Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl szelíd a rottweilerem,...

Túl szelíd a rottweilerem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mielőtt kommentbe írnátok, h örüljek neki h szelíd a kutyám. Konkrétan az a probléma, hogy elméletileg őrző-védő kutyának kellene lennie ha minden igaz... Most egy éves, de ha valaki feljön az udvarra még csak véletlenűl sem ugatja meg, h jelezné h idegen van az udvaron. Nem azt szeretném én h egy gyilkológép legyen, de felőle ki is rabolhatnák a házat, és a végén még azt is megengedné h a betörő megsimogassa. Fog ez változni, vagy mit tegyek?
2016. okt. 6. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen a természete, ez nem fog változni.
2016. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

1 éves, fiatal még. Ha fél-1 év múlva is ilyen lesz akkor ő ilyen jellemű és nem fog változni.


Függ honnan van a kutya,mert lehet nem is teljesen fajtatiszta roti.


Alapvetően még fejlődhet a jelleme, a nagytestűek 1,5-2 éves korukra nőnek fel teljesen úgymond,addig megkomolyodhat :)


Esetleg nézz utána őrző védő oktatásnak van mikor háznál oktatnak. Csak utána már senki ne járkáljon ott,ha nem akar bajt :D

2016. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna ki a kérdést, az én német juhászom is pont ilyen volt egy évesen. A tenyésztője azt mondta, majd nézzem meg másfél évesen. Pont úgy lett. Addig még a hangját sem hallottuk, ma meg már ha valaki a kerítéshez közelít, ő a hangadó az utcában.

Pedig amúgy egy nyugodt, emberszerető kutya. De pl. valami miatt a nem idén barnultakkal és a "rosszkinézetű " emberekkel nagyon távolságtartó.

Szerintem ez valahogy a vérükben lehet, vagy nem tudom, mert mi ilyesmire nem tanítottuk, az biztos.

2016. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tehát akkor még van rá remény h lesz belőle házőrző?
2016. okt. 6. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Tanítottad valaha? Vagy csak várod, hogy magától kitalálja, hogy őrizzen?
2016. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eleve hibás elképzelés volt, hogy csak mert xy fajta, automatikusan házat fog neked / helyetted őrizni.


Aztán ott van, hogy egyévesen nem felnőtt. 2-3 évesen már kerítéstől függően lehet, hogy a túloldali járdát részesítik majd előnyben a járókelők.


A kutyából az lesz, amit tanítasz/nevelsz belőle. Tehát minden hiányossága téged/a gazdát dicséri.. Mert aki kutyát akar, annak előbb kiképzővé is kell akarnia válni (jó pap is holtig tanul).


Az őrzés-védés pedig kétélű fegyver:

1. a kutyád határozott, kemény fellépésű, úgyhogy akárki akárhogy nem jöhet az udvarba - ezt úgy képzeld el, mint valami rendőrkutyát - készen vagy az irányítására, hogy minden helyzetben elismerje a tekintélyedet egy ilyen állat?

2. benn tudod tartani a telken belül a fokozott védőhajlamú kutyát? - neki nem a kerítés szerint van a vélelmezett területhatár...

3. a családod minden tagja fel van készülve egy kemény kutyával való együttélésre?

...

Tehát ez egy kétoldalú érme, egy határozott, kemény, önálló kutya csak egy még olyanabb gazdát fog tisztelni, hiszen arra van képezve, hogy fenntartás nélkül támadjon az emberre, a család részéről való következetlen, tudatlan magatartás előbb okozhat házon belül problémát, mint egy betörő. Amerikában van rá statisztika, messze több harapást szenvednek családhoz vagy ismeretségi körhöz tartozók, mint idegenek.


A betörést illetően pedig aki rottweileres helyre akar bemenni, az nem sok esélyt fog hagyni a kutyának: én nem szánnám a kutyámnak azt a sorsot, hogy nála intelligensebb lény(ekk)el kelljen felvennie a harcot.


Őrizni való esetén olcsóbb egy biztonsági szolgálat és riasztórendszer, mint a kutya, különválasztanám a kettőt. (4-6 kutyával, és olyan tereppel, ami őket juttatja maximális helyzeti előnyhöz, esetleg gondolkodnék a házőrző képességükben.)

2017. febr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!