Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog rám a kutyám. Ez játékra...

Morog rám a kutyám. Ez játékra hívás vagy agresszió?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja elkezdte, hogy odajön hozzám és morog rám, meg "sikítozik". Pl. ha húzósat játszunk és nagyon belelendül, akkor is elkezd morogni és egyre hevesebben.


Viszont etetésnél ha hozzányúlok vagy a húzós-játék után "elkérem" tőle a játékot (némi higgadás után) odaadja. Szóval elfordulhat, hogy csak a játék hevében és a játékra hívásnál morog az nem "ellenséges"? Egy éves kutyáról van szó.



2016. okt. 18. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is szokott morogni mikor játszom velem és szerintem ez csak a játék miatt van nem agresszió(az én kutyim fél éves)
2016. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
ha jatek kozben morog az oke, de ha mar nem jatszotok es morog akkor allitsd le. de ha te vagy a gazdaja akkor meg kene tudnod kulunboztetni a morgast es a morgast.
2016. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy játék, de a morgás mellé érdemes a testbeszédét is megfigyelned, és akkor máris egyértelmű lesz.

A "húzós" játéknál az enyém is morog, nagyon cuki :) Egyértelműen játék.

2016. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És mi van azzal, hogy ülök a gép előtt (vagy fekszem a kanapén) és odajön morogni. Az figyelem felhívás?
2016. okt. 18. 14:09
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
az nem igazan jo elojel. mutasd meg hogy te vagy a fonok. vagy zokkentsd ki ebbol az allapotbol ugy, hogy bokd oldalba az ujjaddal vagy szolj ra erelyesebben. ha ezt most nem kezeled kesobb rosszabb lesz
2016. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is láttam Cm-et, de addig nem "kezelném" a kutyát, amíg nem egyértelmű a "diganózis". Ha félre megy és rosszul mérem fel, csak rontok a helyzetemen és a kapcsolatomon a kutyával.
2016. okt. 18. 15:19
 7/14 anonim ***** válasza:
akkor megforditom ha lenne vagy van gyereked es rosszat csinal mit csinalsz?
2016. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A lehetőségeimhez képest és a bűn szintjéhez mérten büntetném. De ennek mi köze ahhoz, ha játszani hív? Ha a gyerek szeretne velem játszani és ezt jelzi nekem, akkor szerinted az a megoldás, hogy nyakon verem? Természetesen van egy formája ennek, de azért a kutya kommunikációja az ember felé limitált.


Szerintem sem agresszió, legalábbis a legtöbben hasonlóképp vélik. Köszönöm a válaszokat.

2016. okt. 18. 16:51
 9/14 anonim ***** válasza:

"És mi van azzal, hogy ülök a gép előtt (vagy fekszem a kanapén) és odajön morogni. Az figyelem felhívás?" - így látatlanban azt mondanám, hogy igen, figyelemfelhívás, játszani hív.

De azért jobb lenne látni a teljes testbeszédét.

2016. okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha csóválja a farkát, akkor csak játszani akar. De ha vicsorít, vagy esetleg hátracsapja a fülét, akkor az fenyegetést jelent.
2016. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!