Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rhodesian Ridgeback kutyát...

Rhodesian Ridgeback kutyát csak benn lehet tartani? Van olyan aki kinn tartja? Ha kapna egy nagyon szuper szigetelt kutyaházat, abban lehetne kinn?

Figyelt kérdés

2016. okt. 10. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
a rövid szőr miatt nem tenne jót neki meg amúgy sem ilyen éghajlatra lett kitenyésztve.
2016. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Afrikai a magyar neve. Afriakai, és nem mérsékelt övi. Ha kinti kutyát akarsz, akkor ahhoz is válassz fajtát! Ha pedig ezt a fajtát akarod, akkor alkalmazkodj a szükségleteihez!

Ezt sosem fogom megérteni, hogy mit gondolnak a magadfajta emberek magukban. Élvezed majd nézni a kutya szenvedését télen? Vagy nem is fog érdekelni? Egyáltalán kutyát, társat akarsz, vagy csak egy divatcikket, amivel felvághatsz?

2016. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%

Ismerek két "ricsit". Mindkettőt kint tartják. Egyiknek szuper szigetelt háza van védett helyen, naponta hosszan sétáltatják, mozgatják, jó dolga van. (bár én bent tartanám).

A másik a betonon húzza meg magát, háza a ház mögött van, nem használja, télen remeg, és sovány, mert gondolom ledidergi...lecarják, nem foglalkoznak vele :(

2016. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Bent. Csak bent. Az hogy miért,az le lett írva
2016. okt. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Egy rövid szőrű kutya nem kintre való. Ennek ellenére nagyon sokan tartanak ilyen kutyákat is kint. Ők fáznak télen.

Igaza van az előttem hozzászólónak. Kutyát választani úgy érdemes, hogy végiggondolod, mit tudsz nyújtani neki. Ha kint lenne és szuper kutyaházat csináltatnál neki, akkor válassz olyan fajtát, amelyik bundásabb és nem okoz neki problémát télen is kint lenni.

2016. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen mindenki válaszát. A lehetősége a kutyusnak meg van a benntartásra, pusztán gondolkodom, hogy mik az én lehetőségeim, ezért is kérdeztem.

A nagyon kos és értelmes másodiknak, csak annyit a "magamfajtáról", hogy Te nem ismersz engem és a fajtámat. Szeretnél te nálunk kutya lenni. Tudod az én "szemét" fajtám épp szeretne megmenteni egyet, örökbe fogadni, ezért gyűjtöm az információt arról, hogy mit hogy kell majd csinálnom.

Amúgy meg tanulj meg értelmezni és gondolkodni. Kérdést tettem fel. Sehol sem látom azt a kijelentést a kèrdésemben, hogy szegény kutyust kinn fogom tartani.

A feltételezést visszautasítom. Nem is értem. Szerinted, ha kinn akarnám tartani és nem érdekelne a kutyus, akkor kérdeznék bármit is? Te nagyon "jóindulatú", hirtelennagyotmondaniakaróokostojás?! Jesszus...

2016. okt. 11. 07:45
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

"Ha kapna egy nagyon szuper szigetelt kutyaházat, abban lehetne kinn?"

Igen, teljesen alaptalanul mentem bele feltételezésekbe, mikor az egész kérdésed, mind a három mondat arról szól, hogy kint tartsd a kutyádat. És ha ismered a fajtát, akkor miért merül fel benned, hogy kint tartsd? Ha pedig a lehetőség is meg van a benti tartásra, akkor végképp nem értem a kérdést okát.

2016. okt. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ilyen rövidszőrű kutyákat szerintem gondos gazda maximum úgy tartja "kint", ha a kutyának - kutyaajtó segítségével - szabad bejárása van egy olyan helyiségbe, ahol azért télen is van plusz 10 fok körül, pl. garázs. Ilyen helyet kettőt is ismerek, az egyiknél dobermannokat, a másiknál boxereket tartanak így.
2016. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm szépen! :)

Ez például egy nagyon is szimpatikus megoldás! Köszönöm a tippet! Jó ötlet! Ha fázik be tud jönni, ha kinn akar maradni akkor pedig ezt is megteheti! Köszi! :)


Utolsó előttinek:

Az első kérdésben benne van, hogy csak bennt lehet e tartani. A kutyaházas rész (ha már így kiragadtad), arról szól, hogy ha esetleg kinn szeretne lenni és kapna egy ilyen házat, abban kinn hagyhatom e egyáltalán vagy be kell utasítanom mert megfázik. Mert tudod eszembe jutott, hogy hátha esetleg jobban szeret kinn lenni, akkor meg miért zárnám be. Felmerült bennem, tudod, ilyen a fajtám, gondolkodik és ha valamit nem tud, kérdez.

Mint mondottam a lehetőségeken gondolkodom, illetve a megoldások érdekelnek és azoknak kivitelezései.

Keress más kérdést, amibe bele köthetsz! Amúgy meg ez nem a feltételezések, hanem a kérdések-válaszok oldala.

Hol olvastál olyat, hogy Gyakori Feltételezések???

Senki nem kért meg, hogy gondolkodj, ne is erőlködj, azt hagyd azokra, akik tudnak is, mert úgy látszik neked nem nagyon megy. Vagy nagyon nem megy?

Menj máshova feltételezgetni, ahol mondjuk kíváncsiak is rá, már ha találsz ilyet egyáltalán...


A többieknek tényleg köszönöm az építő jellegű hozzászólását!

2016. okt. 11. 13:50
 10/16 anonim ***** válasza:
8# vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy ha a bejárós megoldásnál maradsz, akkor ügyelj rá, hogy a kutya ne férhessen hozzá a kiszemelt helyiségben semmi olyanhoz, amivel kárt tehet magában (pl. fagyálló stb.).
2016. okt. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!