Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért?

Szerintetek miért?

Figyelt kérdés

Nos, nekem a nagymamáméknál van egy kutyusom. Németjuhász.

Már egy éve megvan. Minden hónapban több napot voltam vele, de most pl. egész nyáron vele voltam. Összenőttem vele. Ha lementem a kertbe, akkor jött utánam. Meg akart védeni mindentől. Pl. egyszer egy kutya tévedt a kertünkbe. Odamentem a két kutya közé, es a kutyám nem támadott meg engem, nem bántott, hanem amint megfogtam, elcsendesedet, de a másik kutyát figyelte, ehogy közelebb jöjjön hozzánk.

Na de. egy hónapja mentem át mamámékhoz. Este volt, lehet nem látott rendesen. Nyüszített hogy engedjem ki. Megszagolt, érezte hogy én vagyok. Egyszercsak azon kapom magam, hogy megtámadt. Kezem, karom, vitt, tepert a földre. Én nem is vettem a szitut, csak akkor amikor nagypapám lerángatta rólam. Akkor tudatosult bennem, hogy meg akart ölni. Nem csak megharapni, MEGÖLNI. A vér folyt a kezemen, mentünk a sürgőségire. Mára már jól van a kezem. A lényeg, hogy azt mondta az állatorvos, hogy a kutya most lett ivarérett(kan, 1, 5 éves)és hogy azért támadott meg, mert nem tudta kezelni a helyzetet.

Mit rontottam el?

Imádtam a kutyákat, és még most is, csak hát ez nagyban megrendített. Van egy másik kutyám is, őt nagyon szeretem, semmiféleképpen nem bántana. De mindenki "kutyasuttogónak" tart.

Egyszer iskolából mentem haza az egyik b.nőmmel, és ott volt egy kóbor kutyus. Megvártam a kiskutyussal a menhelyeseket. Tök aranyos kutya volt. De nagyon sokszor mélyülök el a kutyákkal, még játék szintjén is. És pont az ÉN kutyám harap meg?

Még gondolkodtam is, mielőtt megharapott, amikor JÁTÉKBÓL eszegette a kezemet, hogyha egyszer ténylegesen meg akarna harapni, az bizony fájna. Meg rá tudtam volna bízni az életem. És erre ez történt. Nyílván, a lelki fájdalmam sokkal nagyobb, és elviselhetetlenebb, mint a fizikai.

Volt már valaki ilyen helyzetben?



2016. okt. 19. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

havi pár naptól még nem fog a gazdájának tekinteni.

valószínűleg a nagyidat tekinti annak, aki pedig nem nevelte meg a kutyát.

egy idegennek tekintett és beindult az területvédő ösztöne.

nem igazán tehetsz róla, de ez a van egy kutyám, de nem én gondozom dolog nem igazán szokott összejönni.

2016. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a nagymamámegyáltalán nincs közel hozzá.

A kutya havonta látott, de most egész nyáron vele voltam, szünetekben is vele vagyok, szóval ismer, és szeretett

2016. okt. 19. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontos okot nem lehet tudni, csak találgatni lehet.

Egy biztos, nem tekintett téged a gazdájának, hiába érezted te őt a "te kutyádnak", nem volt az. Gondolom, még gyerek vagy, gyereknek eleve nem való német juhász és más hasonló munkakutya. Az a gazdája a kutyának, akinek tekintélye van előtte, aki neveli, fegyelmezi, ha kell, akivel él.

Megfogta a szemem az "engedjem ki" félmondat is. Honnan? Talán kennelbe volt zárva általában? Ha igen, ez is lehetett egy ok. Egy ilyen kutyát (de általában semmilyet) nem célszerű életvitelszerűen kennelben tartani, mert bekattanhat. Idegileg kikészül a mozgáshiánytól, ingerszegény környezettől.

Lehetett a területvédő ösztöne is, és hiába voltál neki ismerős, mégis megvédte a területét veled szemben.

Mit rontottál el? Nyilván szándékosan semmit. Én azt feltételezem, de javíts ki, ha nem így van, hogy a kutya nem volt rendesen nevelve, fegyelmezve (ha gyerek vagy még, akkor erre nem is te vagy az alkalmas személy), nem volt lemozgatva, és agyilag is lefárasztva, nem volt szocializálva. Vagy mindez együtt, vagy ezek közül néhány.

A német juhász munkakutya. Hihetetlenül intelligens, amiből az is következik, hogy szüksége van "munkára", agyi fárasztásra is. Szüksége van következetes nevelésre a gazdái részéről, mindennapi nagy sétákra, póráz nélkül is. Kellene vele járni rendszeresen kiképzésre, tréningre.

Kicsi korától kell hozzászoktatni a sétához, megtanítani neki az alapvető parancsokat, pl. a behívást, helyben maradást. Kicsi korától kell hordani mindenfelé, hogy megszokja a közlekedést, mindenféle helyzetet, zajokat stb. Kiskortól kell szocializálni más kutyákkal, és később is biztosítani neki rendszeresen a fajtársakkal való játékot, bandázást, kommunikációt. Kennelben tartani nem szabad, ideális tartás számára kertes házban a kinti-benti tartás, azaz bemehessen a gazdája mellé a házba, ha akar.

Na most a leírtak közül mi valósult meg, mi nem, ezt te tudod. De gyanús, hogy nem sok minden, mert az így tartott, így nevelt kutya ilyet nem tesz.

2016. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Èn tanitotzam meg neki a szukseges dolgokat.

Amugy xsak addig van bezarva, amikor kinyitjuk az utcara nyilp kaput.

(Futottam en mar ko reggel 6-kor pizsamaban a kutyaert, es hoztam vissza)

2016. okt. 20. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:
a kan kutyaknal parzas utan elofordulhat, hogy megvadulnak. vagy peldaul a rottweilerekre, hogy egy ido utan vadakka valnak. ha idosebb kutyarol van szo akkor szinten nagyobb ra az esely, de megfelelo foglalkozassal elkerulheto
2016. okt. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos most kaptam hirt, hogy a "főgazdiját" megharapta.

Ugye emiatt nem rendelhetik el az elaltatasat?

2016. okt. 23. 12:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!