Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik az úgymond...

Szerintetek melyik az úgymond legjóképűbb, erőt kisugárzó, tiszteletet parancsoló kutyafajta?

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dobermann.
2016. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a rottweiler - ek is elég jóképűek. Én mindig féltem gyerekkén ettől a fajtától ( felnőtt nincs kapcsolatom a kutyákkal ), bennem ők maradtak meg olyannak, mint amit megadtál a leírásban :D
2016. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

pont ezen a két fajtán gondolkodom. Bevallom, kinézet alapján akarok kutyát venni, mert mindegyik kutya szereti a gazdiját úgyis.

A dobi nekem csak vágott füllel és farokkal tetszik és kölyökkutyában ilyet nehéz találni.

2016. okt. 19. 19:18
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Amerikai bulldog, argentin dog, boxer, cane corso.
2016. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De azt tudod, hogy a kutya nem farokhosszabbító? te mit tudsz nyújtani a kutyának? Benti kutya lenne vagy kinti? Mennyit sétáltatnád, futtatnád, dolgoztatnád? A felsorolt kutyák mind igénylik a fizikális és mentális fárasztást. (kutyaiskola erősen javasolt) (bevallom nekem is jobban tetszik a dobi vágott füllel farokkal), pedig nem vagyok híve a csonkításnak, de ennek a fajtának jól áll, ellenben a német dognak a lógó fül sokkal jobban tetszik. (a tenyésztővel szerintem le lehet beszélni, mert a farkát kell kb 3 naposan vágni, a fülét már te vágatod 3-4 hónaposan, csak keríteni kell állatorvost aki megcsinálja, ebben a tenyésztő tud segíteni

)

2016. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindent tudnék neki nyújtani. Erdő, mezőre kivinném, olyan helyekre ahol ember és állat sem fordul meg. Kinti kutya lenne, de télen fűtött kályha mellett aludna. Jó minőségű kaját kapna stb
2016. okt. 19. 19:51
 7/10 A kérdező kommentje:
bár kutyasuliba nem tudnék vele járni, egyszer volt egy vadászkutyám, elég domináns volt, mikor kértem tőle a csontot morgott rám, de sikerült megnevelnem mert még nem volt túl öreg hozzá (erőszak használata nélkül)
2016. okt. 19. 19:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ez kevés és nem túl jó egy dobinak.
2016. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha kinti kutyát szeretnél, max roti, a dobinak túl rövid hozzá a szőre. A fűtött helyiséggel én vigyáznék, mert a túl nagy hőmérséklet különbség se tesz jót neki pl a 20 fokból kimegy a -10-15be. Inkább ha mindenképp kinti kutyát akarsz, akkor hőszigetelt kutyaház termofüggönnyel tökéletes, nem fog fázni, mert befűti magának (ha megfelelő méretű), nekünk amég 2 beaglenk volt egy házba aludtak (belül pvc lap , kívül lambéria közte hungarocel) télen sose ment 10-15 fok alá a hőmérséklet bent. Most 1 beagle-1 németjuhász van még valami oknál fogva mind a 2 kint alszik, a házukba max hajnalba mennek be (2 hőszigetelt kutyaház van), de akkoris mind a 2-en egybe.
2016. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dobermann. De könyörgök ne vegyél.

Kint nem tartható, sem a jelleme, sem a rövid szőre és kényes ízületei miatt.

Kutyaiskolára, képzésre, tréningre szükség van vele.

Értem, hogy tetszik a külseje, de ne szúrj ki vele kérlek.

Roti annyiban jobb választás, hogy kint is tartható a szőre miatt. De vele is javasolt lenne a kutyasuli.

2016. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!