Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem jó hatással van a...

Tényleg nem jó hatással van a macskáknak készült kaja a kutyákra?

Figyelt kérdés

Van egy beagle kutyám aki imádja a macskakaját.

Az "konzerves" ennivalói az mind macskakaja,de a szárazban van kutyakaja és macskakaja is,összekeverve.

A keresztanyám azt mondta,hogy ne adjak neki túl sok whiskas-t vagy kitekat-ot,mert nem tesz jót neki. Én erre intettem egyet és azt mondtam badarság.

Most viszont úgy gondoltam,megkérdezem sokkal tapasztaltabb emberektől is.


2010. ápr. 25. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A macska kajában sokkal nagyobb a fehérje tartalom, mint ami a kutyáknak kell. Ezrét nem jó. Ha érzékenyebb a kutya, akár allergiát is okozhat. Nem hiszem, hogy egyszer-egyszer baja lesz tőle, de hosszú távon és rendszeresen semmiképp se etess macska kaját vele, mert tényleg meg fog ártani. Elhízástól kezdve elég sok kárt tud tenni, szóval nem ajánlom rendszeres és hosszú távú etetését a macska kajának. Nem véletlen lett kitalálva külön a macskának és külön a kutyának, két különböző faj, különböző szükségletekkel.
2010. ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Így van! Az első válaszolónak igaza van! Sőt, én még azt is hallottam a kutyák a macskakajától eléggé bepörögnek, olyanok lesznek mint akik hiperaktívak.
2010. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert a macskakajában taurin is van (a macskának szüksége van rá). Amúgy az első válaszoló teljesen jól leírta.
2010. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
ezen kívül nem csak az allergia mellett talán a legnagyobb baj az angol kór..ez a legveszélyesebb a kiskutyák számára amit a macska kaja okozhat..
2010. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jézusom!

Nem is tudtam.

Mindenesetre köszönöm a válaszotokat!

2010. ápr. 25. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan veseproblémát okozhat. Ráadásul a Whiskas és a Kitekat is tele van színezékkel, ízfokozóval, tartósítóval....

De a fő gond a nem megfelelő összetétel.

2010. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Ne az legyen az alapkaja, de heti 1 macskakonzerv csemegének nem árthat, én is adok nekik nagyritkán és ténleg oda vannak érte. Meg a szupermarketekben nem árulnak olyan minőségű kutyakaját amit odaadok nekik szivesen, de macskakajában van olyan guszta h nekem is kedvem lenne megenni,pl. a gourmet gold.
2010. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Uhh igen a gourmet :D
2010. ápr. 29. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!