Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le?

Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Van egy csivava kölyköm és harap. próbáltam picikét a pofijára csapni, de nem erősen, csak hogy megértse hogy nem szabad, de folytatja és erősebben. Tudnátok adni ezzel kapcsolatban nevelési tanácsot, hogy hogy szoktassam le. a határozott 'NEM' szóval is próbálkozni, de nem figyeli. A válaszokat előre is köszönöm!

2016. okt. 9. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Ha beled harap visits fel. A kolykok is igy jelzik egymasnak ha a jatek mar faj. Arra osztonosen szoktak reagalni.
2016. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A picikét a pofijára csapni, az neki játék.

-fogd össze a száját, és tartsd úgy egy ideig, míg le áll

-hajtsd a foga alá a szája szélét, harapja azt

-ne játssz vele, hagyd ott


Másrészt, játssz vele olyan játékokkal, amiket nyugodtan haraphat, pl. rongyhúzás, kötélhúzás, persze az ő méretének megfelelő játékkal. :) Meg fog tanulni különbséget tenni, mit haraphat, mit nem.

2016. okt. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, próbáltam de nem jó. egyre erősebben csinálja.Már csak azért is, de ütni nem szeretném mert külömböző betegségeket okozhat a kutyáknál .Pont most az arcomba kapott megütöttem, és ugy elkapta az ujjam, hogy el sem akarta engedni



, megütöttem

2016. okt. 14. 18:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne üsd, azzal nem teszel jót. Ahhoz, hogy ebből értsen, akkorát kellene ütni, amivel kárt tennél egy ilyen kicsi kutyában.

Ha harap, a fentieken kívül még grabancon foghatod (nyakán a bőr), jól megrázhatod, ezután pedig zárd külön egy kis időre (szobakennel például nagyon jó lenne). És játssz vele sokat harapható játékokkal.

2016. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!