Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Voltatok már kutyamo...

Kutyások! Voltatok már kutyamosóban? Érdemes oda vinni a kedvencemet, ilyen időben nem fog megfázni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 18. 10:26
 1/3 anonim válasza:
4%
Én kutya párti ember vagyok. De szerintem hülyeség a kutyát fürdetni, meg kutya kozmetikát, macska kozmetikát, kutya mosót is ökörségnek tartom. minden szar ki van már találva, hogy lehúzzák az embereket a pénzről, azok, akik ezekből a dolgokból profitálnak. Szerintem meg is fázna a kutya ebben a hideg, őszi időben. Nekem is volt egy Rex nevű német juhászom, nagyon boldog életet élt az udvaron sokat játszottam vele, meg futkároztunk, simogattam őt, de soha nem fürdettem meg, nem vettem neki ruhát, nem vittem kutya kozmetikai szalonba, mert jól el volt ezek nélkül a hülyeségek és teljesen fölösleges dolgok nélkül is. Szerintem kutyamosó helyett inkább kutyaiskolába vidd a kutyádat, ha már mindenáron vinni szeretnéd valahová, annak legalább lesz értelme. De a kutyasuli se muszáj, az én Rexem se járt, itthon én tanítottam meg őt, amire megakartam tanítani.
2016. okt. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az én kutyám víziszonyos, még a pocsolyákat is kikerüli, így nem stresszelném egy kutyamosóval.

Nyáron melegben megfürdetem, és ennyi.


Elvileg meg is szárítják, nem vizesen kapod vissza a kutyát. De ettől még nem jó neki, ahogy neked sem túl szerencsés frissen szárított hajjal a 10 fokban futkosni.

2016. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
64%
Ha akarod is fürdetni a kutyádat, akkor ne az ősszel, meg télen a nyirkos, hideg, szeles, esős időben, mert akkor biztos megfázik. Most gondolj már bele neked jó lenne, ha mondjuk valaki leöntene téged egy vödör vízzel ebben a szar, nyirkos időben? Te is megfáznál, még akkor is, ha meleg vízzel öntenek le, de teljesen eláznál, utána fájna a torkod, meg lázas lennél, tüdőgyulladásod lenne, köhögnél, meg minden. A kutyának se jó érzés, ha a hideg időben fürdeted, főleg olyan kutyát, aminek nem túl dús, a szőre. Egy alaszkai malamut pl. aminek jó dús a szőrzete, vastag a bundája, az nem fázna meg egy könnyen, de mondjuk egy tacskónak szar lenne, meg egy német juhásznak is szar lenne, ha ebben az időben fürdetnéd. Bizonyos fajta kutyák jól bírják a hideget, de nekem pl. télen a német juhászom mindig bekéredzkedett a kazánházunkba a hideg éjszakákon, mert fázott. Az se lett volna jó neki, ha ősszel megfürdettem volna, még annak se örült, amikor nyáron a +35 fokban vízipisztollyal játékból meglövöldöztem őt.
2016. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!