Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem rossz a mudi...

Csak szerintem rossz a mudi standard? (Magasság és súly)

Figyelt kérdés
Komolyan, mintha miniatürizálni szeretnék a fajtát. A kanok max 47cm magasak és 13kg súlyúak, a szukák még kisebbek, 8-11kg. Ez nálam majdnem az öleb kategória. :/ nem értem miért ne lehetne egy mudi 50cm magas és 15kg. Érdekelne Ti hogy látjátok ezt, mit gondoltok róla?

2016. okt. 20. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Akkor már miért ne lehetne 100 cm és 50 kg?

Amúgy azért, mert ez a fajta mérete. Igen, vannak nagyobbak, de a mudi az egy pici fajta általánosságban.

2016. okt. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
mert nem nagyobbnak tenyésztették őket..... ha neked ez öleb (a mudik elég messze vannak ettől, de hát te tudod......), akkor keress horvát juhászt, azok nagyobbak, de van amiben hasonlítanak. szintén nem az öleb kategória.
2016. okt. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak szerinted. Idézek a Kutya magazin 2015. júniusi számából: "A másik sarkalatos téma a marmagasság kérdése. A legelső standard-ben még Fényes a fajtát 40-50cm közé tette, majd ez változott az 1960-as években a jelenlegi méretekre, de természetesen erről a fajtának elfelejtettek szólni. Így a fajta maradt az évszázadok alatt kialakult méretében. Ezt a tényt az utóbbi időben a tenyésszemléken elvégzett mérések eredményei is bizonyítják. Érdemes a mérések eredményeit figyelembe venni és eszerint megállapitani a standard méreteit." Szóval a fajta eredetileg valóban nagyobb volt.
2016. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

"Nagyság.- Nem határozható meg pontosan. A juhászok hajtókutyája kisebb, a kanászoké nagyobb, erősebb. Mégis azt mondhatjuk, hogy a hajtókutya átlagos magassága: kan 40-50 cm, szuka 35-45 cm szalaggal mérve. A kan átlagos súlya 10-12 kg, a szukáé 9-11 kg."


Fényes standardja. Figyelmetekbe ajánlom a leírt súlyt.

2016. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes felvetés :)

Az én szukám akkora, mint a kan standard, a kanom pedig valamivel nagyobb. Kiállításra nem hordom őket (ezek szerint ki is lógnának a sorból).

Egyébként mindkettő "igazi" mudi, nem fajtajellegű keverék. Származási lappal, törzskönyvvel.

Én így is pont tökéletesnek látom őket :)

2016. okt. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kinézetre mész, vannak állófülű nagytestű fajták. Horvát juhász, belga juhász, német juhász... lehet válogatni, van belőlük fekete is, meg az utóbbi kettőből más színű is. A mudi maradjon meg mudinak.

Szerintem semmi gond nincs a jelenlegi standarddal. Nagyon kemény kutyákat ismerek a normális mérettartományból, nekik nem mer feleselni a birka. Már a fellépésük is elég, de láttam mire képes egy 42 cm marmagasság körüli mudi kan, amikor igazán begurul. Simán földre vitte a birkát és meg sem erőltette magát (bár ez már a túl durva kategória, de bekutyázatlan volt a nyáj, ez a kutya pedig marhák mellett dolgozott). Be kell tartani azt, ami a standardban szerepel, olyan kutyákkal tenyészteni. A küllem mellett pedig egészség + munkakészség!! A mudi munkakutya, nem rongyrázós showkutya ... Persze nem a mérete miatt jó terelő, mert vannak nála nagyobb fajták is hasonló munkakörben. De akkor olyat kell választani! A mudi ekkora. És mégis jó.

2016. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen a mudi úgy tökéletes, ahogy van! A legtökéletesebb kutya a világon :) nem vagyok elfogult :)

Szerintem a kérdezőnek csak az ütött szöget a fejébe, hogy mostanában nagyon sok, a standardnál nagyobb testű mudi van.

Mint azt már az előző hozzászólásomban írtam, az én két mudim is nagyobb, mint a standard. Súlyra, magasságra

2016. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Van rá egy elmélet, hogy jobban megnyomják őket a jobb minőségű etetéssel és azért nőnek meg annyira. De a standardból azért nem szabadna akkor sem kilógniuk. Illetve lehetnek az ilyenek nagyon jó munkakutyák, házi kedvencek, sportkutyák, de nem tenyészállatok. A standardhoz leginkább közelítő (belőlük is akad választék) kutyákat kellene tenyészteni. Csak sajnos sokan túl elfogultak. És a saját túl nagy kutyájukkal tenyésztenek tovább, az amúgy is mutatósabb a ringben, a normál méretű némelyik óriás mellett satnyának tűnik. A mudi egy kis-közepes, könnyű csontú juhászkutya. Csak azért, mert az álló füle miatt hasonlít a németjuhászra, még nem kellene akkorára növelni a méretét. Normál esetben fejformára ég és föld a két fajta, jól elkülöníthető jellegzetes vonásokkal ... Ami németjuhászos fejű fajta még, az a horvát juhász. A mudi nem ilyen.
2016. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, amit a 7# válaszoló írt. :) Pl tegnap néztem az egyik aranykoszorús kennelt és a két kanjuk 16 és 17kg, a szukák között is bőven van túlméretes pl 14kg.
2016. okt. 23. 10:51
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a felső súlyhatár 15 kg kanoknál...
2016. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!