Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eléggé megszenvedek a kutyám...

Eléggé megszenvedek a kutyám nevelésével, más is járt így és írnátok történeteket/tapasztalatokat, hogy ne adjam fel?

Figyelt kérdés
Munkavonalú németjuhászt kaptam, számomra nem egyszerű a nevelése. Eddig még csak befogadott kutyáim voltak (menhelyről, utcáról)de őket könnyen tudtam kezelni.

2016. okt. 17. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Két utcai keverék kutyám van. Az első minden szavamat lesi. "Munkamániás" boldog, ha parancsot kap. Azonnal végrehajtja és várja a következőt.

A sikereken felbátorodva befogadtam a hasonmását. Na ő a szabályok kijátszásában leli az örömét. Akkor engedelmes, ha nincs más választása.

Sok munkával türelemmel sokat el lehet érni, de van olyan, hogy egy kutya-gazda páros nem működik, ilyenkor célszerű a kutyának új gazdát keresni. (a kérdés alapján a probléma súlyossága nem derül ki)

Vannak munkavonalas kutyák, akik csak profi kiképző kezében "éles munkában" érzik jól magukat

2016. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Sztem menj egy szakemberhez (itt sztem már egy kutyaiskola nem lesz elég ) olyanokra gondolok akik ipoznak stb.. mutatnak gyakorlatokat amit otthon is tudsz csinalni..
2016. okt. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy munkavonalas, az általánosítás. Nem mindegy, milyen vonalból van. nem mindegy, milyen a természete .

Az érzékenytől kezdve a legbunkóbbig nagy a skála.

Menj iskolába. Ha jó helyre mész, sokat tanulhatsz.

2016. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Valószínű az a gondom, hogy mindenki azt szajkózza milyen okos, könnyen nevelhető, meg munkakutya de én valahogy nem jutok vele előrébb...

Az eddigi kutyáimat agyonbabusgathattam mégis hallgattak rám, ő meg csak azt csinálja amihez éppen kedve van, borzasztóan érzékeny de makacs is egyben.

Valószínű nincs tekintélyem, húz a pórázon, támadja a macskákat, pillanatok alatt fel tudja pörgetni magát, kétszer már rám morgott.....

Mindezek ellenére nagyon ragaszkodó, bátran elengedhetem a mezőn vagy az erdőben első szóra visszajön, bárhol megérinthetem, farkánál fogva kihúzhatom a bokorból is.

Nem mondom, hogy teljesen reménytelen de valahogy lassan haladok a képzésével.

Járunk kutyaiskolába hetente engedelmes + őrző védő, próbálom lefárasztani és tanítani de tényleg elkeserítő, hogy míg más kutyája legyen az fajtától függetlenül nyugodtan elvan addig ő csak akkor csinálja meg a feladatokat vagy ül nyugodtan ha éppen kedve tartja.

2016. okt. 17. 15:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Haha, ismerős, amiket írtál :D


Mennyi idős a kutya? Nekem nem tűnik olyan borzasztónak a helyzet. Pláne, ha fiatal a kutya...

Egyébként lehet, hogy Te nem vagy elég rámenős és azért szórakozik a kutya.


Nekem keverékem van, az akaratosság mintapéldánya.

Nagyon szeret feladatokat csinálni, de ha valami érdekesebb van a láthatáron (mókus, macska, másik kutya), akkor teljesen más dimenzióba kerül és nagyon nyomatékosan rá kell szólnom, hogy térjen vissza a Földre. :D


Ő is olyan, hogy egyik pillanatban tök nyugis aztán valamit lát vagy történik valami és pörög teljes fordulatszámon.


Pont ma voltam vele állatorvosnál, új helyen.

Az még hagyján, hogy nem akart lejönni a meredek lépcsőn, csak 3. nekifutásra, de amit a váróban művelt... Visított, nyögött, vonyított félhangosan, remegett, HISZTIZETT. (Akárhány orvosnál jártunk eddig, soha senki nem "bántotta", minden dokival jóban van, szívesen jár a rendelőkbe, mert mindig finomságokat kap közben :D, az orvosok is szeretik. ) Elkezdett teli torokból üvölteni, kicsit megrántottam a pórázt és rászóltam, hogy CSEND.

Mintha megnyomtam volna a kikapcsológombot. :D Nagyon jól tudja, hogy nem szabad sehol hisztizni, mégis koncertezett :D


A másik a pórázos séta. Tudja, hogy nem szabad kiugrálni más kutyákra, de időről időre megpróbálja. Volt, hogy direkt lemaradt egy kicsit a lábamtól és a hátam mögött próbált odaugrani.


Ugatás ugyanez. Tudja, hogy nem szabad ugatni, de egyszerűen nem bírja ki, hogy bizonyos kutyáknak oda ne ugasson legalább egyet.



Én azt tudom neked tanácsolni, hogy próbálj ki más módszereket, más hangszínt pl. fegyelmezésnél és legyél még rámenősebb. És sose idegeskedj (tudom, nehéz), akkor se, ha az idegeiden táncol a kutya.



