Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van ennyi alkalmatlan...

Tényleg van ennyi alkalmatlan állatorvos, mint itt állítják?

Figyelt kérdés
A leggyakoribb kérdés a "mi baja a kutyámnak", leírja a tüneteket, majd sietve hozzáteszi, hogy az állatorvos nem talált semmit. Kezdek kételkedni benne, hogy ennyi elfuserált orvos van... nem gyanús, hogy a kérdező esze ágában nem volt orvoshoz fordulni, de nagyon jól tudja, hogy az első gondolata mindenkinek a "vidd állatorvoshoz" lesz?
2016. okt. 5. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Veled értek egyet. Ha valamelyik tényleg annyira hozzá nem értő, ahogy állítják, tönkremegy a praxisa, hiszen mindannyian vállalkozók. Inkább az a helyzet, sok ember úgy vesz magához állatot, hogy meg sem fordul a fejében, beteg is lehet néha és az bizony sokba kerül. "Barkácsolnak" egy ideig és mikor látja, hogy azzal nem megy semmire, itt kér tanácsot, amire evidens: vidd el orvoshoz. Na, akkor jön azzal, már semmi baja, hipp-hopp meggyógyult.
2016. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Higgany ***** válasza:
100%
Felénk nagyon jó az állatorvos, ennek ellenére én is írtam már ki ilyen kérdést. Nem azért mert eszem ágában nem volt elvinni hanem mert Aznap már nem tudtam és hátha valaki tudott volna javasolni valamit amivel addig tudtam volna segíteni a kutyámon. Az már másik téma, hogy a még egy ilyen sz*r gazda mint én nincs a Földön valamint a minek nekem kutya jellegű hozzászólásokon kívűl nem igazán kaptam más választ.
2016. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi állatorvosból jókat fogtunk ki, de el tudom képzelni, hogy van egy csomó rossz, pl a falusi lódoktorok között, akiknek ha nem tehén, akkor megdögölhet nyugodtan. De humánorvosok között rengeteg borzasztóval találkoztam, el sem kezdek mesélni, mert regényt írhatnék.
2016. okt. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő lehetséges. Sajnos hogy sok a hanyag állatorvos, azzal akkor lehet leginkább szembesülni, amikor szilveszterkor befognak talán több száz kutyát is, és nagyon sokukban regisztrálatlan chip van. Az a chip ki lett fizetve, csak éppen az állatorvos arra már nem vette a fáradságot, hogy felvigye az adatokat, így használhatatlan. Persze egy másik jelentős részükben meg egyáltalán nincs chip, azok a kutyák vagy ezekhez a nemtörődöm állatorvosokhoz járnak, vagy még inkább sose látta őket doki, még egy oltásra sem. Ezek a gazdák akik mindenféle házi módszerrel próbálkoznának, miután esetleg napok óta nézik, hogy a kutya szenved, nem eszik, stb. Én is sokszor kíváncsi lennék rá, hogy az ilyen "szabadságon van a doki, és 100 km-en belül nincs másik" típusú kérdezők közül hánynak a kutyája éli túl azokat a napokat, amíg végre orvoshoz jut, ha egyáltalán eljut. :(
2016. okt. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer beteg lett a tengeri malacom. Rávettem a szüleimet hogy vigyük orvoshoz erre a orvos közölte hogy elkezdhetjük a kezelést de sok idő drága és a malac így is megdögölhet....kapott oltást de pár óra alatt elpusztult. (az egyetlen állatorvos volt a környéken) velem is volt hogy kiírtam egy kérdést mert látszatra beteg volt a kutyám. Ahogy előttem írták mindenki az állatorvossal jött...nem mintha nem vittem volna el csak szeretem volna tudni hogy kb. mire számíthatok....másnap elvittem kapott gyógyszer és meggyógyult. Én is szívesebben írom oda hogy az orvos nem tud segíteni vagy valami mert máshogy nem ad senki értelmes választ....
2016. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Valószínű olyan baja volt, hogy nem tudta meggyógyítani, a kutyának pedig olyan, hogy igen. Nekem is volt beteg a macskám, az egyiket meggyógyították egy inekcióval, a másikat elkellett altatni, mert rákos volt áttétekkel.

Én falun élek, itt jó állatorvosok vannak. Igaz "lódoktorok", mert tele van az udvara is lovakkal, de ugyanúgy gyógyítja a kiscicát is. Nekik is az az érdekük, hogy meggyógyuljon és visdzatérő "vendég" legyél. Pont, mint a fodrász esetében.

A kérdések, pedig abból adódhatnak, hogy nem viszik el, vagy előtte tjékozódni akarnak, hátha mással is volt ilyen.

2016. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akad. Azzal, hogy elvégezte az egyetemet, még nem lesz jó állatorvos senki. Aki jó kereseti lehetőségnek tekinti és megreked az egyetemen tanultaknál, az sosem lesz jó állatorvos. Sok helyen bőven elég, ha oltani tud, felismer egy-két jellegzetes betegséget. Nem képezi magát, mert minek.

Nagy tétje nincs, ha félrekezel, mert az emberek többségének az orvos szava szent.

Az oldalon nemrég írta valaki, hogy kiment a doki házhoz. A kutya nem jött ki a házából, hát írt fel antibiotikumot neki.

Hát jó orvos az ilyen?

2016. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont. Sajnos attól, hogy valakinek van egy bizonyos végzettsége, még nem biztos, hogy jó is abban, amit csinál.
2016. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 bocsi, nem voltam elég pontos. szóval a tengeri malacos doktor egy városi doki volt, a nagyi közelében. Azóta elköltöztünk és a kutyát másr másik orvos oltotta és kezelte. Mikor a mamánál voltunk látogatóban elmentünk az orvoshoz féreghajtóért mert már kellett, viszont a kutyából nem jöttek férgek sőt a fenekét is húzni kezdte és nyálkás volt a ...., szóval a sajátunktól kellett azt is venni. De még mindig jobbak mint az a harmadik aki nem oltotta be a kutyánkat, át akart verni minket aztán még be akarta oltani 3 hós kora előtt, mert szerinte úgy át mehet a határon.... Nagyon nagy sz**t csinált nekünk...szóval a kutyát nem oltotta be de kifizettette velünk...habár ez elég komplikált eset.
2016. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekünk is van egy jól bevált orvosunk, oltásra. azért jó, mert közel van, nincs nála vizsgálati díj és olcsó. (most szeptemberbe oltotta be és féreghajtotta a kutyámat és a macskámat, 10 000 volt csak). A macska ivartalanítását is meg tudta csinálni, a kutyáinkat viszont más helyre vittük(szüleimnek a kutyák fényévekkel fontosabbak).

Semmilyen műszere sincs amivel meg tudná állapítani, hogy mi a baja az állatoknak.

Ez inkább olyan, mint a háziorvos, aki arra van, h mindenhova beutalót írjon és igazolja a napjaidat amíg betegeskedsz.

2016. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!