Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik bombabiztos védelem...

Létezik bombabiztos védelem kullancsok (és bolhák) ellen?

Figyelt kérdés
Dalmata (idős) kutyám (nemrég van nálam)kapott cseppeket a nyakára-hátára, be is fújom időnként, mégis hosszú tömött sorokban masíroznak a kullancsok a lakásban és időnként a kutyából is úgy kell kitépni! Mi van, ha nem veszem észre a lakásban a kullancsokat? Elszaporodnak és még én is kapok a bőrőmbe vérszívókat grátisz?

2016. okt. 17. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs bombabiztos védelem, egyik módszer, szer sem 100%-os, ezért is szokták ajánlani a kombinált védekezést, főleg nagyon fertőzött területeken.
2016. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem. több cucc mellett is becsúszhat, sajnos. ezért használj mindenképp több félét és séták után alaposan nézd át a kutyát, mást nem tudsz tenni :(
2016. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ez nagyon-nagyon rossz hír, mert 3x kell kivinnem sétálni, és nincs máshova, mint a zöldbe. Itt a külvárosban még az út mellett is magas aljnövényzet, bokrok vannak. :-(

Lehet kapni elektromos rovarriasztót, amit a lakásban kell használni, és állítólag a bogarakat is (hangyát, legyet,rágcsálókat főleg) távol tartja. Nincs esetleg valakinek kullancsilag erről tapasztalata?

2016. okt. 17. 22:19
 4/5 anonim válasza:
Ha tényleg ilyen sok van a lakásban, akkor fontos az ön és családja védelme is a kullancsok ellen. Mivel sok súlyos betegségeket okozhatnak, ajánlom, hogy adassa be a kullancsok elleni védőoltást, de mivel ez csak a kullancsok által terjesztett agyvelőgyulladástól véd és a lyme-kór ellen nem, a következőket javaslom: Használjon kullancsriasztó szereket, tűrje az ingjét a nadrágba, tűrje a nadrágszárát a zokniba és viseljen világos ruházatot, így könnyebben észrevehetők a kullancsok. Ha kullancsot talál a testében csipesszel vegye ki vagy forduljon orvoshoz. Ha a csípés helyén rendellenes foltot talál, forduljon orvoshoz, kérjen lyme-kór szűrést és vérvételt. Remélem válaszommal segíthettem
2016. okt. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos infokat, az igazság az, hogy a leírtakkal tisztában vagyok, én leginkább a megelőzést tartanám fontosnak! Merthogy a lakásban összeszedett (ide-odamászkáló ) kullancsok túl kicsik. Dalmata kutyámban ezeket lehetetlen észrevenni, de úgy tűnik egy részük nem is fúródik bele,((de azért van benne is 2-3 naponként, ez talán a kullancsirtó szernek tudható be, amit a nyakára csepegtettem) hanem szétszóródik a lakásban. Már lassan a főtevékenység, hogy minden fekete pontot megvizsgálok (szőnyegen, ágytakarón, stb) ha kullancs, azonnal összeszedem, egyenként elégetem, és akkor még nem beszéltem a kutya bőrében levő, vérrel felfúvódott kártevőről, ami csak akkor tapintható, ha elég nagy! Hát ez sok időt elrabol, valahogyan azt kellene kivédenem, hogy behordja őket a kutyám, vagy elpusztuljanak, mint némely rovarirtó (elektromos?) irtja ki a legyeket, szúnyogokat.

Már lassan kullancsfóbiám kezd lenni, tönkreteszi az életemet, már örülni se tudok a kutyának. :-(

2016. okt. 21. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!