Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, amit lehetne...

Van olyan kutya, amit lehetne kicsi lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon pici lakásban lakunk, 30 négyzetméter az egész, ráadásul nincs légkondi, és nyáron gyakran tartósan van 30°C fölött a hőmérséklet. Ha lenne kutya, nyilván járnánk vele sétálni naponta többször, de napközben dolgozunk. Van olyan kutyus, aminek elég lenne ekkora hely, és bírja a meleget? Kínozni nyilván nem szeretnék egy állatot sem.

2016. okt. 16. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Ez bármely fajtának szenvedés lenne, inkább ne.
2016. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

kb minden kutya alkalmas erre, a kis és közép testűek mindenképpen.

a lakás mérete igazából mind1, nem arra van, hogy a kutya rohangáljon benne. ha le van fárasztva, akkor csak egy fél m2-es területre van szüksége, ahol aludhat.

2016. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Sok ilyen kutya van. Elsőnek például lehetne törpe uszkár, bichonok, csivava, kinek mi szimpatikusabb, de akár egy kistestű, nem túl nagy mozgásigényű menhelyi kutyus is.

A lakás mérete elég másodlagos, mert a kutya a lakásban főleg fekszik, pihen. A mozgásigényét a sétákon kell kielégíteni. Tehát a lakás miatt kistestű kutya nyugodtan lehet, ha a minimum napi 3, de inkább 4 sétát tudjátok biztosítani, amiből legalább az egyik olyan, ahol szabadon is rohangálhat, játszhat más kutyákkal, alaposan elfárad.

2016. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

az enyémnek itt van egy baromi nagy lakás és pár méteren belül mozog amíg itthon van egyedül... rohangálhatna fel alá de főként alszik. kb három sarok között mozog. nem kistestű.

a titok, hogy fárasztvavan, foglalkozunk vele. ennyi az egész. a meleg már nagyobb baj lehet, bundásat semmiképpen se válasszatok.

2016. okt. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Én nem a hely miatt írtam. Hanem a meleg miatt...még egy rövid szőrű kutyát is kikezdene a meleg...Én nem kínoznék ezzel egy kutyát sem.
2016. okt. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kicsi lakás nem akadály, amikor nem vagytok otthon, pihenni fog. A meleg ellen meg lehet tenni. Klímával, olyan fekhellyel, ami hűti. Nagyon sok lakásban hőség van nyáron. A napon kapnak leginkább hőgutát.
2016. okt. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kínai kopasz.

Sétakor pörögnek,amúgy egésznap alszanak,és imádják a meleget. Nálam 25fok van most benn,de bujnak a takaró alá

2016. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A többiek írtak már fajtákat, én inkább ellenpéldát mondanék: mopszot, bulldogot és egyéb nyomottorrú kutyus mellett ne nagyon döntsetek, a meleget rosszul viselik, el is pusztulhatnak.
2016. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi stafforddal éltünk 35 nm2-en évekig, nyáron ott is 28-29 fok körül volt.

Mindegy mekkora a lakás, ha lemozgatod a kutyát, akkor bent javarészt csak fekszik, alszik, vagy néz ki a fejéből nyugodtan.

2016. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó, akinek staffordja van. Mennyit van egyedül napközben? Hányszor, és mennyi időre szoktátok levinni?
2016. okt. 18. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!