Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában miből áll a...

Kutyaiskolában miből áll a szocializáció, és mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés

Hétvégén elmentem a kutyámmal engedelmesre, de borzasztó volt minden téren. Az óra elején egyáltalán nem hallgatott rám, ugatott egyfolytában, amikor meg elengedtük akkor folyamatosan vicsorított és ugatott. Ja és sehogy sem tudtam lenyugtatni.

Az oktató szerint szocializálni kell de időm nem volt rákérdezni.



2016. okt. 17. 11:02
 1/8 egybaba ***** válasza:
A kutyáknál a szocializáció - a közösség elfogadása. Egyed függő, de mivel a kutyák is társas lények, így megtanulják a közösségben a közösségi viselekdés szabályait. Erősebb hím egyedeknél lassabb, mert ők gyakran vezérségre törnek. Általában pár hét alatt megszokják a viselkedésformákat és utána nincs velük gond közösségben.
2016. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szocializáció az, hogy a kutyád idővel megszokja, hogy az iskolában, // és máshol is// rád kell figyelnie. A többi kutya nem bánt, hanem játszani lehet velük. Ugatni, vicsorítani felesleges, mert nem fogja senki sem bántani.

nagy vonalakban erről van szó.

legközelebb pedig, ha ugat, vicsorít, ne nyugtasd, mert számára ez megerősítés arra, amit csinál. Ugatásról, vicsorításról le kell tiltani, amíg nem jön rá, hogy nem ellene van a világ.

2016. okt. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Legközelebb beszélj az oktatóval, hogy szocializációs foglalkozást tartson nektek, ahol a többi kutyához, emberhez, utcai zajokhoz, stb. szoktatjátok hozzá a kutyádat
2016. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az oktató mondta, hogy próbáljam megnyugtatni mert nagyon izgatott, de nem sikerült.

Azért is járunk kutyasuliba, mert nincs kutyás társaságunk.

2016. okt. 19. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha neked nem sikerül megnyugtatni, akkor ott az oktató, akinek az a dolga, rávezessen, hogyan tudod megnyugtatni a kutyádat.

A kutyaiskola első sorban a gazdák iskolája.

2016. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló egyetértek veled de ez nem történt meg sajnos, és pont azért vagyok ott, hogy segítsenek.
2016. okt. 20. 11:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor nyisd ki a szádat és közöld az oktatóval--> rendben, megnyugtatom, ha megmutatod, hogyan kell. Azért jöttem ebbe az iskolába, hogy ezt is megtanulhassam --
2016. okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ebben is igazad van, legközelebb nem leszek gyáva nyúl :)
2016. okt. 20. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!