Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég soványnak tűnik a kutyám,...

Elég soványnak tűnik a kutyám, mi lehet az oka? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Rendesen kap enni, megfelelő tápot, az ő korában lévő kiskutyáknak valót, de valami oknál fogva a bordája halványan mégis kilátszik, ill ha úgy helyezkedik el, néha tapintható a medencéje.


Ennek ellenére rendkívül energetikus, folyton mozog, játszik, jókedvű és kifárasztja még az idősebb kutyánkat is.


Nem tudom, mi az oka. Féregtelenítve volt, oltva is rendesen. Most 12 hetes. Elképzelhető, hogy komolyabban súlyt felszedni később fog, és most még a csontozata, szervezete stb. erősödik, fejlődik?


2016. okt. 20. 15:48
 1/10 anonim válasza:
100%
Milyen fajta?
2016. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Staffordshire
2016. okt. 20. 15:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy olvastam hogy az még jót is tesz az ízületeinek ha picit sovány. Viszont ha aggódsz érdemes megnézetni orvossal. De mikor oltattad nem kérdezted? vagy a doki nem szólt? Milyen tápot kap?
2016. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez jó hír.


Egyébként 2 hete hoztuk el az előző gazdájától, most fogjuk vinni a héten a dokihoz a hátramaradtakat rendezni, és ott mindenképp utána kérdezünk.


Táp terén pedig, ugye az előző gazdi adott abból amit ő adott, egy zacskóval kb, aztán fokozatosan (hogy ne azonnal szokjon át egyikről a másikra) tettünk bele Friskies tápot.

2016. okt. 20. 16:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom előző helyén mit kapott, de a Friskies és hasonlók nem valók kutya etetésére, pláne kölyökkutyának. Nézd csak meg, húst szinte alig tartalmaz, ellenben tele van gabonával, színezékkel, hamuval és mindenféle értéktelen és egészségtelen cuccal.

Vegyetek neki normális, jó minőségű kölyöktápot, ha azt szeretnétek, hogy normálisan fejlődjön és egészséges legyen. (Márkák például: Orijen, Acana, Brit Care, Josera - persze kölyök változatban bármelyik). Internetről lehet rendelni, vagy állateledeles üzletben venni.

Azt nézd, hogy lehetőleg gabonamentes vagy kevés gabonát tartalmazzon a táp, és a fő összetevője a hús legyen.

Ettől függetlenül nem baj, ha kicsit sovány, inkább, minthogy túlsúlyos legyen.

2016. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, megfogadom a tanácsod, köszönöm!
2016. okt. 20. 16:30
 7/10 anonim ***** válasza:
az a jó, ha a kutya kicsit sovány, ami egy laikusnak már a jajjeztéheztetikmertkivanabordája. kölyköket sem kell felhízlalni, megköszönik majd az izületei és a csontjai ha nincs rajtuk plusz kiló amikor amúgy is a növekedéssel vannak elfoglalva. az enyémnek is érezni lehetett a bordáját, a csípőcsontját is ha nagyon fogdostad, egészslges felnőtt lett és az állatorvosok is ezt javasolták. ha majd kinővi magát teljesen, lehet rá plusz izmot építeni.
2016. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sikerült megnyugtatni. :) Örülök, hogy nincs baj!
2016. okt. 20. 23:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Rövidszőrű kutyánál ha a bordája halványan kilátszik, az pont jó kondíció, ha nem látszana, már kövér lenne. Szerintem feleslegesen aggódsz és a kutyusod jó súlyban van.
2016. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sokat játszok vele, és sokat játszik a másik kutyámmal is, felnőtt ő (a másik kutyánk) de kisebb testű. Nos, ami a fizikai erőt illeti, legalább vetekszik az övével a Staffimé. Szóval igen, a kondícióval nincs baj, abszolút nem úgy viselkedik, mint egy sovány kutya, kezdetben én is próbáltam azzal magyarázni, hogy rövid szőrű kutyus, fura lenne ha nem látszódna halványan, csak aztán bogarat ültettek a fülembe, és elkezdtem kicsit aggódni. Köszönöm.
2016. okt. 23. 01:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!