlen, de közben meg kell szoknia, hogy engedelmes legyen és ez sok gyakorlás vesz igénybe a reszedrol is.

Nekem egy amerikai bulldogom volt, aki majdnem akkora lett kifejlettkent sulyra mint én vagyok. Esélyem nem lett volna verni öt és nem is akartam, de mindig engedelmes volt nekem. Határozottság, nyugalom és következetesség kell ahhoz, hogy hallgasson rad.

Amikor olyan tevékenységet csinál ne úgy reagalj ahogy eddig. Állj meg és állj fölé szólj rá nyugodtan, hogy nem, ha nem figyel, de ne mozdulj el abból a pozícióból, hogy fölötte állsz és határozottan nyugodtan szólsz neki. Ha szükséges maximum a grabancát meg kell fogni, nem rángatni csak picit, de semmi egyéb. Próbáld meg azzal kezdeni, hogy így viselkedsz vele, ha lecsapja füleit leül és csak néz vagy már lefekszik esetleg a határa akkor az mindenképpen jó jel. De a leírtak alapján az nem most fog bekövetkezni sajnos, mert neked kell megtanulni, hogy veszed rá az engedelmességre, hogy lehetsz fölötte a rangsorban. Utána tud ő is tanulni, mert addig rad sem figyel igazán.

2016. okt. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos valamit elrontottál, nem jól neveled. Nem tisztel, nem bízik benned (ezt az ugatás jelzi, ha elmész - olvass utána a szeparációs szorongásnak!). Nem tudom, hány éves vagy, gyanús, hogy még gyerek és nem vagy elég határozott a kutya neveléséhez. Emellett azt gyanítom, nincs lefárasztva sem rendesen (a pórázos séta kevés, szüksége lenne lehetőleg minden nap póráz nélküli mozgásra, futásra, más kutyákkal játékra is).

Ha leírnád részletesen, mire hogyan próbáltad megtanítani eddig, hogyan nevelted kiskorában, stb., talán könnyebb lenne rájönni, hogy hol mi csúszott el.

Kutyaiskola jó lenne, de olyan, ahol valóban hozzáértők vannak és nem küldenek el. A kutyasuliban elsősorban téged, a gazdákat tanítják egyébként arra, hogyan tudják hatékonyan nevelni a kutyát.

2016. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem nevelés, ha mindent ráhagysz. Hagyod, hogy húzzon; ha eleget hisztizik elviszed sétálni, megadsz neki mindent. Ha ő irányít mindig, abban mi a nevelés?


Ha húz, fordulj le róla és ránts 2-3 akkorát, hogy kellően kizökkenjen ebből a rángatásból. Ha megint leelőz,. megint lefordulsz róla és rántasz párat.

Ha hisztizik nem foglalkozol vele, nem adsz rá megerősítést, Majd ha abba hagyta, elviszed sétálni.

2016. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Fizikailag próbálod kontrollálni , és nem pszichésen. Veszett ügy.


Egy csivava is tud irányítani egy bernáthegyit, ez dominancia kérdése, nem a fizikai fölény tesz vezetővé.


Emellett a cselekedeteit állítod le, és nem a domináns pszichés állapotot szüneted meg. Nem addig tart a fegyelmezés, ameddig el nem éri a behódoló lelkiállapotot, hanem addig, ameddig az adott cselekményt abba nem hagyja, ami pont semmit nem jelent... illetve annyit, hogy a kutya szemében ettől gyengének tünteted fel magad.


Mivel elég nagy hiányosságokat látok az alapokban, így én is jó (!!! nem mind az!!!) kutyaiskolát ajánlok.

(Leginkább a te képzésedre kéne rágyúrni).

2016. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Bírom amikor vélemény nélkül csak valaki lepontozza az összes választ! :)))
2016. okt. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, én is szívesen meghallgatnám, egyrészt hogy mi a baj a válaszokkal, melyik részébe lehet belekötni, másrészt hogy tanuljunk is valamit, hogy ha valaki szerint ez nem hasznos, akkor mi az?!
2016. okt. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak gondok, ezért mentünk kutyaiskolába. Nem tanácsoltak el, pedig nem volt egyszerű sem nekünk, sem az oktatónak. Tényleg egy jó kutyasulit kellene keresni. Egy olyat, ahol nem csak a kutyát oktatják pl. ülni, meg feküdni, hanem ahol a gazdit és a kutyát együtt képzik és tényleg segíteni szeretne egy SZAKEMBER. Egy nagyon domináns kutyád van, akivel nehéz boldogulni, de biztos, hogy van megoldás.

Tudom, hogy nem a legolcsóbb megoldás, de nagyon sok oktató vállal egyéni képzést is. Jó lenne, ha egy hozzáértő csak veletek foglalkozna, így könnyebb lenne tanácsot adni.

2016. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Kérjetek fel egy házhoz járó oktatót, aki már a sétára indulás ELŐTTI teendőket is megmutatja
2016. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!