Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég a kutyám bement a...

Nemrég a kutyám bement a kertbe, és összeszedett valami bogáncs szerűséget a füle alatt. Teljesen belegabalyodott a szőrébe. Ónémetjuhász a kutyám. Hogy szedjem ki belőle? A fülét se tartja olyan szépen, mint régen, gondolom, hogy húzza a szőrét.

Figyelt kérdés
Nem tudom kiszedni se, mert ha odanyúlok, akkor egy kicsit ráharap a kezemre, ha meg megfogom, akkor meg nyüszít.
2016. okt. 22. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Határozottan megfogod és levágod az érintett területen a szőrt addig, ahol már nem áll fent ez a probléma.
2016. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Minél hamarabb szedesd ki mert az én kutyámnak vérzett tőle füle(spániel).

Ha nincs más akkor kutyakozmetikus kivágja.

2016. okt. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ideje lenne megtanítani a kutyádnak, tűrnie kell, ha hozzáérsz bármilyen helyen.

Nem szoktad fésülni a füle mögött?

Fogsz egy ollót és levágod azt a szőrcsomót, amiben a bogáncs van.

Kezelhető kutyáknál az ilyen helyzetben tüsi kefével szép lassan ki lehet bányászni ami beleragadt a szőrbe.

Ha nagyon benne van, némi hajbalzsamot bele kell dörzsölni és mehet a kefélés.

2016. okt. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk tiltod neki a harapdálást?!


Nem is értem az egészet. Odamész, levágod azon a részen a szőrt és kész, még húzgálni sem kell semmit, nem fog fájni neki.

Arra vigyázz, nehogy a nagy nyüzsgésben belekapjon az ollóba.


Ha meg odakapdos, akkor rászólsz, hogy NEM, ha el akar menni, nem engeded vagy visszahozod, a lényeg, hogy ne engedj a hisztinek.


Ha nagyon nem megy, kérj segítséget, valaki fogja le. Végig maradj nyugodt, ne kapd fel a vizet a hisztijein.


Ha végeztél, dicsérd meg, adj neki valami finom falatot.


A jövőben akármi van, körömvágás, fültisztítás, szemcseppezés, fésülés, stb. ugyanezt kell csinálni. Ha hisztizik, leállítod, tiltod, ha elmegy,visszahozod és folytatod. De ugyanolyan fontos, hogyha ügyesen csinál valamit, akkor meg kell dicsérni.

2016. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a gyors válaszokat! De ha levágom, attól visszanő a szőre, mert valaki neten mondta, hogy nem szabad levágni.
2016. okt. 22. 12:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Visszanő, nyugi. :)
2016. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amugy en a dokihoz is volt hogy elvittem ilyesmi miatt mert izgett mozgott feltem hogy megvagom. Ingyen segitettek 😊
2016. okt. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában még akkor is kinő a szőre, ha pl műtét miatt leborotválják.
2016. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 29. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!