Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nem gáz a kutya...

Szerintetek nem gáz a kutya udvaron tartása?

Figyelt kérdés
Sokszor latok olyat, hogy csaladi hazak udvarába ott fekszenek/ugatnak magukba a nagy testű kutyak farkaskutya, stb ès szerintem tökre sajnálatra méltóak mert a kutyanak illene a hazban egy kis zugot kialakitani hogy a csaladdal lehessen ha már bevállalták, és nem az udvarra kilökni ahol szerencsetlennel semmi erdekes dolog nem törtenik, ès szociális hatas nem èri. Én ugy gondolom egy ilyen kutya nem boldog, hanemcsak van magának mint a befőtt, és allitom meg egy kutyakikepző iskolaban sem volt soha.
2016. okt. 10. 20:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ. Önmagában nem gáz, ha egy arra alkalmas (értsd: nem rövid szőrű, kis testű) kutyát udvaron tartanak, ha egyrészt van számára megfelelő helye, ami megvédi a hidegtől, széltől, csapadéktól, másrészt, ha foglalkozva, törődve van vele minden nap. Viszik sétálni, más kutyákkal bandázni, nevelik, tanítják, játszanak vele.

Ha csak van, és épphogy enni kap, de egyébként nem törődnek vele, akkor gáz.

2016. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
57%
szerintem nem gáz, én nem szeretem a kutyát a lakásban. Nekünk több, mint 4000m2-es udvarunk van és három pulikutyánk, nagyon jól elvannak kint az udvaron, soha nem voltak megkötve, szabadon járnak-kelnek születésüktől kezdve. Mindegyiknek megvan a kutyaháza, eszükbe nem jut bejönni a mi házunkba, félnek is bent.
2016. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
73%

A mi két kutyánk kint lakik. Bent melegük van, ha beengedem őket, egy idő után ki szeretnének menni. Töltünk velük időt, minden nap sétálunk, visszük őket kutyaiskolába is. Minden nap bejöhetnek, de ha kint van valami mozgás, rohannak az ajtóhoz, hogy kiengedjük őket, mert szeretnek mindenről tudni.

Szóval ők végülis kinti-benti kutyák, de néhány kivételes esettől eltekintve kint alszanak. Amíg dolgozunk nálunk is azt látnád, hogy fekszenek a kutyák az udvaron.

2016. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Ismerek kinti kutyákat,de velük rengeteget foglalkoznak. Igaz a házba nem mehetnek be, naponta 2-3 órát sétálnak,hétvégente kirándulás jó részt félnaposak. Illetve a kertben is elég sokat van velük foglalkozva játszva. Kutyasuliba járnak,jártak.

Jól neveltek,nem ugatnak feleslegesen, nem szöknek,nem ásnak.Nyáron meg a sokat vannak kint a kertben, kutyákkal.

Így nem gáz.



De az amikor a kutya sosincs sétáltatva, csak van egy ólja, 2 tálkája, aztán kb le sem szarják ,mert házőrző, meg csak egy kutya,ott a kert, na az gáz.


Mikor orvoshoz kéne vinni vagy az jönne oltani,de a gazda még pórázt,szájkosarat sem bírja rárakni,mert minek hozzá szoktatni? Szóval ez a nem törődömség, ez szerintem borzasztó.

2016. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
24%
Kicsit túlspirázod, nem? A kutya állat. Kibírja kint. Vagy engedjem be az őzikéket is? Nekem is kint van a kutyám, és képzeld el, még kutyakiképző suliba se járt soha! Állatkínzó vagyok? Van két gyerekem, akik szeretik, pluszz mi is játszunk vele, szociális hatásnak meg ott a két cica, a biciklisek, a madarak, a szomszéd gyerekei, nem értem mit kell ebből gondot csinálni. A kutyát, és minden állatot szzeretni és tisztelni kell, de hagyjuk meg őket állati mivoltukban.
2016. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
37%
Miért lenne gáz? A legtöbb kutya kifejezetten kintre "való". Pláne az általad említett nagytestű kutyák.
2016. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy én látom a kutyának az a legjobb, ha kinti-benti. Kint él, de bemehet az emberhez napközben hosszabb-rövidebb időre, lehet a gazda közelében. Vagy bent alszik, de kint is tölt időt.


De összességében nem gond, ha csak kinti. Viszont a gazda akkor vegye a fáradságot és töltsön több időt kint a kutyájával. Egyik fajta sem arra lett kitalálva, hogy egyedül legyen. Mindnek az volt a feladata, hogy a gazda mellett legyen egész nap, az ő közelében dolgozzon. Az valóban gáz, ha a foglalkozás annyi, hogy csak kilöknek a kutya elé valamit enni, vagy a gazda a nap 24 órájából csak arra a 3-4 órára van kint az állítólagos kedvencével, amíg sétálnak, játszanak. Ott a kutya még mindig inkább kerti dísz, mint társ.

2016. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
38%

" Az valóban gáz, ha a foglalkozás annyi, hogy csak kilöknek a kutya elé valamit enni, vagy a gazda a nap 24 órájából csak arra a 3-4 órára van kint az állítólagos kedvencével, amíg sétálnak, játszanak."


Őőőő, te akkor tulajdonképpen munkanélküli vagy/nem jársz iskolába/nem jársz el otthonról? 3-4 óra aktív foglalkozásnál több egy kutyára? Akkor gyakorlatilag neked nincs életed?

2016. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

5-ös nem szeretem ha hozzá nem ertők okoskodnak ugyhogy ülj le 1-es.

Arra büszke vagy, hogy a kutyad mem jart kutyakikepző suliba, de Nyugat Europaban peldaul kötelezö a kutyat par egy alap kutyakikepző iskolaba vinni, sőt meg biztositasuk is van.... igaz ott nem is latok tul sűrün kihajintva kutyat a kertbe mert ha a kutyad a szomszedoknak ugat ejszaka akkor felvagy jelentve csendháboritasert, ugyhogy ez nem megengedett.

Nem kell özikeket sem vaddisznokat a házadbe engedned de nem ertem minek vállal be egy kutyát olyan aki meg egy kutyakikepzősuliba se kepes elvinni, es foglalkozni is lusta vele... Kicsit önző dolog olyan úgy kutyát tartani, hogy neha te vagy a gyereked "játszanak vele" aztán ennyivel le is van tudva nem gondolod? Azert ennel nagyobb felelőseggel tartoznal felé ő nem egy játekszer akire neha igenyt tartunk aztan ha ugy van a szomszedok biciklisek majd foglalkoznak vele.....

2016. okt. 10. 21:37
 10/41 anonim ***** válasza:
62%
A kutya, és minden egyes fajta arra lett kitenyésztve, hogy az ember mellett legyen. Védje a nyájat, terelje a nyájat, vadásszon, dolgozzon az embernek, legyen társasági kutya, igazából mindegy. De egyiknek sem az volt a feladata, hogy egész nap legyen egyedül! Szükségük van a gazda társaságára, és a 24 órából 4 óra még édes kevés! Én nem vagyok munkanélküli, csak ami fontos nekem, amiért vállaltam a felelősséget, azt komolyan veszem. Az embernek arra van ideje, amire akarja, minden más csak kifogás. De persze egyszerűbb azt mondani, hogy a kutyának untig elég 30 perc a gazdával naponta, nem kell több. Ez a lustaságodhoz is jobban passzol, kedves válaszoló.
2016. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!