Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megnevelni és...

Hogy tudnám megnevelni és macskához szoktatni a 10 hetes németjuhászomat?

Figyelt kérdés

Nagyon aranyos kiskutya mégis rettenetesen félek attól hogy elrontom a nevelését. Attól pedig mégjobban hogy ha megnő bántani fogja a macskám.

A neveléssel kapcsolatban az érdekelne, hogy:

- már egész normálisan megszokta a pórázt mégis egyszerűen nemakar gyakran sétálni (odafelé, mikor megfordulunk haza már gyönyörűen jön) nagy baj az ha húzom?

-a másik gond az hogy játékbol harapdálja a kezem, a ruhám, a cipőm erről hogy tudom leszoktatni?

-Lakásban tartom, már egy ideje nálunk van. De még mindig nem teljesen szobatiszta. Gyakran bepisil, van ugy hogy sétábol mikor visszaértünk leveszem a pórázról és azonnal.

Ezt leszámitva nagyon aranyos.

A Macskát féltem tőle nem akarja bántani de játékból őt is harapdálja. Ismerőseim aztmondták a macska elég nagy hogy megvédje magát, de én ugylátom ez eszében sincs. Alapvetően nem fél tőle de ha a kutya elindul felé inkább elmenekül.



2016. okt. 15. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül nem boldogulsz a nevelésével, vagy bizonytalan vagy, vidd el kutyaoviba a kutyust! Mi is jártunk, amíg kicsi volt a kutyánk, nagyon hasznos volt.

10 hetesen még annyira kicsi, hogy bármire meg tudod tanítani. Ha a kutyus megszaglássza a cicát, az nem baj. De ha valami olyan mozdulatot tesz, ami nem tetszik, tiltsd le azonnal. Nem elég egy helyiségben lenniük. Amikor ott vagy, legyenek sokat egymás közvetlen közelében. Figyelj arra is, hogy a cica nehogy megkarmolja a kutyát, mert az megnehezítené a dolgokat.

Minél hamarabb össze kell barátkozniuk, mert a kutyus pillanatok alatt nagyon nagyot fog nőni és akkor már megváltoznak az erőviszonyok.

De hidd el, nem olyan bonyolult. Én is féltem, hogy valamelyiknek baja esik, de ma már nagyon jó barátok, pedig tényleg csak annyi volt a szoktatás, amennyit írtam. Minden nap ültünk a két állatkával az ölünkben. A második kutyát már nem tanítottuk. Az idősebb rászólt a kicsire, aki tudomásul vette, hogy nem bántjuk a cicát.

Ez annyit jelent, hogy a saját cicájukat nem bántják, de a többi cicára mérgesek :) nem bántják, csak megugatják.

2016. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. A környéken sajnos nincsen kutya ovi. De a macskásat megpróbálom.
2016. okt. 15. 13:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt tanítsd meg a kutyának, hogy finoman játsszon a cicával! Ha harapja vagy tépi akkor állítsd le! Nálunk is macskákkal nőtt fel a kutya -szintèn nèmet juhász-, sosem volt gond. A macskák megvédtèk magukat, igazából ők mutatták meg a kutyának, hogy hol a határ. :D persze sosem játszottak egymással durván, arra mindig figyeltem.
2016. okt. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, probálkozom de nem olyan egyszerü mert a kutya nagyon makacs miután megtiltom mindha még jobban akarná a macskát kergetni. Mondjuk idáig nem történt semmi, mert a macska nem fél tőle. Elsétálgat, ha látja hogy a kutya elindul felé pedig felugrik valahová.
2016. okt. 15. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel a leírtak alapján sajnos nem sok fogalmad van a kutyanevelésről, mindenképpen érdemes lenne kutyaoviba, majd suliba járnod vele. (Ez nem bántás, csak a kérdéseidből egyértelmű).

Ha a környéken nincs, akkor keress kicsit távolabb. Ha heti egyszer elmentek, az is jó. Ez 2 dolog miatt is fontos lenne:

- szocializálódik a kutyád

- megtanulod, hogyan neveld hatékonyan a későbbiekben.

Mivel munkakutyád van, amúgy is kell keresni egy jó kutyaiskolát, ahova járhattok majd "dolgozni", tréningre, amire ennek a fajtának szüksége van.


A cicát nem kell féltened, megölni nem fogja. Legyen lehetősége a macskának mindig elmenekülnie a kutya elől, legyenek olyan magas helyek, ahova ő felmehet, de a kutya nem éri el. Ettől függetlenül, ha nagyon nyúzza a kutya, le kell tiltani róla (egyelőre még nem csak szavakkal, mert még nem tanulta meg a tiltást, hanem fizikailag).

- Szobatisztaság: normális, hogy még nem szobatiszta, türelem. Egyelőre jó lenne, ha kb. 2 óránként kivinnéd kora reggeltől késő estig, ezzel lehet a legjobban gyorsítani a folyamatot.

Többi kérdésedre (séta, pórázkezelés, harapdálás stb.) a kutyasuliban megtanulod a választ.

2016. okt. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!