Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 hónapos kutyának nem...

Egy 8 hónapos kutyának nem árt ha csak napi 1x kap enni?

Figyelt kérdés
kb. fél éves koráig 3x kapott most reggel és este kap de már nem eszi meg az adagját, bármit teszünk bele nem hajlandó megenni az egészet, ezért arra gondoltam hogy ha csak napi 1x kap akkor talán éhesebb lesz és rendes adagot eszik. Működhet?

2016. okt. 14. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki 2ször
2016. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Simán elég lehet a napi egy, a többször etetés csak az intenzív növekedési időszakban kell, 8 hónaposan meg már eléggé lelassul a dolog. Én 7 hónapos kutyát is etettem már napi egyszer, akkor még felesben kölyök és felnőtt táppal, de 9-10 hónapos korára már csak a felnőttet kapta, nem nőtt egy centit sem, és addigra elvileg az ízületek meg miegymás fejlődése is befejeződik.
2016. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
rendben, akkor majd lassan átállunk 1 etetésre, köszi :)
2016. okt. 14. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a tenyésztő és az állatorvos is azt mondta, hogy nagytestű kutyákat jobb kétszer etetni, kevesebbet kapjon egyszerre, így kisebb az esélye a gyomorcsavarodásnak.Milyen fajta a te kutyád?
2016. okt. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagytestű. Eddig megette az adagját de mostanában csak a felét eszi meg. Etetve mindig reggel 7-8 körül van séta után, és este 9-10 körül kap még 1x, utána egy gyors eü. séta és ennyi. (Na meg 12-13 óra körül van egy hosszab séta utána 17-18 körül egy 1,5-2 órás séta)
2016. okt. 14. 22:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként akita, kissé hajlamos a gyomorcsavarodásra de úgy állítottam össze a napi "programját" hogy ez ne következhessen be.
2016. okt. 14. 22:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Bekövetkezhet az egy lépcsőmászástól, vagy egy hátra hemperedéstől is. Szóval emiatt tényleg lehet jó a kétszer etetés.

Amúgy meg ne kevergess semmit a kajájába. Ha nem éhes, nem eszik, majd megkapja legközelebb. Ha olyan keveset eszik, hogy fogyni kezd, akkor meg állatorvossal érdemes beszélni.

2016. okt. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az intenzív növekedés már 8 hónaposan lassul. Az adagja is némileg csökken. Mindegy, hányszor eszik egy nap a kutya. Ha megfelelően van az adagja kiszámolva és az elosztva akár 3 felé is, akkor minden etetési időben meg is eszi, ha egészséges.Ha szemmel láthatóan fogy a kutya, akkor viszont valami gond lehet a háttérben.
2016. okt. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!