Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti betiltanátok a Pit Bull és...

Ti betiltanátok a Pit Bull és Rottweiler tartást?

Figyelt kérdés
Montreal Pit Bull tartás betiltását szervezi.
2016. okt. 4. 14:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Mivel a Pitbull a kedvenc fajtám valószínűleg nem. Viszont azt betiltatnám hogy minden baromnak lehessen...valami vizsga kéne a tartásukra...akkor nem lenne ilyen rossz hírűk
2016. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Viszont az állattartást általában alkalmassági vizsgához kötném.

2016. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Inkább azt tiltanám, hogy arra alkalmatlan emberek állatot tarthassanak.
2016. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nos igen, szigorú alkalmassági engedély kéne szerintem is és ezt állandóan felügyelni kéne. Nálunk nemrég történt egy esett 2 Rottweiler szökött át a közeli strucc farmra,ahol 3-at meg is ölt. A gazdájuk pedig nem egy jó fizikumú és mentálisan se mondható elfogadhatónak. Az a baj,hogy én ha megtámad és megöl egy ilyen kutya,akkor már hiába hibáztatom a gazdáját miatta..
2016. okt. 4. 14:18
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
" Az a baj,hogy én ha megtámad és megöl egy ilyen kutya,akkor már hiába hibáztatom a gazdáját miatta." Ezt hogy' érted? Visszajársz kisérteni???
2016. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is amellett vagyok, hogy az ilyen "kemény kezet" igénylő kutyák tartását alkalmassági vizsgához kössék. Fegyvert sem tarthat bárki. Márpedig egy kutya is lehet fegyver, ha úgy nevelik.
2016. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
jut eszembe itt Németországban van ilyen. Lehet tartani "harci" kutyákat viszont nagyobb rájuk az adó (sokkal) és minden évben el kell vinni őket vizsgára hogy ellenőrizzék a viselkedésüket, valahogy így hallottam. 1# voltam
2016. okt. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem. Mivel,az első az lenne,hogy minden rotis és pites gazdinak megmondanák: A kutyád,ártatlan,szerető és ölelgetni való cukiság,aki egy papucsrágáson kívül nem csinált semmit. Hozd be mert rottweiler /pit bull fajtájú,majd mi elaltatjuk.


Szóval én nem támogatom azt,hogy ártatlan és védtelen állatokat altassanak el,csak mert xy fajtájú.


Viszont a helyedben,feljelentést tennék,mert gondolom nem kis pénz egy strucc + a kutya közveszélyes. Ja,és ha lehet még egy tanácsom:

Az állat kínzást és ölelés nem támogatom,DE az ÖNVÉDELMET IGEN.

legyen nálad egy erős szagú dezodor. Ha úgy gondolod,kés de tényleg csak végső esetben használd!


Ha nem nagy a terület,és számodra megfizethető:

Akkor véd struccaidat villanypásztorral!


Csak érdeklődés képpen:

A struccot miért tartjátok? Nem tudom,finom? Vagy a tolláért? Nem bántásból,csak kíváncsi vagyok :) lehet hogy a finom kérdéssel hülyének tűnök,de tényleg nem tudom :'D

2016. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Előző, az általam említett helyen sem aljtaták el,csak nem elhet eladni újat, a meglévők tartását pedig ellenőrzés alá veszik. Amúgy elvileg nálunk is van ilyen dolog, de úgy látszik mégsem elég jó a rendszer.

Ami a struccokat illeti, ha jól tudom a tojás miatt.

2016. okt. 4. 15:11
 10/19 A kérdező kommentje:
Nálunk alatt a települést értettem, egyébként rendőrségi eset lett az ügyből..
2016. okt. 4. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!