Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyamenhelyről közép ázsiai...

Kutyamenhelyről közép ázsiai juhászkutyát?

Figyelt kérdés
Azonnal egymásba szerettünk. Az ott dolgozók nem hitték el a reakcióját. állitólag 3-4 nap kellett eddig neki, hogy megbarátkozzon valakivel. engem rögtön lesmárolt a keritésen keresztül. úgy másfél éves lehet... óriás és őszintén kicsit még félek tőle, mert a menhelyen is ő az Úr... bevadulhat később? vagy bátran hazahozhatom annak ellenére, hogy nem tudom ki lehetett az előző gazdi?
2016. okt. 7. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hazaviheted, ha a menhelyen hozzáértők javasolják. De utána szükség lesz a következetes nevelésre, esetleg az elején rehabilitációra egy kutyaiskolában (mivel nem tudod, milyen trauma érhette az előző helyén).
2016. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként jól értesz a fajtához, akkor igen, vidd haza.

Ha soha nem volt még nagytestű pásztorkutyád, nem értesz hozzájuk, akkor én nem javaslom.

2016. okt. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak a kerítésen átadott orros puszi az összes kapcsolatod a kutyával, az kevés.Tessék elvinni sétálni. Többször. Pórázon elsétálni a kennelek előtt. Akkor megtudod, képes vagy-e kezelni a kutyát.

"még félek tőle, mert a menhelyen is ő az Úr... bevadulhat később? "

Ezen kérdés után még nem igazán vagy kész egy ilyen fajta kutyára.

2016. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó ötlete jó, miszerint vidd el sétálni a menhelyről, ismerjétek meg egymást. Már ilyenkor is vihetsz neki pl. kutyatápot, abból sosem elég sajnos egy menhelyen, ezzel sokat segítenél nekik.
2016. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat... felületesen írtam le a dolgokat, hiba volt. azt hallottam, hogy ez a fajta kutya idősebb korára agresszivvá válik. amúgy sárhegyi kutyákkal nevelkedtem fel, később volt farkaskutyánk, orosz terrierünk, tudom kezelni a nagy fajtákat, de még ázsiai juhászom nem volt. amúgy a menhelyen önkénteskedem már egy hete, egészen jól megbarátkoztunk, nem csak a kerítésen keresztül. viszont sétálni nem akar, úgyhogy azt nem is erőltetem. lesz neki helye kirohangálni magát.
2016. okt. 10. 17:41
 6/7 anonim ***** válasza:

"azt hallottam".... Azt is lehet hallani, hogy a kuvasz idősebb korára megbolondul és megvacsorázza a családot.

Sokkal jobban jársz, ha a neten elkezded olvasni a fajtáról megtalálható fórumokat.

2016. okt. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt "azt hallottam"-nak nem hinnék a helyedben. A Te döntésed, hogy a gazdája leszel-e vagy sem, függetlenül attól, hogy van-e a környezetedben negatív ember, aki lebeszél róla vagy nincs.
2016. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!