Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita inu, segitene valaki?

Akita inu, segitene valaki?

Figyelt kérdés
Maga a kutya teljesen illik hozzám,interneten remgeteget olvastam utanna es sok konyvet olvasgattam. Valaki irna a fajtáról reszletesebbenes sajat tapasztalatokat?
2016. okt. 6. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mire vagy kíváncsi? Bekem akitám van, segíthetek.
2016. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
*nekem, bocsi
2016. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Kezdjük avval, hogy normál tenyésztőnél alsó hangon is 150-200 ezernél kezdődik, hangsúlyozom, kezdődik. Telik rá? Ha a havi fenntarási költséget, amit kéésőbb úgyis ráköltesz félrerakod, akkor másfél év alatt megvan az ára. Amúgy meg menhelyről fajta jellegű keverék.

Volt már valaha dolgod kutyával? Mert az akita nem első kutyának való, sőt sokadiknak is csak kemény, következetes gazda mellé. Nem hiába van mostmár lassan ebből a fajtából is kismillió a menhelyen, mert jajjdecuki, jajdeszép, aztán senki nem bírja kezelni helyiértékén, úgy ahogy kellene és persze a kutya lesz a hibás. Ha itt kérsz segítséget, akkor az már mutatja azt, légy amúgy bármennyire felelős ember, hogy akita neked nem való. De persze szerezhetsz a jófogáson húszezerért, aztán majd jössz ide vissza, hogy mit rontottál el és te nem ilyen lovat akartál...

2016. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ismeretlenül nem jelenteném ki hogy az akita nem neked való. Gyerek kezébe nem való, határozott vezetőt igényel, de ha te ennek meg tudsz felelni akkor miért is ne. Fel lehet nőni a feladathoz csak kitartás kell hozzá. Úgy bírom hogy mindenki mindenhol lehurrogja az embereket akik akitát akarnak, úgy hogy nem is ismeri hová kerülne. Egygazdás, makacs fajta de a gazdájáért bármit megtesz. Nem ajánlom a fojtót és egyéb bántalmazó jellegű dolgokat a tanításához, jutifalatért boldogan dolgoznak. Intelligensek, nem csak a testi, a szellemi lefárasztást is igénylik. 200.000 alatt tényleg nem fogsz jó akitát kapni. Sajnos ha nem fizeted meg az árát, akár ideggyenge kutyát is kifoghatsz valami rossz vérvonalból, amivel tényleg nem fogsz tudni bánni.
2016. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!