Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyvezett Cavalier...

Törzskönyvezett Cavalier Charles King Spaniel vásárlás kitől, hol?

Figyelt kérdés

Üdv,

Szeretnék venni egy cavalier szuka kiskutyát 2017 tavaszán, így már gondolom beszélnem kéne a kennelekkel, hogy hol várható alom.

Azonban a neten szinte minden kenelnek csak 6-4 évvel ezelőtti információi vannak feltöltve.

Honnan lehet manapság megbízható tenyésztőtől venni cavaliert, tudnátok legalább 2-3mat mondani?

Milyen szűrésekre kell figyelnem? Mik kellenek, hogy meglegyenek?

Amikről tudok:

Szívultrahang

Patella luxatio

Szem vizsgálta: PRA

SM/ CM-re van szűrés?

Ezeket, hogy egyeztetem le a tenyésztővel, nem elég, hogy a szülei szűrtek, a kiskutyát is nézzék meg, mert csak akkor hoznám el ha egészséges.

Hogy történik egy ilyen vásárlás, még sosem volt törzskönyves kisállatom.

A szerződésben mi legyen benne? Mindenesetben van ivartalanítási szerződés? Mert lehet, hogy szeretnék vele versenyezni stb, így meggondolnám még az ivartalanítást. (Legalábbis későbbre tolnám.) Nyugi szaporítani nem fogom, egészségügyi szempontból tisztába vagyok az ivartalanítás előnyeinek, hátrányainak.


A válaszokat köszönöm.



2016. okt. 11. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Elég ha a szülők szűrtek. Alig van olyan tenyésztő aki szüreti a piciket
2016. okt. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
A kölyök is legyen szűrt. Miénk is emiatt halt meg.
2016. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom, de én szeretném, ha szűrve lenne legalább az enyém, akár úgy is,hogy kifizetem a tesztet ha negatív lett az eredmény és minden rendben,azonban ha valamire pozitív akkor a tenyésztő fizeti, mivel beteg kutyát mégsem veszek..
2016. okt. 11. 20:03
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Tegyük fel, megcsinálja a szűrést a kicsinek 2-3 hónapos korában... Az 1-2 év múlva ugyanúgy lehet rossz a későbbiekben
2016. okt. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 panettone ***** válasza:
Van már cavaliered?
2016. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem még nincs cavalierem.

Attól függ melyik betegségről van szó, van amelyik valóban kijöhet később és nem lehet rá fiatalon szűrni, azonban egyes szembetegségeket pedig ki lehet zárni..:)

2016. okt. 12. 18:11
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
A Határvölgyi Ezüstcsillag kennelt nagyon tudom ajánlani, nagyon jó kennel, szép kutyái vannak, csak ez az alom lesz az utolsó. :(
2016. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nezelodtel mar az interneten, akkor lattad,hogy egyetlen kennel van ma Magyarorszagon,aki a fenti betegsegekre szuret. Vedd fel veluk a kapcsolatot,menj el kennellatogatasra.


A kicsit senki nem fogja eladni,hiszen 2-3 honapos korban a betegsegek csekely resze van jelen,ami pedig igen,az mar nagyon elorehaladott.


A szulok sem eleg ha szurtek,legalabb 3-4 generacios mentesseg mar biztato. Vannak betegsegek,amik 7 generacioig oroklodhetnek.

2016. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Guba Huba válasza:
Melyik kenel működik még, mert szinte nincs aktív honlap?
2017. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!