Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félnek a kutyáim, ha...

Miért félnek a kutyáim, ha bolt előtt hagyom őket?

Figyelt kérdés

Két kutyám van, újabban tartósabb ideje szervizben van az autóm, így ha lemarad valami a boltból nem azzal rohangálok vissza, hanem sétálok.

Egyedül nem szeretek sétálni, így felváltva viszem a kutyákat egy plusz sétára (hol az egyiket, hol a másikat)

Ilyenkor csak beugrok a boltba, tehát 2-3 percnél többet nem vagyok bent, csak egy-egy dolgot veszek, és sietek ki.

A bolt elé kötöm ki, a lehető legközelebb a bejárathoz.

Már akkor megijednek mikor távolodok, és az egyik például már remegett is mire kimentem (2 perc telt el) de a másik is láthatóan félt.

Nem értem miért, kiskoruk óta nálam vannak, nincs olyan élményük,hogy így hagyták el őket, és nem értem,hogy miért vannak ennyire megijedve?

Alapvetően elvannak nélkülem, szeretik az embereket is, nem értem mi bajuk ilyenkor.


2016. okt. 18. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Mert elszakítod a másik kutyától, és te is magára hagyod. Próbáld ki hogy egyesszere viszed a két kutyát.
2016. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyedül viszem őket sétálni, mert kettővel nehéz.Fél óra az egyikkel, fél óra a másikkal, itthon meg együtt, de nem ragaszkodnak egymáshoz. (a kezdetektől fogva így sétálnak)

Ilyen szempontból hozzá vannak szokva az egyedülléthez.

2016. okt. 18. 18:23
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Mert a sarki csöves rendszeresen megrugdossa a bolt elé kikötött kutyákat. Most komolyan tippeket vársz?
2016. okt. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Mert ő veled ellentétben tudja, hogy a bolt elè kikötött kutyák 40%-át ellopják. Ha fajtatiszta ès kistestű, akkor a 80%-át. Ha barátságos bull típusú akkor 90%.
2016. okt. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, a környékünkről több kutyát is így vittek el. A legutóbbi collie-t egy putriból vásárolta vissza a gazdája (félt). És neki még szerencséje volt.
2016. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagytestű keverékek, semmilyen fajtára nem hasonlítanak.

De mivel a kutya nem tudja,hogy ellophatják, ez nem lehetséges magyarázat.

2016. okt. 18. 19:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Megszokták, hogy kikötöd őket valahova?
2016. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor visszakérdezek: megtanítottad-e a kutyáidnak, hogy ha ott hagyod őket az utcán, akkor is MINDIG visszajössz?


(Ez a "marad" feladatnak lehet egy kiterjesztett verziója. Nem tudom, ti hogy tanultátok, de mi úgy, hogy ellépek a kutyától, aztán vissza, jutalomfalat. Legközelebb két lépést távolodok tőle, visszamegyek, jutalomfalat. Arra kell nagyon vigyázni, hogy a kutya ne pánikoljon, ne induljon utánad, tehát nagyon kis lépesekben kell haladni. Pl. esetedben: odamegyek a bolt ajtajához, aztán vissza, falat. Kinyitom az ajtót, becsukom, visszamegyek, falat. Belépek az ajtó, rögtön vissza, falat. A 2-3 perc az rohadt hosszú egy kutyának.)

2016. okt. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!