Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie gazdik! Ti mennyiért...

Westie gazdik! Ti mennyiért vettétek a kiskutyát, törzskönyvvel vagy anélkül és mennyire egészséges?

Figyelt kérdés
Tudom mi a különbség tenyésztő és szaporító között, szóval légyszíves a kérdésre koncentráljatok. Köszönöm.
2010. ápr. 25. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno tenyésztőtől vettük (elég nagynevű szülőktől) törzskönyvvel és 65-70 ezer volt a kutyus.
2010. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy sajnos 10 évesen elpusztult, mert leállt a kis veséje.. :(
2010. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Az első westie kutyámat 30000Ft-ért vettem az expressz.hu-n, egy eléggé jó helyről, szaporítótól. A kutyus szépen fejlődött, aztán több probléma kialakult nála: foghiba, herehiba (bár ezek csak szépséghibák), és küllemben, habár garantáltan fajtatiszta westie, nem hasonlított azokra az egyedekre, akiket én megcsodáltam. Ezen kívül borzalmas allergiával küszködött, olyan erősen allergiás volt szinte mindenre, hogy a végén abban lehelte ki a kis lelkét, hiába a sok orvosi kezelés. Hogy tetézzük a baj, a kutyus idegrendszeri problémákkal is küzdött, az egyik utcánkban élő kislány szájába beleharapott, az idegenekkel borzalmasan viselkedett, és az ételének közelébe még én sem mehettem, amikor evett.


A második westiemet az ország egyik sztár tenyészetéből vettem, hobbi célra 80000Ft-ért (a kiállítási egyedek 120 körül voltak), egy gyengébb kiskutyát, törzskönyvvel garanciával, aki gyönyörű szép, igazi westievé serdült, és semmiféle egészségügyi problémája nincs. Ami a lényeg.


Jobban jársz egy törzskönyvezett westievel, garanciákkal, biztonságosabb így a kutyavásárlás.

2010. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Pont erre voltam kíváncsi.

Írhattok még!

2010. ápr. 25. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

nos ez nem konkrétan a westie-re vonatkozik, de ha érdekel a honnan szerezzük be a kutyát, hogy ne legyen baja? és a megéri-e annyit kiadni érte? kérdések akkor ajánlom ezt a honlapot:

[link]

2010. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én sem tenyésztőtől vettem, vagyis kaptam elvileg, akkor még azt sem tudtuk h van különbség, kezdő kutyusos vagyok.

De nincs baja, egészséges és szépen fejlődik, fejlődött.

most már tudom, h ha szaporítótól vesz valaki, nagyobb a kockázat arra, h valami baja lehet. remélem az én Drágaságomnak nem lesz semmi baja.

2010. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

En mindkettorol be tudok szamolni :) Regota akartam mar yorkit es mindenki tudta is rolam, de meg nem jott el a megfelelo ido ra. Viszont egyik rokonom izgatottan telefonalt egyik nap, hogy jojjek meglatogatni, amint tudok, mert epp most vett egy 3.5honapos yorkit. Elmentem, meglattam, azt hittem, meghulyultem. Sokkal nagyobb volt a kutya, mint elkepzeltem. Nekem felnott meretunek tunt, de elhittem hogy en voltam a hulye. Nem sokara elkoltoztem es par honap mulva youtube-on nezegettem yorkikat es rakerestem egy 4 honapos kutyara. Sokkal kisebb volt, mint a rokonome annak idejen. Egybol leesett, hogy nem en voltam a hulye, hanem valoszinu becsaptak a rokonomat a koraval kacsolatban. Egyik nap a testverevel beszelgettem es kerdezgettem a kutya felol. Megtudtam tole, hogy allitolag az allatorvosnal kiderult, hogy nem volt beadva minden oltasa a kutyanak es az orvos ennyit mondott: "csoda, hogy el!"

Az elado megigerte, hogy elkuldi a torzskonyvet, mert persze, hogy torzskonyves a kutya. A torzskonyv soha nem erkezett meg...

Szep kis osszegeket hagytak ott az orvosnal, mire minden rendbe lett teve a kutyan. Ezek utan barmi elofordulhat. A kutya 50, vagy 60ezer volt, jol becsaptak a rokonomat, de meg is erdemelte, mert a hulyesegnek nincs hatara. Csak a baj sajnos az, hogy egy okosabb, tudatosabb vasarlot is be lehet csapni, ha valaki sajnalja a penzt egy dragabb kutyara.

En kulfoldon elek, tobb szazerert vettem a kutyam, bar itt a fizetesek is sokkal magasabbak. Szerintem egy ilyen minosegu kutya Magyarorszagon 100-150ezer lenne. A vilagon mindent kaptam hozza, ami kell, meg olyat is, ami nem lett volna kotelezo, de egy igazi tenyeszto nem a fillereket szamolgatja, hanem inkabb veszteseges uzletet kot, mintsem csak ugy akarhogy eladja az imadott kutyusait! Akitol vettem, kikerdezett alaposan arrol, hol lakom: belvarosban, vagy kulvarosban, ki lesz otthon a kutyaval a kezdetekben, mert nem lehet magara hagyni, stb. Csak azutan, miutan tetszettek neki a valaszaim, mondta azt, hogy "Hat akkor ugy gondolom, jo helyen lesz onoknel egy kiskutya."

Egeszsegugyi garanciat kaptam es egeszsegbiztositast is, torzskonyvet, oltasokat, chipet, es meg sok minden mast nem is beszelve bizonyos kellekekrol, mint a fesuk es kefek, meg poraz, kutyakaja, stb. Latszot rajta, mennyire imadja a kutyait es mennyire fontosak neki.

Ha valaha lesz meg egy ilyen kutyam, biztosan megint tole fogok venni, mert tokeleteset kaptam, egeszseges fizikailag, szellemileg es idegileg is.

Ha pedig kiderulne rola, hogy a tenyesztesbol adodo betegsege van, akkor karpotolni fog, mert szerzodesbe foglalt garaciat kaptam.

Diohejban ennyi a kulonbseg, amivel kozvetlenul talalkoztam.

2010. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!