Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan célszerű gyűjteni egy...

Hogyan célszerű gyűjteni egy törzskönyves kutyára? Ti, hogy tettetek félre?

Figyelt kérdés

Fizetésem nem olyan sok. Igazából jövő tavasztól,ha minden jól megy 130-150,ha nem többet megkapom (termeléstől függ majd ugye)


Nos én jövőre szeretnék elköltözni szüleimtől,albérletbe. Ha lesz addigra párom vele bérelni egy lakást/házat vagy legjobb barátnőmmel.


Igen ám,de az albérlet sok sajnos, van egy idős kistestű kutyusom is.


Nem tudom ezek mellett,hogyan gyűjtsek össze 150-200 ezret egy kölyökre,plusz minden felszerelés,kaja,oltások, kutyaovi/sulit is tervezem majd vele. Igazából a kezdeti költség az ami sok.

Utána már mindent megoldok.


2016. okt. 10. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Minden hónapban 10-20.000Ft-ot félre raksz. A pénzt amiből szórakozni mennél vagy csak úgy vennél ruhát elrakod illetve ha karácsonyra, ünnepekre kapsz akkor is.
2016. okt. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt a pénzt tedd félre, amit amúgy is ráköltenél majd a kutyára, ha már meglesz. Havi minimum 10 ezer Ft-ot számolhatsz, de inkább 15-öt, ha beleszámoljuk az orvosi költségeket, bolha-kullancs irtót stb.

Igaz, így várnod kell, de egy jó minőségű fajtatiszta kutyára amúgy is várni kell, mert a tenyésztőknél viszonylag ritkán van alom, és előjegyzés van a kölykökre - fajtától függően 1-2 év is lehet a várakozás, ezalatt bőven gyűjthetsz. Ha eltartani el tudnád azt a kutyát, akkor össze is tudod gyűjteni az árát kb. 2 év alatt.

2016. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy várnom kell,sajnos :(

Lehetőségeim nem adottak még.

Fajtatisztát,törzskönyveset akarok mindenképpen.

Jó ötlet azt nézni amit a kutyára költenék alapesetben azt rakom félre :)

2016. okt. 10. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha elraksz minden hónapban amennyit tudsz (az se baj, ha egyszer többet aztán kevesebbet, van ilyen), akkor egy-két-pár év alatt össze tudnád szedni a kölyök árát (fajtától is függ, tenyésztőtől is) meg egy kis "indulót". inkább várj, amíg lesz pénz mert sokkal könnyebb lesz, ha az első hónapok kiadásaira van már félretéve és nem fogy el a kölyök ára után. azért is jó, ha raksz félre, mert a másik kutyusoddal is történhet valami, akkor az is könnyebben megy :)
2016. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

És ugyan miért ragaszkodsz egy törzskönyves kutyához?

Főleg, ha ennyire bizonytalan a helyzeted? Majd elköltözöl...HA lesz párod.... stb.) Albérlet...


Én tuti nem költenék fajtatiszta kutyára. A keverékek semmivel sem rosszabbak, 5-15000 Ft az örökbefogadási vagy kihozatali költség pl. sintértől, aztán abból a sok félretett pénzből vígan ellátod azt a kutyát akkor is, ha eleinte van valami baja, betegsége.


Nekem sintértelepről van egy keverékem, első évben kb. 30000 Ft ment el az ivartalanításra meg a betegségére, (amit a telepen szedett össze). Azóta havonta 4-5000 Ft a kaja (közepes testű kutya)+bolha és kullancs elleni védelem.


Barátnőm neves tenyésztőtől vett kutyát majdnem 200 000-ért, kb. 60 000 Ft orvosi költsége volt az első évben + kva drága kaját kell vennie havi 8000 Ft-ért kb. (kistestű kutya), mert a kutya szinte mindenre durván allergiás.

2016. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, miért kell mindenkire ráerőltetni a menhelyi keverékeket? Nyilván van egy álomfajtája, amit tartani szeretne, hadd vegye azt, ha neki az tetszik. Idegesítő már ez a térítgetés.
2016. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

aki tudja milyen fajtát akar, meg tudja indokolni értelmesen (az hogy tetszik nem indok :-P), akar költeni rá annak miért ne lehetne? nekem se kéne keverék de semmilyen menhelyi sem, felnőtt se. olyan célra kell, amire ez nem felel meg. miért baj ez?

amikor mások kérdezik hogy milyen családi kutyájuk legyen én is a menhely felé irányítom őket, mert nekik tök mindegy, de a kérdező valószínűleg eldöntötte mit szeretne és miért. nem erre irányult a kérdése, valószínűleg nem véletlenül ;-)

2016. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy nem gyűjtök rá.Örökbe fogadok a kedvenc fajtámból.
2016. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, mindenki a menhelyi kutyákat nyomatja.

De nekem nincs megfelelő kutya ott,mivel kutyakozmetikus vagyok, kozmetika igényes fajtát szeretnék mindenképpen!Mellesleg beleszerettem egy fajtába!

Menhelyen max komondor meg puli mixek vannak,ők kozmetika igényesebbek. Viszont jellemben nem passzolnának hozzám,mellesleg eléggé szociális kutyának kell lennie,mert jönni fog velem a munkahelyre elég sűrűn, így fontos,hogy jól kijöjjön kutyákkal,emberekkel,gyerekekkel.Tömegközlekedést jól kell bírja,már kölyök korától kezdve szoktatva lesz az enyém mindenhez! Illetve a kozmetikai zajokat is bírnia kell.

Ehhez pedig jó idegrendszer kell.



Mivel 10-15 évig én fogok vele élni,hadd döntsem el,hogy honnan és milyen kutyát fogok venni!


Már kicsit nekem is elegem van,"inkább mentsél kutyát,ne vegyél"

Nem értem miért kell erőltetni,aki akar úgy is örökbe fogad.

Én is sajnálom őket,de amíg vki tiszteségesen tenyésztőtől akar kutyát venni addig azokat nem kéne elhordani minden szarnak.


Megtehetném azt is,hogy 30 ezer ft-ért veszek szaporítótól,de nem támogatom az ő "munkásságukat" Én nem járulok hozzá,hogy még több kutya legyen a menhelyen a szapik által.


Én is ajánlom persze őket akik bizonytalanok fajtát illetően vagy akiknek nincs pénzük,de nem is akarnak xy összeget kutyára költeni.



Kérdésem még nem is arról szólt,hogy menhelyi vagy tk-s kutya,szóval nem értem miért kellett ide ez a fogadj örökbe inkább.

2016. okt. 13. 20:27
 10/11 A kérdező kommentje:
Amilyen fajtát szeretnék elég ritka és fajtamentés ugyan van,de nincs náluk kutya.
2016. okt. 13. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!