Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet kapni jó komondort?

Hol lehet kapni jó komondort?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni egy jó komondort venni a házunk őrzésére. Persze gondoznánk tanítanánk meg tudnák vele kutyasuliba is járni, de a lényeg hogy ez egy magyar kutyafajta nagyon tetszik a jelleme a megjelenése amiket hallottam róla, úgy hogy szeretnénk komondort. Nem vagyunk kezdő kutyások mert volt már skót juhászunk golden retrieverünk rottweiler kaukázusi juhász keverékünk, bordeauxi dogunk, és most is van egy ivartalanítatlan szuka 1,5 éves golden retriever. Legfontosabb, hogy igazi komondor legyen, tehát nagyon keményen őrizze a telket a gazdát nem ilyen beszari még egyszer sem bátorságpróbálkoztatott kis szar, hanem rendes nyugodt de azért területén belül idegenekkel szemben harcias és kemény házörző legyen. Azt is hallottam hogy érdemes pásztoroktól venni komondort mert hogy aztán valóban ki vannak edzve és keményen kell őriznük mindent, de itt mi felénk van néhány nagyobb tanyával rendelkező "pásztor" (gazdálkodó) családot ismerünk. A legtöbbjük ilyen középázsiai keverék félét tart de nekem azok annyira nem tűntek a mi családunkhoz illőnek meg nem is adnák el őket, meg nem is kell olyan kutya. TEHÁT A KÉRDÉSEM ÍGY SZÓL: Tudtok olyan magyarországi komondor tenyésztőket/kenneleket akiknél ilyen jó minőségű komondorokat lehet? (Nagytestű, hűséges, erős, értelmes, idegeneket területén belül gondolkodás, félelem nélkül megtámad, a gazdát és családját és az azokhoz tartozó személyeket és állatokat nem bántja, (van még egy macskánk is meg ugye a goldi, meg csirkék hátul a kertben) meg hát fajtiszta legyen.) Előre is köszi a válaszokat! :)
2016. okt. 8. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Hát mivel magyar fajta az országba igenvsak sok kennel van úgyhogy én azt ajánlom nézegess egy kettőnek a wedoldalát és nézd hogy pl régóta működjön , NE kiállitás vonalra tenyésszen az adott kennel , és hogy miben voltak sikeresek a kutyái (bátorság próba ...stb) és amelyik télleg szimpi és jókat mondanak róla azt válasszátok
2016. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Talán a délorosz juhászt tudom ajánlani nekik kevesebb gond van a szőrükkel.
2016. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat igen keresgélek és a Szabóréti komondor kennelt gondolom eddig olyasminak amit keresek. A kennelről vélemény vki vett már onnan komondort vagy vmi hírt hallott már róla?

A délorosz juhászkutyáról láttam már képeket meg vidót valóban hasonlít nagyon a komondorra bár én úgy tudom hogy egy kicsit keményebben kell velük bánni. Azért sem szeretném, mert magyar vagyok eddig még nem is volt magyar kutyám meg a komondor vhogy az tetszik minden szempontból.A szőrzetet meg nekem kell tisztítani a én vállaltam be ezt kutyafajtát én felelősségem ez van meg kell csinálnom. A szőrzettel meg nem lenne olyan nagy gond úgy tudom heti 3/4-szer kell kitisztítani meg minden aztán ennyi.

2016. okt. 8. 17:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Részemről igen jónak tűnik az említett kennel tenyésztési célja. A Sok kiállítási győztes címekkel rendelkező tenyésztők nagy részénél a valódi munkára való képesség szinte alig található meg a kutyákban.

Egyébként az iskola egy jól működő komondornál felesleges.

