Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi, berni pásztor?...

Leonbergi, berni pásztor? Bármilyan fajtájú kutyánk lesz, terészetesen tenyésztőtől, törzskönyvvel, szerződéssel hozzuk el 10 hetes kora körül.

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta vágyam egy nagy, macis kutya, de ez eddig több okból sem lehetett (pl. 3. emeleti lakás). 1 éve elköltöztünk egy sorházba, és nyáron sajnos elvesztettük a kutyusunkat. Tavasszal, kora nyáron új kutyát szeretnénk venni, és felötlött bennem, hogy esetleg lehetne egy nagytestű macikutyánk. Előtte havaneset tartottunk. Viszont sorházban lakunk, picike kerttel, inkább csak előkert. Mindíg van árnyékos része. Elegendő mozgást biztosan nem biztosít. Viszont hozzá vagyunk szokva a kutyasétáltatáshoz. Pici kutyusaink átlag napi 2 órát sétáltak. Nekünk természetes, hogy egy kutya nem kerti dísz, sétálni kell vinni, ha süt a nap, ha esik (max kevesebbet).

Rendszeres séta mellett is nagy térre van szüksége ezeknek a fajtáknak (mint pl. egy komondornak?). Amíg nem vagyunk itthon (ez max 6 óra naponta, de sokszor kevesebb) kint lehetne a kertben, de ha itthon vagyunk, beengedném a lakásba. Szeretjük, ha a kutya velünk van amíg eszünk, konyházan teszek-veszek, olvasunk vagy tv-t nézünk. Éjszakát kint tölthetné, gondolom jobb neki, mint egy fűtött lakásban.

Ilyen feltételek mellett tarthatjuk valamelyik fajtát?



2016. okt. 15. 08:47
 1/4 Duenna ***** válasza:
100%
Szerintem, ha meg tudjátok oldani a megfelelő mozgását, szaladgálását, akkor tarthatsz ilyen nagy fajta kutyát is, de ezek a berni pásztorok a kintléthez, a hideghez és a nagy térhez vannak szokva, mivel pásztorkutyák, mármint a genetikájuk ilyen felépítésű. Én személy szerint nem ragaszkodnék egy ilyen nagyfajta kutyához.
2016. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem ragaszkodom hozzá, azért is tettem fel a kérdést. Tudtommal a leonbergi nem pásztorkutya. Ettől még lehet, hogy nem tarthatok. Még érdeklődöm tenyésztőknél is.
2016. okt. 15. 18:21
 3/4 anonim válasza:
100%
Szerintem a berni jo valasztas lenne:) nekem a mostani a harmadik bernim, szerelmes lettem a fajtaba:) a 2 ora setaltatas fedezné a mozgasigenyet, nagyon szeretnek lustizni is, nem feltetlenul rohangalnanak egesz nap. Ha beengeded a hazba az is plusz pont, nagyon szeretnek emberek kozeleben lenni, levakarhatatlanok tudnak lenni:D foleg a mostani bernim, leulok es maszik is az olembe, lokdosi a kezemet, hogy simogassam, ha kerteszkedek vagy valamit tevekenykedek a kertben jon oda es liheg az arcomba:D nagyon gyorsan tanulnak, hihetetlenul okosak, mintha értené, amit mondasz nekik! Az en bernim pl ki tudta nyitni a postaladat, es volt, hogy bedobott a baratom egy tablas milkát, es arra mentem ki, hogy mar csak a lila papirjat lattam:D:D mostmar magnes zarral orvosoltuk, de ezt is csak azert meseltem el h szemleltessem, milyen okos allatok:D szoval szerintem valassz egy bernit, gyonyoruek, okosak, es hazorzonek sem utolsoak
2016. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Melyik kennelből van a bernid?
2016. okt. 26. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!