Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kigyógyulni a...

Hogy lehet kigyógyulni a kutyáktól való félelemből?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, nagyon félek a kutyáktól, valahogy mindig kajának néznek. Elég csak látnom, hogy valakire rámorog, már reszket kezem-lábam. Múltkor egy hatalmas valami indiai fajta harci kutya megindult felém az utcán, az egész életem lepergett előttem, olyan sokkot kaptam, hogy még egy óra múlva sem tudtam rendesen dadogás mentesen beszélni. Ma meg az tett a tűzre, hogy a saját kutyánk (szoba kutya) ma szétszedte a számítógép töltőjét, apa ezért rácsapott az orrára, a kutya pedig visszakapott morogva. Nem is értem miért, soha nem lett verve (nevelési taslik azért repültek, mikor rossz volt) nem is agresszív fajta (goldi) és nem is öreg, hanem egy kb 1 éves "kölyök". Hogyan tudnék kigyógyulni a kutyáktól való félelemtől?

2016. okt. 18. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
menj el menhelyre és kérj ki nyugis kutyát. Igazából, ha egy kutyával élsz egy fedél alatt annyira nem vészes a helyzet (inkább kicsit ellentmondásos) Tudatosítsd magadban, hogy a ti kutyátok sem bánt, akkor mikért bántana a másik?
2016. okt. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha van lehetőséged rá, akkor találkozz egy terápiás kutyával.Például Pesten egész sok kutyus van ilyen, esetleg menj el egy kutyaiskolába megnézni, hogy milyen.Ott csak jó nevelt kutyák vannak(ajánlom, hogy azért ne kutyaoviba menj, mert ott még nem biztos, hogy meg vannak nevelve)Remélem, tudtam segíteni:)
2016. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a megoldás, ha minél több kutyával megismerkedsz. Biztos, hogy nem olyan vészes a helyzet, ha van saját kutyád. Az már fél siker.

A menhelyeken rengeteg kutya van, akiket lehet sétáltatni. Menj el nyugodtan és ismerkedj kutyákkal.

A kutyák érzik, hogy félsz tőlük, szóval próbálj meg kicsit magabiztosabban közeledni hozzájuk! Húzd ki magad és emeld fel a fejed :)

2016. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Pszichológus, mint az összes többi szorongásos betegnek. Mindegy milyen állattól rettegsz, csak az agyturkász tud rendet rakni a fejedben. A pókfóbiásnak is azt ajánlgatnatok, hogy vigyen pókokat sétálni?
2016. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 van neki kutyája, fóbiája nem lehet.

Csak fél a kutyáktól, mint egyébként sok kutyatartó.

Nekem van egy ilyen ismerősöm. Csak a saját kutyájától nem fél. Minden más kutyától igen, félti a saját kutyáját is és ezáltal a kutyája is fél mindentől, főleg a kutyáktól.

Erre egy módszer van. Kutyákkal találkozni.

Egy kutyakiképző ismerősöm azt javasolta neki, hogy menjen a kutyájával együtt kutyás társaságba. Lehetőleg olyanba, ahol a kutyák nyugisak és jól szocializáltak.

Szerintem a kérdezőnek nem kellene mindjárt a kutyáját is magával vinnie.

2016. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pszichiáter tud ebben segíteni, ha te is tényleg szeretnél ebből kigyógyulni. Bátran fordulj hozzá, a teendőket ő elmondja, és lépésről-lépésre segít.
2016. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
van egy baratnom aki retteg a kutyaktol, nekem van egy kaukazusi juhaszkutyam, akkora mint en, de nagyon jol szocializalt, imadja a gyerekeket es ha erzi, hogy fel valaki tole lefekszik es nyugton marad mig mas kozeledik hozza. Az emlitett baratnom meg meri simogatni es meg setaltatni is merte, hogy ott voltam en is. szerintem csak az a lenyeg, hogy kiserletezz, ha nem messz at az ut masik oldalara, ha szembejon egy kutyas gazdi, vagy nem valtoztatszi iranyt, ha meglatsz egy koborkutyat, akkor nincs baj. Olvass utana, hogy milyen a kutyak testbeszede, ismerd meg minel jobban, akkor sokkal magabiztosabb leszel veluk.
2016. okt. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!