2016. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Hát ha meglesz a komondorunk néha elvisszük, amikor még nagyon kicsi de amúgy nem lesz hosszútávú a kutyasuli. Másoktól is ezt hallom meg én se látom sok értelmét egy ilyen fajtájú kutyát sokat járatni kutyasuliba.
2016. okt. 8. 18:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy vélem, leginkább a majdani tenyésztővel érdemes kitárgyalni a kutyasulis témát.
2016. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Jászságban lehet jó komondort venni. Ajánlom a Jászkiséri Kócos Kennelt.
2016. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 komis1 ***** válasza:

A Szabóréti kennelt semmiképp nem javasolnám. Bár valószínű már késő, azért leírom a véleményem.

ismered a mondást, hogy csak akkor hazudik, mikor mozog a szája?

Vagy : már az sem igaz, amit kérdez..

Ezek erről az emberről szólnak.

A fickó a kutyákhoz nem ért, emberileg meg hitvány.

Szerinted milyen ember az, aki a szar kutyáját agyonreklámozza mindenhol, aztán a tesztről készült videót nem hajlandó megmutatni?

Majd kb 1 év múlva közli, hogy újra tesztet csináltatott a kutyával, ahol nagyon jó lett. A feltett videón meg azt láthatja a hozzáértő, hogy a gyáva kutyát 1 éven át próbálták kiképezni, de így is csak annxit sikerült elérni, hogy a segéd belépésekor a halálra rémült kutya lehasal a földre és vékony hangon sikít. Ezt az érintett úgy magyarázza, hogy a kutyája nem szaladt el, tehát bátran szembeszállt a segéddel és megharapta. Tegyük hozzá, hogy a videón harapás nem látszik, csak az, hogy hasal a földön és hangosan sikít.

Tehát ha rekonstruáljuk a szitut, az történhetett, hogy elsőre a képzetlen kutyája világgá szaladt a segéd belépésekor, ezt követően 1 éven át képeztette a kutyát, aminek annyi eredménye lett, hogy úgy, hogy ugyanazon személy volt a "teszten" a segéd, aki egy éven át képezte a kutyát, így a 1 éves kiképzés után a kutya már nem szaladt el, hanem csak sikítozva hasalt a földön.

És a laikusoknak ezt próbálja eladni jó komondornak. A vicc az, hogy sokan be is veszik. Amúgy ilyen kamu megrendezett videókat kuvaszokról is szokott csinálni. Ez a hobbija. :)

A legnagyobb bűne mégsem az, hogy ha a saját kutyáuról hazudozik, hanem az, hogy mások jó komondorairól is hazudozik. Hogy majd ò elmegy hozzájuk, sztán ellopja őket, mert azok a kutyák semmire nem jók. Igaz, ezt csak a neten pofázza, még senkihez sem ment el, hogy megpróbálja ellopni a komondorokat.

Ja, ez az illető volt az, aki egy olyan komondor-tenyésztővel, akinek a kutyái jól szerepeltek a teszteken, na ezzel a tenyésztővel ő szemtòl szemben mézesmázos volt, legnagyobb barátjának mutatta magát, a háta mögött meg olyanokat mondott róla, hogy "átbaszás" , amit csinál, mert a kutyái szarok, csak ki vannak képezve, szért szerepelnek jól a teszteken.


Ehhez képest láthattuk, hogy milyen, ha valaki a szar kutyáját kiképezteti, olyan, mint Szabóréti kutyája.

2017. máj. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 komis1 ***** válasza:

Ja, az a tenyésztò, akinek jól szerepelt a teszten a kutyája, és akinek szemtől szemben a legnagyobb barátjának mutatta magát, a háta mögött meg mindennek elmondta, az Partizer Csaba volt, a Kulcsi komisz tenyészet tulajdonosa.

Szóval, ha valaki olyan törzskönyves tenyésztőt akar komondor fajtánál, aki fontosnak tartja a kutya munkaképességét, annak a Kulcsi komisz kennelt javasolnám. Nyilván nála se mindegyik kutya bajnok, ezt nem is lehet elvárni egy tenyésztòtől sem, de legalább nála biztosak lehetünk, hogy tudja, milyen a jó kutya, és erre törekszik, a jó munkaképességre.

Ráadasul ő nem hazudozik.

2017. máj. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!