Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökre hám vagy nyakörv?

Kölyökre hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
A kezdeti időszakban mikor kb 10 hetes, érdemes ilyen 'puppy' hámot venni? Később (még kölyökként) természetesen váltanék nyakörvre, közepes testű lesz, csak nem szeretném fojtogatni, amíg ilyen pici és szeleburdi. :) Illetve behívás tanításához jó a Flexi póráz? (5 méteres) köszönöm

2016. okt. 14. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mióta elhoztam 8 hetesen, nyakörvet használok, flexit úgy 10-12 hetes korától. Nekünk a sétálás megkönnyítése végett kellett váltani, de a behívás tanítására számomra alkalmatlan volt, arra a póráz nélküli séta volt jó nekünk.
2016. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én a hámot még idős korban is jobbnak tartom. a nyakörv nálunk csak arra való, hogy abból nem tud kibújni ezért arra rakjuk a címazonosítót is.meg látják hogy van gazdája, ha póráz nélkül szabadjára engedem a réten. a hám nem fojt és jobban vissza lehet vele fogni.meg ha baj van ne adj isten minden probléma nélkül vissza merem rántani! ez nagyon fontos!
2016. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amíg kicsi és szeleburdi, addig tökéletes a hám is, de azért otthon gyakorolhattok egy kicsit nyakörvben is :)


A flexi maximum úgy jó a behívás tanításához, ha totál kiengeded és lefixálod, tehát nincs meg a rugózó hatása.

De akkor már olcsóbb és jobb egy 10 méteres sima madzagpóráz. [link]

2016. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyakorv! A hámmal nehezebben bánnak, nehezebben tanul
2016. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha hajlamos húzni, és nem akarod, hogy húzzon (hanem szépen menjen láb mellett), akkor nyakörv és normál, 1-1,5m-es bőr- vagy textilpóráz. Ezzel fog megtanulni szépen sétálni. A flexi és a hám húzásra nevelik a kutyát, és még nehezebb lesz róla leszoktatnod. Plusz a flexi veszélyes, sérüléseket okozhat embernek-állatnak egyaránt, és igaz, hogy a kutya legalább nem szalad el, de valójában a gazda nem tudja kontrollálni a kutyát vele.


Behívás gyakorláshoz én is az 5-10 méteres pórázt javaslom, mi is azt használtuk, amikor még nem mertem elengedni nyílt terepen. Macerás, de a kiskutyám mostanra 100%-osan behívható :)

2016. okt. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!