Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz a magyar vizslám mit...

Rossz a magyar vizslám mit tegyek?

Figyelt kérdés
Május 22.-én kaptunk ehy kis magyarvizsla kölyköt semmi gond nem volt. De ahogy nőt a csöpség egyre több lett. Az lenne a kérdésem hogyan tanítsam meg neki hogy ne áson ne kergeseva macskákat és ne ugráljon ? Hiába megyünk vele sétálni nem nyugszik le :( ! Előre is köszönöm a válaszokat !

2016. okt. 16. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Viddd kutyaiskolába. El lehet itt is magyarázni de sokáig tartana és nem valszínű hogy ki tudnád vitelezni.
2016. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Rossz kutya nincs. Neveletlen kutya van.

Az ásás pedig tipikus jele annak, hogy a kutya nincs kellőképpen lemozgatva. A séta önmagában nem elég egy pörgős, fiatal kutyának. Foglalkozz vele többet, tanítsd. Szellemileg is fárasztani kell, nem csak fizikailag. Ha jól lefárasztod, nem lesz kedve még kertet ásni is, próbáld ki.

2016. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A lényeget az előttem szólók elmondták. Hozzátenném, hogy a vizsla "egész családos" kutya. Hogy a kutyát kellően lefárasszátok, a családnak össze kell fogni. Elvinni sétálni, suliba, annyira szocializálni, hogy minél több helyre el tudjátok vinni. Ha közösen mentek programokra, az nem kerül plusz időbe, és a kötödéseteket is erősíti. (hú ez kacifántos lett)
2016. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! A környéken nincs kutya iskol mármint van csak idegbeteg a tanár . Ezért nem vittük mert rosszat se akjartunk neki :/.
2016. okt. 16. 17:36
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"ne kergeseva macskákat": Kutyáról van szó,így természetes ha kergeti a macskákat és védi a területét.De most itt idegen macskákról van szó?


"ne ugráljon": Én ilyenkor rácsaptam az orrára.Természetesen nem erősen,de ebből is lejött neki hogy nem szeretem ha összeugrál.Bevált módszer


"ne áson": Hát nézd,egy kutyától szerintem nem kéne megvonni az ásást.Valahogyan csak koptatnia kell a karmát

2016. okt. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kutya nem rossz, te vagy hozzá kevés, mint gazda.


A séta vagy kevés vagy nem megfelelő. Többet menj vele, szabadon is, és ne csak abból álljon, hogy mentek egymás mellett. Legyen ténylegesen közös időtöltés, közben játékkal, gyakorlással, tanítással, egyebekkel. Hogy tényleg lefáradjon a kutya.


Az ásás energia levezetés, az ugrálás figyelemkérés, a macskakergetés pedig neveletlenség.

Tiltsd ezekről. Tiltás: azonnal leállítod a kutyát, azonnal eléred kellően erős rászólással, fizikai behatással, hogy fejezze be a nem kívánt viselkedést.

2016. okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A séták hogy néznek ki? Mennyit, hogyan sétáltok? Futhat, áshat, rohangálhat póráz nélkül mindennap? Játszhat más kutyákkal? Ettől fárad el a legjobban.

Nem rossz a kutyád, csak nincsenek levezetve az energiái, te pedig nem értesz a neveléséhez. Nem szégyen, meg kell tanulni > erre való egy jó kutyaiskola. Nem a kutyádat tanítják, hanem téged, és a tanultak alapján te tanítod a kutyádat. Tehát nem fogtok vele neki rosszat tenni, ne aggódj, tessék elkezdeni járni vele. Ha nem vagy megelégedve, akkor még mindig kereshetsz egy jobb, távolabbi kutyasulit.

2016. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy megfelelő választ lehessen adni, a legfontosabb kérdés az, hogy mennyi az a "megyünk vele sétálni" pontosan? Vizsláról beszélünk, vadászkutya, aktív, feladatigényes fajta. Kertes házban is minden áldott nap alsó hangon napi 2, de inkább 3 óra intenzív futtatás, mozgatás, feladatok, agyi fárasztás a minimum. Szóval mennyi az annyi? Mert addig tanácsot adni sem érdemes.
2016. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Bírom már hogy lepontoznak a nagy álszent szánalmas "állatbarátok" de fingjuk sincsen az állattartásról,az állat nevelésről meg végképp semmit se tudnak.Hát igen nekik találták ki a kutyaiskolát mert ahhoz is túl hülyék hogy megneveljék a kutyájukat :D Azt sem tudják mire van szükségük a kutyáknak.Nevetséges és szánalmas :D
2016. okt. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!