Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok hány fok van télen a...

Nálatok hány fok van télen a kutyaházban?

Figyelt kérdés

Panelból költöztünk kertes házba és úgy döntöttem, hogy ezt a telet már kint töltik a kutyák (2 francia bulldog, 1 angol bulldog és egy törpe pincser). Ahhoz, hogy nem jöhetnek be többet a házba, már hozzászoktak, hiszen egész nyáron kint voltak, most viszont jönnek a kemény hidegek is.


Építettem nekik egy hőszigetelt házat, amit lelkesen használnak is. Beszereltem egy rádiós hőmérőt és egyelőre úgy néz ki a dolog, hogy 20 foknál nem megy lejjebb a benti hőmérséklet. A legalacsonyabb kinti hőmérséklet eddig +2 fok volt, akkor +22 fok volt a kutyáknál. Az lenne a kérdésem, hogy nálatok mennyi szokott lenni odabent akkor, amikor már tombolnak a mínuszok, mert fontolgatom még egy 100 wattos infrapanel beszerelését is, biztos, ami biztos alapon.



2016. okt. 11. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
De miért nem mehetnek be a lakásba? Egyik sem kinti kutyának való! Egyiknek sincs megfelelő szőrzete a kinti tartáshoz! És nem is csak a hidegek miatt nem valók kertbe, hanem mert társasági kutyák - ezt a két szót talán tudod értelmezni.
2016. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák beállítják a kellemes hőmérsékletet, ha kell összebújnak. Nem fognak fázni. A fűtött kutyaház könnyen vezet ízületi panaszokhoz. A házban van télen +20 kint -20 átöltözés nélkül szaladgálnak ki-be
2016. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Már bocs, de ennél fázósabb, kinti tartásra alkalmatlanabb fajtákat keresve se tudtál volna találni. A bulldogok amúgy is betegesek, nem fog jót tenni nekik a kinti lét.
2016. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kutyák fajtájukhoz képest átlagon felüli kondiban vannak, telente (ha már elég hideg van) teljesítménytúrákra járunk. A franciák és a pincser 35-40, az angol 30-35 kilométerig bárhova vihető úgy, hogy a célba érkezés után még játszik. Szóval ne a klasszikus kanapékutya felállásból induljatok ki.


Kettesnek: A panelt a plafonra szerelném, így nem alulról kapnának plusz meleget, ami nyilván nem tenne jót az ízületeiknek, hanem felülről. De onnan is csak akkor, ha a mínuszok beköszöntével nagyot esik odabent a hőmérséklet a mostanihoz képest.

2016. okt. 11. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a "mindenkutyának a kanapén a helye" felfogásnak a híve (mondjuk én is szeretném ha a szüleim megengednék, hogy az enyémek a lakásba bejöhessenek), de azok a fajták amik neked vannak, valóban nem arra lettek kitalálva, hogy kint legyenek. kicsik, rövid a szőrük, ráadásul nincs aljszőrzetük (de lehet tévedek). Nekünk amég 2 beagle volt (már csak 1 van sajnos) 1 házban aludtak és ott mindig 10 fok körül volt a hőmérséklet még a mínuszokban is. (duplafalú hungarocellel szigetelt mind a 4 oldalról kutyaház) A németjuhásznak is az van (5 hónapos), de ő még nem nagyon aludt bent. Termofüggönyt érdemes felrakni, ha mégis kinti kutyának hagyod őket. (nekünk nincs fűtő panel, szerintem az sok lenne, főleg ha az összes kutya 1 házon osztozik)
2016. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
69%

Lehet, hogy nem fognak megfagyni, de az egészségük tuti megsínyli a téli kintlétet...ezek a kutyák PICIK, PICI SZŐRREL, nem a kinti életre valók!!! Angol bulldog TALÁN kivétel...ha eddig lakásban voltak, miért nem mehetnek be???

Legalább az előszobába engedd be őket, gyerekráccsal leválasztható a lakás többi részétől, ha esetleg nincs ajtó

2016. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zolcsevita90 válasza:
Nem biztos hogy jó ötlet a fűtő test mert, nagy hőingadozást fogsz vele okozni. Fontos hogy legalább fentről szigetelve legyen plusz olyan helyen legyen elhelyezve ahol szélvédett. Javaslom a kutya házat megemelni a földtől ezáltal is nyernek a kutyák pár fokot télen a talajfagytól és az összegyűlő csapadéktól sem fog beázni alulról. A bélés lehet forgács vagy rossz, megunt ágynemű pléd lehetőleg vastagon aztán úgy is úgy fészkelnek bele ahogy nekik jól esik. A kutyák lehet nem a legszerencsésebbek fajtájukat tekintve de a masztiffomnál ez bevált, idén lesz a 6. tele, köszöni jól van :)
2016. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A házuk alja kőzetgyapottal bélelt raklap, a belső héj 10 mm OSB, a külső borovi lambéria. A két réteg között mindenhol 10 cm kőzetgyapot, illetve hőtükör. A tető ugyanez a felépítés. A ház egy fedett teraszon áll, esőt, szelet nem kap, a bejáratot szilikon hőfüggöny védi.


Csak annyi lett volna a kérdésem, hogy a 20 fok normális hőmérsékletnek számít-e, de úgy tűnik, hogy igen.

2016. okt. 12. 02:22
 9/9 zolcsevita90 válasza:
Ha kint fagypont alatti hőmérséklet van akkor sok. 10 foknál ne legyen több a differencia én szerintem. Ahogy elmondtad jól fel van szerelve a ház, az is lehet hogy a testhőjükkek befűtik.
2016. okt. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!