Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől félhet ennyire a kutyám?

Mitől félhet ennyire a kutyám?

Figyelt kérdés

Közepes méretű keverék kutyám van, éjszaka a házban van, nappal kint, mert fél a sötétben.(minden árnytól,alaktól megijed)

Reggel 7 kor megyek dolgozni, és 4 fele érek haza.(ez időben ő kint van)

Ma délután sehol sem találtam.

Végül a kamra oldalánál, a földbe fúrt lyukban találtam meg, és ott volt elbújva. (korábban is volt ott egy rés, de most teljesen kiásta, és olyan 1 méter mélyen bent van a kamra alatt -ezelőtt sosem ásott magának ilyen vermeket, és nem bujkált.)

Hívtam, de nem jött (ha hívom rögtön jön).Kiszedtem, egy ideig téblábolt, majd megint eltűnt.

Visszament a kamra alá, és enni is csak egyszer evett ma (pedig szeret enni)

Sötétedéskor kimentem, és kiszedtem, de remegett, kapkodta a fejét az árnyakra, feltűnően ideges volt (tudom,hogy fél a sötétben, de remegni nem szokott, csak nagyon feszülten figyel -most feszülten figyelt, remegett)

Behoztam a házba, körbeszimatolt, és bemászott az ágy alá, nem jön ki.(sosem mászik be az ágy alá)

Nem egy rossz horrorfilm forgatókönyvét szeretném megírni, de ma valami különösen hangos, dübörgést hallottam a padlásról, gondoltam a macska.

Nyugtáztam a gondolatot, majd mint egy harmadrangú horror filmben megláttam,hogy a macska ott ül a bejárati ajtóban, és azt várja,hogy beengedjem.(nem érhetett oda annyi idő alatt)Ezután valami más rágcsálóra gyanakodtam, és nem foglalkoztam a történettel.

Viszont így már kicsit aggasztó,hogy ennyire fél a kutya.

A rágcsálókat ő kergeti, és élvezettel teszi, minden mozgó lénybe "beleköt", láttam már,hogy görényt kergetett, ezektől nem ijedne meg.Ha csak nem valami extra nagy dög az.

Realista ember vagyok, így elsősorban valami reális magyarázatot keresnék, hátha van valakinek ötlete (én valamilyen állatra gyanakszom, csak az a furcsa,hogy azoktól nem félne a kutyám)


2016. okt. 4. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én azt javaslom, hogy nézz körül a padláson, gyorsan ki fog derülni, hogy mi a helyzet. Lehet nyest, vagy egy vadabb idegen macska, aki szembefordult vele és elgyepálta. Nézd meg, nincsenek-e rajta sérülésnyomok (a szőrben jól el tud bújni), hátha akkor egyértelmű lesz.
2016. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Először is, megnézted a padlást?
2016. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyestek tényleg nagy zajt tudnak csapni és előszeretettel költöznek a padlásra.

A másik padlásfoglaló, az a pele. Nagyon cuki jószágok, akik hihetetlen cirkuszt tudnak csinálni. Volt hozzájuk szerencsém, egyszer a munkahelyem padlására költözött egy család. Mintha egy edzőterem lett volna a fejünk fölött.

Nálunk a kutya egyébként vihar esetén bújik el az udvar egy távoli pontjára, egy gödörbe.

Szóval valószínű, hogy a kutyádat tényleg a padlásról érkező zajok ijesztik meg. Ő csak hallja a zajt valahonnan fentről és nem tudja, hogy mi az. Nagyon félelmetes.

2016. okt. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A padláson nem találtam semmit, de az lesz a megoldás,hogy a padlás zajától fél a kutya, mert ez a padlás igazából a kamra felett van, tehát ő nagyon jól hallhatta az udvaron, és az vihartól is fél, olyankor szokott elbújni.
2016. okt. 5. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!