Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek mert kétségbe vagyok esve! A kutyámat lakásban tartjuk és eddig semmi problémája nem volt az emberekkel, viszont kb. 1 fél éve el vittem az egyik ismerősömhöz a kutyát ahol elengedtük az udvarban. Az ismerősöm egyik barátja is átjött és szó nélkül belépett az udvarra nem tudván, hogy ott a mi kutyánk el van eresztve...erre a kutyus megkapta a lábát. Azóta ha bárki be akar jönni a lakásba borzasztó agresszív viselkedést tanúsít és hiába szólok rá, ő csak felborzolja a szőrét ugat és morog. Emellett sétáltatás közben nem akar úgymond megtámadni senkit..csak sétál.

Nem tudom mi tévő legyek mert ez így egy társas házban nem maradhat...mert ha bárki jön le kell vele menni sétálni ne hogy baj legyen.

A kutyám amúgy 2 éves, kislány és stafi/border colie keverék.

Minden segítséget nagyon köszönök!


2016. okt. 19. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

elkezdte védeni a területét. Mutasd meg neki, hogy itt TE vagy a főnök és ide az jön be akit, TE beengedsz és nem ő dönti el. Mutasd ki, hogy te vagy a domináns és te vagy a főnök. Szerintem érdemes felkeresned egy szakembert vagy kutyasulit.

(dominancia gyakorlatok: Te mész ki/be először minden ajtón, ha hazaérsz addig nincs simi amég le nem nyugszik, leülsz egy szőnyegre kajákkal, és ő nem léphet rá a szőnyegre, nem nyúlhat hozzá az ételhez, sétánál nem szaglászhat össze vissza, csak amikor te megengeded)

2016. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Ha előtte nem volt gond és biztosak vagytok benne, hogy pont akkor kezdte ezt el, akkor egyáltalán nem biztos, hogy nem történt ott semmi. Lehet, hogy Ti észre sem vettétek, de történt valami nagy para a számára, ami miatt az össze ilyen ajtónyitós-idegen besétálós dolog most ilyen reakciót vált ki belőle.

Nem könnyű erről leszoktatni. Inkább kutyasulit vagy terápiát javasolnék.

2016. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szájkosár,póráz majd leülteted a kutyát és beengeded az illetőt.Ha a kutya nyugodtan ül akkor jutalmat kap. Ha ajtónyitásra feláll az ülésből vissza zárod az ajtót és újra leülteted. Addig csinálod míg a kutya nyugton nem lesz. Szájkosár a biztonság kedvéért legyen.


Engedély nélkül meg senki menjen be ahol kutya van,nálunk két kistestű van mégis mindenkinek kinyitjuk az ajtót,mert amúgy ugatnak eléggé hevesen,az idősebb nem lát már hajlamosabb az odakapásra.


Vagy eleve titeket is megkap akik ott laknak??

Mert akkor viszont SOS kutyaiskola.

2016. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

#3 nincs kutya , írtam hogy barátomhoz vittem le a kutyát vidékre ahol kertes ház van , de náluk meg szokta mindenki hogy be mennek az udvarra mert tudják hogy nincs semmi állat .

Nem, minket nem kap meg soha semmiért ( szájába is lehet turkálni éves közbe , semmi )

2016. okt. 19. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!