Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg van szabva, hogy egyszerre...

Meg van szabva, hogy egyszerre egy járműre (zónázó vonat és villamos érdekelne elsősorban) hány kutya szállhat fel? Mármint egy gazdival.

Figyelt kérdés

2016. okt. 10. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és nem csak 1 gazdival, hanem az is, hogy összesen hány kutya lehet egy villamoson.


"

• Hivatalosan egy utas két kutyát szállíthat egyidejűleg.

• Egyidejűleg maximum 4 kutya szállítható egy járművön, így ha utazik már ennyi kutyus, sajnos mi már nem szállhatunk fel a járműre.

"

2016. okt. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy ez mondjuk nehezen ellenőrizhető, mert nyilván a vezető nem azt számolgatja, hogy melyik megállóban hány kutya száll fel és le.

Én láttam már azt, hogy a Margit-szigetnél egy társaság 6 darab kutyát vitt fel a Combinóra.

2016. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni az adott közlekedési társaság szabályzatát. A BKK járművein pl. egy utas egy kutyát szállíthat, de engem pl. még nem dobtak le soha két kutyával, csak figyelmeztettek, hogy más esetleg megteheti.
2016. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
BKV-n nincs már meghatározva a kutya létszám. A lényeg, ne okozzanak galibát. Sokkal gázabb a Volán. Nem egyértelmű a szabályzatuk. A sofőrök általában nem engednek egy emberrel két kutyát, de két emberrel két kutyát sem.Vonaton meg senki nem foglalkozik azzal, mennyi kutya van. Hosszú a szerelvény, elférnek, ha nincs tömegnyomor.
2016. okt. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a MÁV hivatalos álláspontja:

[link]

2016. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a BKV-é:

[link]

Persze, vidéki városok saját tömegközlekedésében az ottani szabályok a mérvadók.

2016. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
elvileg igen, gyakorlatilag villamoson még sose szóltak, pedig szálltunk fel több kutyával, vagy úgy hogy már eleve sokan voltak. ha nem balhézik a kutya és szabályosan utazik (szájkosár, póráz, jegy) akkor nem szoktak zargatni.
2016. okt. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Zónázóval járok sokat. Beülünk általában a 4-es ülésbe. Ott elfér az óriásom kényelmesen.

Buszon jó párszor sulis napon összejön több kutya a buszon. Egy szava nincs sosem a vezetőnek. De nincs is balhé közöttük.

2016. okt. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én 3 kutyával mennék. :/
2016. okt. 11. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!