Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász gazdik! Nincsen...

Németjuhász gazdik! Nincsen még németjuhászom, csak a közeljövében előreláthatólag szeretnék majd egyet. Egy németjuhászt mindenféleképpen el kell vinni kutyaiskolába?

Figyelt kérdés
Mert eddig ahol a neten utánaolvastam, ott mindig ajánlották a kutyaiskolát nekik, különben agresszívek, vagy nem megfelelően kezelhetőek lesznek.Ha válaszoltok,azt előre is köszönöm!

2016. okt. 15. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem sokan tudják otthon megfelelően lefárasztani és képezni a kutyát.
2016. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 5 hónapos a németjuhászom. Napi szinten séta, játék, tanulás mellett járunk kutyaoviba és mellette kezdő engedelmes, agility alapzó órákra. Nagyon odafigyeltem a nevelésére, utánaolvastam dolgoknak, de így is kialakult nála a szeparációs szorongás, amit most próbálunk megoldani. A falkavezérséggel az első pillanattól semmi baj nem volt. Szerintem érdemes vele kutyaoviba, majd később suliba járni, főleg a szocializálás miatt. Ha ügyesek vagytok elég 1 évig járni. (én nyárra tervezem vele a BH vizsát) ezt a magsságot érdemes meglépni egy nj-vel. Aztán később ha van kedved járhatsz vele örző védőzni, vagy mantrailingezni, mi agilityzünk :)
2016. okt. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindenféleképpen érdemes vinni, mivel munkakutya. Kutyákkal is össze kell szoktatni kiskorától, hogy később ne legyen agresszív vagy félős velük.

A német juhásznak szüksége van a fizikai mozgáson kívül munkára, feladatokra is. Ezt legkönnyebben a kutyasuliban, tréningen lehet kivitelezni, vagy legalább az alapokat ott megtanulni vele együtt, és utána már önállóan is gyakorolhattak, kivéve az őrző-védőt.

2016. okt. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a tenyésztő és az állatorvos is azt tanácsolta, hogy egy éves koráig csak nagyon óvatosan mozgassam. Ne futtassam, ne ugráltassam sokat, inkább csak séta és labdázás legyen. Egy évesen szűrték dyspláziára, mivel mentes, most már terhelhető. 4 hónapos kortól vittük kutyasuliba, engedelmességire, később őrző-védőzni. Szerintem a kutyasuli hasznos, sok mindent megtanult. Agresszív nem lesz, ha kezdettől szocializálod. Szocializáld emberekre, gyerekekre, kutyákra.

Kérdező, jó tenyésztőtől vegyél jó idegrendszerű kutyát, mivel a német juhászokat mostanában orrba-szájba szaporítják, sok a félős, ideggyenge, és egyre több a dyspláziás. Hidd el, megéri jó kutyát venni.

2016. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Elsőkutyás gyerek gazdinak biztos, hogy ne ajánlom.
2016. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom első kutyának. Ha mégis, akkor ne munka vérvonalút válassz, hanem küllem kutyát. Nekem ugyan nem tetszik a csapott fenekük, de nyugodtabbak. Mi vért izzadtunk a munka németünkkel. Már 11 éves, tehát felnőttünk a feladathoz, de erősíteni kellett a kerítést, kennelt csináltatni (bár kinti-benti kutya), le kellett választani a kertet, hosszú évekig heti 2-3 kutyasuli és eszméletlen sok mozgás, játék, munka.

Ja, és mindennek ellenére sajnos olyan domináns, hogy kutyák közelébe nem mehet. Az állatorvos még azon is csodálkozik, hogy simán el tudom hozzá vinni, azt mondta, a legtöbb munka németet kiképző visz orvoshoz vagy ő megy házhoz. Szóval sokaknak beletörik a bicskájuk. Én német juhász fajtamentőknél érdeklődnék és hoznék el nyugodt, kedves kutyát a helyetekben. Vagy küllemes tenyésztőtől vegyetek majd kölyköt, akire azt mondja, nyugodtabb.

2016. okt. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
küllem kutyát is meg kell nézni. Én olyan tenyésztőtől vettem, aki bár küllem vonalat tenyészt, az agyra is odafigyel, így kb munkaagya van a kutyámnak, most 5 hónapos (mind 2 kutyasuliban ezt mondták, ahova járunk) Szóval figyelj oda honnan és milyen kutyát veszel.
2016. okt. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
MI elvittuk kutyaiskolaba, de megsem tanult semmit. rengeteget kell foglalkozni veluk, nem bezarni vagy lancon tartani es akkor nem lesznek agresszivek
2016. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!