Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik-nyáladzik...

Miért viselkedik-nyáladzik ilyenkor/így a kutyám? (Info lent)

Figyelt kérdés

Biztosan nevelés kérdése, de amíg nincs más állat a közelben szépen az én tempómban mellettem jön a kutyus , amint meglát más állatot megkergül-húz, teper-kúszik, habos nyál ül a szája szélére, felfröccsen a pofájára, zihál-nyüszít..veszettség kétlem , hogy 4 évig húzódna. 1 éves kora óta csinálja ezt kb.

Itthon a cicával nem csinálja ezt, 5 éves kutyus. Szelíd nagyon , csak nem szeretem odaengedni/ összeereszteni idegen kutyákkal, ha ismerem a másik kutyust odamegyünk és kezdődik a szaglászás, lehiggad.

Amúgy engedelmes értelmes kutya, de ilyenkor mintha bekattanna se hall se lát.



2016. okt. 20. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Enyém is ezt csinálja, csak enyhébben és az enyém 8 hónapos. Nincs szocializálva, szerintem kutyaiskolában könnyen megoldható.
2016. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nyáladzás idegesség jele. De az egész kutyán látszik is nyilván, hogy ideges. Azért csinálja, mert nincs megfelelően nevelve és egyáltalán nem lett szocializálva. Ezt pótolni kellene, neked is kényelmesebb volna, és a kutya is sokkal kiegyensúlyozottabb lenne.
2016. okt. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos par hetesen kiszakadt a tesoitol, illetve elhoztam mert a tobbit elaltattak (remelem szurival..) , es egy tarsashazban nott fel , regen volt egy elkeritett focipalya szabad bejarassal ott ossze engedtem (tacsim van) az exem vizslajaval. Ezt igy egy nyaron napi szinten , poraz nelkul.

Sajnos ennyi "tarsadalmi eletben" volt csak resze itt. :)

Itthon semmi baj sincs vele, szo fogado. Ertelmes. Csak kint neveletlen, bar ha poraz nelkul viszem le hiaba megy oda , ha tovabb megyek utanam fut inkabb. Csak igy ritkan tudom levinni setalni mert eleg rosszalloan tudnak nezni , foleg mikor nyalzik....igazabol ket eve probalom kinevelni belole. :)

2016. okt. 20. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kutyák közé vinni, hogy megszokja, ne legyen ideges köztük és megtanulja az oda illő szabályokat is. A kutyasuli lenne erre a legjobb, ahol az oktatók fent tartják a rendet és segítenek a szocializálásban, nevelésben.
2016. okt. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!