Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 12-15 kilós kutya kb...

Egy 12-15 kilós kutya kb mennyit eszik havonta?

Figyelt kérdés

2016. okt. 18. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miből, mert nem mindegy. Nézd meg a tápokon levő adagolási útmutatót iránymutatóul.
2016. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mennyire aktív a kutya. Az enyém pl állandóan rohangál és játszik, lényegesen többet eszik, mint az útmutatón van és egyáltalán nincs elhízva, sőt, kifejezetten izmos. De iránymutatásnak jó a csomagolási leírás.
2016. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 networkerin válasza:
Ha csak kutyatápot kap, akkor a táp oldalán van kilogrammonkénti adagolás, de ha sokat mozog a kutya, akkor adhatsz kicsivel többet is.
2016. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem kistestű kutyám van, ő 5 kilós és eszik 80-85 grammot naponta, szóval nem hinném hogy egy 15 kilós kutyának elég lenne 152g/nap. Inkább venném a 3x80 grammot, az már hihetőbb (240g). Csak érdeklődöm mennyire helytálló az útmutató, mert enyémnek pl 60 grammot ír. :/ Egy ekkora kutyának így nagyon kevésnek tűnik a napi adag.
2016. okt. 18. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én előző kutyám jóval kevesebbet evett, mint amennyi az adagolási útmutató volt, ugyanis ha annyit eszik, iszony meghízott volna. Egyébként teljesen átlagos, aktív kutya volt.
2016. okt. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Ha tápot eszik, akkor a táp csomagolásán fel van tüntetve. Egyébként a mennyiség az aktivitástól nagyban függ. Az én kutyáim (13 és 16 kg) naponta kétszer esznek, kb. 2-2 dl-nyi tápot. (2dl-es poharam van, azzal szoktam mérni, dekára nem tudom pontosan, hogy mennyi)

Napi két séta+ a kertben egész nap egymást fárasztják. Szóval elég aktív életet élnek. Az egyikőjük pörgős, ennyi kaja mellett is vékony, a másik nyugodtabb, kevesebbet rohangál, ő sem vastag, teljesen jó kondiban van.

2016. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6 kg-os kutyám egy kisebb, közepes maréknyit, a 20 kg-os pedig 2 nagy maréknyit/nap

a nagy kb 3 hónap alatt eszik meg egy 15 kg-os tápot.

2016. okt. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!