Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felfázott a kutyám. Hogyan...

Felfázott a kutyám. Hogyan segíthetnék rajta azonnal? (Fiatal kan, kolesz szobámban él. )

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt is ugyanez volt a baja. Vért pisil, és nem tudja visszatartani, szinte folyamatosan jön belőle. Akkor kapott antibiotikumot, és 3 nap alatt elmúlt neki. Most mit adhatnék neki? Elég limitáltak a lehetőségeim, de van nálam C-Vitamin, áfonyalekvár, fekete ribizli szörp, normaflore, multivitamin. Valamelyik ezek közül segíthet? És milyen kaját adjak neki most inkább, konzervet vagy szárazat? Sok folyadékot adjak neki? Ha igen, akkor vizet, vagy inkább tejet (macskatej, laktózmentes)? És van még Milgammám és Milbemaxom is.

2016. okt. 8. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Felfázást otthon nem igazán tudod kigyógyítani,mivel írtad volt már neki és akkor is antibiotikumot kapott,szerintem nem gyógyult ki teljesen és előjött ismét. Inkább orvoshoz kéne fordulnod.


Semmi nem fog segíteni amit felsoroltál, friss víz legyen előtte,tejet ne itass vele -.-


Tőzegáfonya segíthet ilyenkor.

De valószínű egy újabb antibiotikum kúra kell majd neki.

2016. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kutya vért vizel, az igen komoly ok egy azonnali orvos látogatáshoz.

Ez több egy felfázásnál.

Amit felsoroltál, az egyik sem alkalmas gyógyításra. Főleg, ha nem tudni a pontos okot .

2016. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Leghamarabb csak kedden kaphatna antibiotikumot, mert külföldön vagyunk, és senki nem tudná hamarabb idehozni nekünk. :(

Szerintetek addig kibírja? Nem fog rosszabbodni?

2016. okt. 8. 20:07
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Mert? Ha nem bírja ki, akkor mi van? A jelek szerint te elszántad magad, hogy azért se viszed orvoshoz szegényt. Akkor nézd élvezettel, hogyan kínlódik.
2016. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Szóval orvosi diagnózis nélkül adnál antibigyót a kutyának?

Egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz a baja most, mint előtte. Sőt...lehet, előtte sem 100 %-ban felfázás miatt volt beteg. Mivel egy antibio adagtól látszólag elmúlt a baj, de simán visszajött, igen szükséges lenne egy kivizsgálás a véres vizelet okára.

De a te kutyád, a te döntésed, hogy milyen módon "gyógyítod".

2016. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem érdemes ilyenekkel próbálkozni. orvoshoz kell vinni, hogy megnézzék, mi van a szervezetében, vizeletében, akkor adhatnak olyan gyógyszert, ami erre jó. Az enyémnek is ilyen gondja volt tavaly. Úgy vettem észre, hogy folyton próbálkozott a pisiléssel. Tudtam, ez nem normális dolog. Húgyhólyag gyulladásra tippeltem és igazam is lett, mert a doki megvizsgálta és elmondta, hogy a vizelete picikét véres volt és darabos. Ezt azért nem láttam, mert a füvön pisilt.

Kapott is gyógyszert és minden héten el kellett vinni kontrollra, hogy ellenőrizzék, nem maradt-e benne kórokozó. Kb. 3 hétig tartott ez, mire végre rendesen kezdett pisilni.


Egyébként teával itathatod a kutyádat, mert minél többet iszik, annál több baktérium távozik a testéből. Én is ezt tettem

2016. okt. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itt csak állatorvos tud segíteni. Ha vért pisil, akkor igen sürgős lenne!
2016. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na igen, állatorvos, de hát van fogalmatok róla, hogy Bécsben mennyibe kerülhet egy állatorvosi látogatás?

1-2 ilyen alkalom és kaját nem tudok neki venni a végén, annyi pénzem sem marad. Az a gond, hogy nem tudok rá áldozni ekkora összegeket, mert egyetemista vagyok, elsőéves, és nem tudok dolgozni, úgyhogy avval a pénzzel kell gazdálkodnom, amennyit kaptam. És még 2 cicáról is gondoskodom. Kérlek ne ítéljetek el emiatt, hogy felelőtlen állattartó vagyok, meg minden, mert nem ismeritek a szituációt. Nem az én állataim voltak, úgy mentettem őket, rokonoktól, a kutya lebénult, műteni kellett, mi fizettük az egészet, meg más műtéteit is, mert ők hagyták volna meghalni és szenvedni. Egy kis ketrecbe volt zárva. És én ezért hoztam el. Hogy élhessen. Hogy mellettem biztonságban legyenek. Kedden kapnék Magyarországról állatorvostól antibiotikumot, ugyanazt, amit legutóbb kapott, és használt is. Legutóbb (kb. 1 hete) ugyanilyen problémánk volt, akkor még M.o-on, kint a hideg betonon felfázhatott. A doki akkor azt mondta, hogy szerinte nem erről van szó, hanem a gerincével lehetnek problémák (belegondolva nem is hülyeség, tekintve hogy le van bénulva a kutya...). De azt mondta, hogy persze lehet hólyaghurut is. Én bíztam ebben. Adtam is neki az antibiotikumot, és 2 nap alatt teljesen rendbe jött. 1 hétig nem is volt gond. Tegnap viszont levittem kicsit az utcára, nyilván visszafázott. Ugyanazok a tünetek, minden ugyanaz. Összetéveszthetetlenül. Ezért kéne nagyon az az antibiotikum. Csak kár hogy nem lehet keddnél hamarabb. Nagyon bánt a dolog, hogy nem tudok neki mit csinálni, és ezért is kértem tippeket, hátha van valamiféle segítség, nyilván nem csodaszerre vártam, csak valami olyasmire, ami enyhítheti a dolgot. Sajnos se időm, se pénzem nincs annyi, hogy megengedhessünk egy orvost. És igen, tudom, hogy ettől felelőtlen és rossz "gazdi" vagyok, mert elhoztam magammal, pedig tudtam, hogy nem tudok majd orvosra áldozni, de én akkor sem bántam meg, hogy így tettem. Ha ott hagyom, avval aláírtam volna a halálos ítéletét...

2016. okt. 9. 00:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tőzegáfonya segíthet valamennyit a felfázáson, de főleg a megelőzésben (a későbbiekben én adnám neki, ha ilyen felfázós, nem drága, és tényleg jó), illetve a legelső tüneteknél. Ilyen előrehaladott állapotban valószínűleg halottnak a csók, de ha tényleg semmi más nincs, egy próbát megér.

Illetve érdemes lenne valami helyi állatvédő szervezetet megkeresni, esetleg helyi fórumokon, facebook csoportokban érdeklődni, hátha valaki tud megoldást.

2016. okt. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha voltam mar felfazva- en igen- tudod hogy azon semmi nem segit csak az antibiotikum. Abbol se mindegyik mindenkinek. Es amig az nem hat... az a kinok kinja.

Mindenkeppen meg kene oldanod hogy hazahozd a kutyat egy teljes kivizsgalasra...

2016. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!