Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdák, meg lehet oldani...

Gazdák, meg lehet oldani sértődésmentesen a kutya nélküli meghívást?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős pár, nagyon kedveljük őket, de a kutyájuk egy böhöm nagy, neveletlen tank. Mindent lezúz, mindent összejár, halálra rémíti az én kutyámat, tényleg nem bírom. Miután elmennek, mintha háború lett volna a lakásunkban. Már ott tartunk, hogy nem szívesen hívjuk őket, mert hozzák azt a rémes kutyájukat is. Persze először mi mondtuk, hogy hozzák nyugodtan, hiszen nekünk is van, de ki számított rá, hogy Cujo a kutyájuk...


Na szóval, ki lehet ebből farolni úgy, hogy ne sértsem meg őket? Mit mondhatnék, ha az lenne a lényeg, hogy "gyertek bármikor, örülünk nektek, de ne hozzátok a kutyátokat, mert az egy neveletlen tank, ti pedig semmiért nem szóltok rá"?


2016. okt. 4. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez baromira attól függ, hogy adott ember hogy reagál erre. Én magamtól sem viszem a kutyáimat oda, ahol gondot okozhatnak (pl. amikor elkezdtek potyogni a babák a családban, akkor odafigyeltem, hogy ne zsúfolódjunk be nyolcan három kisgyerekkel meg két kutyával a házba), de ismerek olyat, aki erre azt mondaná, hogy vagy kutyástul megy, vagy sehogy, mert nem képes különálló személyiségként létezni, vagy mert sértésnek veszi, hogy az ő kis cuncimókusát leneveletlenezték (ezzel párhuzamosan őt béna gazdának bélyegezték).

Neked kell ismerned az ismerősödet, hogy ő melyik típus. Ha normálisabb, akkor belátja a dolgot, ha nem, akkor meg legalább gyorsan kiderült, hogy milyen :D

2016. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs abban semmi, ha megmondod, hogy kutya nélkül jöjjenek inkább.
2016. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Mond,hogy van valami betegsége a tiednek és hosszú kezelés alatt áll és félsz, hogy eljapja az övé is
2016. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Miért kellene hazudni? (Betegség stb.) meg kel mondani, hogy nem látjátok szívesen a kutyát. Felesleges ebből ügyet csinálni.
2016. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
89%
Nyugodtan mondd meg, hogy nem kívánod a házadban a kutyáját, mert a kutyádnak nem akarsz stresszt okozni
2016. okt. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem nem hangzik rossz ötletnek, hogy beteg és azért ne jöjjön :-)

Nekem egyik legjobb barátnőm közölte egyszer, hogy "mostantól nincs a kertjükben bandázás, mert most lett újratelepítve a fű" (vagy mifene) Dobtam egy hátast, mert nem jellemző rá, hogy észrevenné mi frusztrálja a kutyáját, szóval komolyan gondolta, hogy a fű miatt. Na mindegy.

Egyébként szerintem is mondd meg valami kulturált formában. pl. Úgy láttam múltkor, hogy a kutyák nem nagyon bírják egymást (végül is embereknél is van ilyen) úgyhogy most próbáljuk ki, hogy nem hozzátok, hogy ne kelljen rájuk figyelni.

2016. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, tök jó a mellébeszélés, a valódi normális emberi kapcsolatok így alakulnak ki, hogy senki nem mond meg a másiknak semmit, csak bólogat és hülyeségeket beszél. Főleg ha aztán majd elviszik együtt kirándulni a kutyákat, és kiderül, hogy tök jóban vannak. Akkor utána mivel lehet őket visszautasítani, hogy ne legyen tök egyértelmű, hogy miről van szó? :/ Meg a betegség is: mégis meddig lehet etetni ezzel egy másik értelmes embert? Mondjuk ezt még a segghülyék is levágják egy idő után, vagy elég, ha egyszer elszólják magukat, hogy milyen jót bandáztak a "fertőző beteg" kutyával.

Nem jó ezekbe belemenni, sokkal tisztább normálisan megbeszélni a dolgot. Ha gond van, akkor legyen az elején, ne fektessünk energiát olyan dologba, ami nem fog működni. És ha én lennék a kérdező helyében, akkor nem akarnám, hogy miattam ne működjön, mert hazudozással indítottam.

2016. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!