Egyébként volt korábban csivavám is, na ő is nagyon okos volt. De ez nem a feladatozásban mutatkozott meg, hanem abban, hogy hogyan volt képes kombinálni, kifigyelni a dolgokat, manipulálni az embert. De ha nem volt nálad kaja és úgy próbáltál tőle pacsit kérni, na akkor leshetted, hogy ő megemelje a lábát. Mellé még társult egy totál lekicsinylő, flegma nézés is :D


Ismerősömnek is van egy akaratos, nehezen koncentráló kutyája, asszem amstaff-németjuhász keverék. Nagyon cuki, nagyon játékos, nagyon barátságos, de ő is néha egy másik dimenzióba jár szellemileg és mintha a falnak beszélnél és egyik pillanatról a másikra felpörög.


Másik ismerősömnek meg egy amstaff-jellegű keveréke, na az a kutya olyan flegma, hogy olyat még em láttam korábban, döbbenet. Mindent megcsinál, de olyan nagy kegyesen, tök unott pofával és rendszeresen kiskapukat keres. Pl. tudja, hogy nem szabad bunyózni, erre tök feltűnésmentesen odasétafikál más kutyához és addig szuggerálja meg teszi rá a fejét a másik hátára, amíg annak el nem durran az agya és össze nem kapnak :D



Szóval vannak akaratos, önfejű kutyák szép számmal. Nézd úgy az egészet, mint egy fejlődési lehetőséget. Ha egy ilyen kutyát szépen meg tudsz nevelni, akkor már más kutya sokkal kevésbé tud kifogni rajtad :D

2016. okt. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyád ? Kan, vagy szuka?
2016. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Munkakutya. Igen, nagyon okos, de magától nem simulékony és gazdás, csak akkor, ha valóban van is gazda, amelyik mögé be tud állni. Magas ösztöne van, ezt egyrészt le kell vezetni, másrészt tudni kell kontrollálni. Tipikusan a munka német juhászoknak nem tesz jót a kényeztetés. Ők remek kutyák, de nem családi kedvencnek valók. Arra lettek kitalálva, hogy elbírják a magas fizikai és mentális terhelést is.


Valóban menj el kiképzőhöz, lehetőleg munkakutyás iskolába. Kezdj el a kutyáddal komolyabban dolgozni, őv-re járni és tanulj rengeteget.


Egyébként megkérdezhetem, hogy miért kellett ilyen kutya, ha látszólag nincs vele célod?

2016. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, a leírásoknak nagyon örültem :)

Szuka és 18 hónapos, tehát még fiatal, ja és nem volt választásom egyszer csak beállított vele a rokonom.


A családomnak a kutya inkább "dísz" el van ő a kertben, így is bolondnak néznek, hogy ennyit foglalkozok vele.

A környékünkön inkább "tükrös" iskolák vannak, kifejezett munkakutyás suli nincs, mondjuk már így is sokat segítettek mert suli előtt még pórázon sem tudtam vinni, ma már el merek vele indulni de csak akkor ha ketten vagyunk, ha valaki csatlakozik hozzánk akkor már nem hallgat rám.


Az utolsó fején találta a szöget tényleg nem tudom kontrollálni van egy olyan érzésem, csak azért viselkedik jól mert ő éppen úgy akarja.

A le nem születendő alomra már jelentkeztek ketten is, hogy vinnék rendőr kutyának, de persze nem szaporítok, decemberben viszem ivartalanítani.

Ezt csak azért írtam le, mert dicsérik, hogy nagyon jó idegrendszere van.

Tele van önbizalommal, mindenhová nagy mellénnyel berongyol legyen az új hely, állatorvosi rendelő, magasság, mélység....


Nyilván nem adom fel, csak elszomorít mert sokkal több helyre vinném el ha tudnám kezelni így meg csomó dologból kimarad.

2016. okt. 19. 20:56
 9/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Hol laktok helyileg? Privátban is jöhet...Jó lenne igazi sportkutyás suliba vinni
2016. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ó, kamaszkorban van :) Persze ez nem mentség mindenre, ahogy kiderült nagyon ösztönerős kutya. Az viszont nagyon jó, hogy nagy önbizalma van és bátran megy mindenhova.


Nem gáz a kutya. Sőt, szerintem korához, fajtájához illően viselkedik, akkor is, ha jelenleg túl heves. Azért idővel meg is fog komolyodni, de ha munkakutyásoktól kapsz pár tippet, ötleteket a kezelésére, lefárasztására, akkor mintakutya is lehet.


Tudom, hogy nem ugyanaz, de egy malinois gazdival beszéltem nemrég, a kutyája póráz nélkül tök nyugodtan, engedelmesen követte, klasszikus jól nevelt kutya volt, na. Azt mondja összesen kb. 2 év kutyasulizással érték el ezt az állapotot.


Amúgy milyen eszközt használsz sétáltatáshoz? Egy sima fojtó póráz pl. praktikusabb egy széles bőrnyakörvnél, mert sokkal könnyebben tudsz vele hatni a kutyára. Nagytestű, erős fajtáknál van főleg nagy jelentősége.(Nem tudom, tükrös sulikban ajánlgatják-e.)

2016. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!